قبل از اینکه خیلی دیر شود در مورد چادر مسافرتی چه باید کرد

این مدل ها نیاز به نصب و راه اندازی نداشته و تنها با بیرون کشیدن آن از کیف مخصوص، کل سازه به لطف استفاده از س

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

این مدل ها نیاز به نصب و راه اندازی نداشته و تنها با بیرون کشیدن آن از کیف مخصوص، کل سازه به لطف استفاده از ستون های فنری در بدنه به صورت خودکار باز شده و بسته بندی آن نیز به همان سادگی و تنها با تا کردن چادر امکان پذیر است. معمولا تجهیزاتی که همراه چادر هستند وزن آن را افزایش می دهند. این دسته ها عبارتند از چادر فنری، چادر عصایی و چادرهای اتوماتیک. چادر اپکس مدل c1 یکی از بهترین چادرهای مسافرتی یک نفر برای کمپینگ تفریحی، کوهنوردی، صخره نوردی و طبیعت گردی می باشد که اندازه آن کوچک است و برای استفاده شخصی مناسب می باشد. مدل های اتوماتیک چادر مسافرتی برای افرادی که حوصله باز و بسته کردن آن را نداشته باشند مناسب است. خرید چادر، از آن دسته هزینه هایی است که ارزش صرف مبالغ بالا را دارد. میله های چادر از جنس فایبرگلاس، منعطف تر و سبک تراند که این مزیت در کم کردن وزن چادر تاثیر به سزایی دارد. اگر تصمیم گرفتید شبی را در طبیعت سپری کنید به یک چادر خوب نیاز دارید. اگر قصد خرید چادر ۴ نفره را دارید، بهتر است یک چادر با ظرفیت ۵ نفر را انتخاب کنید.

امروزه اکثر چادرهای خانوادگی بدون تکیه گاه هستند که یعنی برای نصب آنها نیازی به میخ نیست و اسکلت تیرکها از قبل نصب شده است. معنی کلمه چادر مسافرتی به انگلیسی را به دو قسمت travel به معنی مسافرت یا سفر و tent به معنی چادر یا خیمه میباشد و ترکیب این دو چادر مسافرتی را بوجود میاورند یعنی TRAVEL TENT. چادر سفری عصایی به دلیل موارد استفاده آن، معمولا مقاومت مناسبی نیز در برابر آب یا دمای بالا دارد. مقاومت بالای این نوع چادر و وزن کم آن باعث شده کوهنوردها علاقه ی زیادی به آن داشته باشند. نکته قابل ذکر دیگر در خصوص درب چادر مسافرتی، کیفیت زیپ آن است. همچنین تولید چادر مسافرتی مطابق با شرایط جوی گوناگون و همچنین قابل استفاده در اوضاع بارانی و طوفانی نیاز به تکنولوژی و دانش مهندسی بالایی دارد که برند هاسکی با توجه به سابقه بالایی که دارد به خوبی از پس آن بر آمده است و دست به تولید چادر های مسافرتی فوق العادهای زده. در سازه این محصولات، ستون هایی از جنس عصاهای فایبرگلاسی به کار رفته است که همین امر موجب کاهش شدید وزن شده و آن را به محصولی بسیار محبوب در بین کوهنوردان تبدیل کرده است.

در خریدتان، پایین بودن قیمت را ملاک قرار ندهید، چون ممکن است به زودی مجبور به خرید چادر دیگری بشود که هزینه هایتان را افزایش می دهد. قیمت این چادرها نسبت به انواع دیگر آن نیز پایین تر است. چادرهای مسافرتی انواع مختلفی دارند که می توان آنها را در دسته های کلی جای داد. انتخاب در چادرهای مسافرتی بسیار زیاد است و انواع مختلفی از آنها وجود دارد، اما به طور کلی میتوان چادرهای مسافرتی را به سه نوع کوله گردی، سه فصلی و چهار فصلی تقسیم کرد. همینطور قیمت چادر مسافرتی نیز متفاوت و گوناگون است. انتخاب نامناسب چادر میتواند هتل پرستاره شما را تبدیل به مسافرخانهای ارزان قیمت و بیستاره کند و آنچه به جا میماند خاطرهای تلخ و فراموش نشدنی از کمپینگ است. یکی دیگر از فاکتور هایی که در قیمت چادر مسافرتی برزنتی اثر گذار میباشد. چه اهل ماجراجویی باشید چه نباشید، چادر مسافرتی می تواند کمک زیادی در سفرهایتان باشد. چادر مسافرتی سرپناهی برای طبیعت گردان یا مسافران هستند که جنس این چادرها معمولاً از پارچه یا دیگر بافتهها ساخته شده و بر تیرک یا میله ها توسط میخ ها برپا میشوند. جنس تیرک معمولا آلومینیوم و یا فایبرگلس است. در خرید چادر مسافرتی بهتر است گزینه سهولت نصب را هم در نظر بگیرید.

اگر قصد خرید چادر مسافرتی دارید، تا آخر این متن با الی گشت همراه باشید تا با توصیه هایی برای خرید چادر مسافرتی آشنا شوید. میلهها و گیرهها یکی از اجزای مهم چادر هستند که استقامت آنها باعث میشود از چادر برای سالیان طولانیتری استفاده نمایید. بنابراین بهتر است قبل از خرید چادر، از وزن آن مطلع شوید و با توجه به توانایی ای که در خودتان برای حمل این وزن می بینید، نوع مناسب را انتخاب کنید. این محصولات وزن نسبتا زیادی ممکن است داشته باشند و برای فعالیت های حرفه ای کوهنوردی و طبیعت گردی مناسب به نظر نمی رسند. در این صورت بهتر است ارتفاع آن را قبل از خرید بسنجید به علاوه ممکن است چادرهای مناسب کوهنوردی فضا و ارتفاع زیادی نداشته باشند. کافیست ستون های عصایی را به هم متصل کرده و آن را به چادر متصل نمائید. یکی از اولین و مهم ترین نکاتی که باید در خرید چادر مسافرتی در نظر بگیرید، ظرفیت آن است. بهتر است چادر هایی با ارتفاع حداقل ۱۷۰ متری تهیه کنید تا به راحتی بتوانید در آن ها جابجا شوید. با کمی دقت متوجه میشویم که چادر های مسافرتی امروزه به عنوان یکی از اصلی ترین لوازم سفر گوشه ای از صندوق اتومبیل قرار گرفته و بنابراین اگر قصد خرید این وسیله را دارید به توصیه های ما توجه کنید تا چادری راحت و ایمن را برای سفرهای خود تهیه کنید و از راحتی داخل آن هنگام سفر با خانواده لذت ببرید. ᠎Post h᠎as been cre​at ed by G SA  Content G en᠎erat or Demov ersi on!

آخرین مطالب