جولیان آسانژ بنیان گذار ویکی لیکس برای مبارزه با پیشنهاد استرداد آمریکا در دادگاه بریتانیا ظاهر می شود

جولیان آسانژ بنیان گذار ویکی لیکس روز دوشنبه در دادگاهی در لندن برای مبارزه با درخواست استرداد آمریکا، در جلسه

توسط RECORDEJADID در 17 شهریور 1399

جولیان آسانژ بنیان گذار ویکی لیکس روز دوشنبه در دادگاهی در لندن برای مبارزه با درخواست استرداد آمریکا، در جلسه ای با ریسک بالا که با همه گیر شدن کروناویروس به تاخیر افتاد، ظاهر شد.

آسانژ که تقریباً یک سال و نیم را در یک زندان بریتانیایی گذرانده است، در دادگاه جنایی اولد بیلی در اسکله نشست و رسماً درخواست آمریکا را که برای مواجه شدن با محاکمه به اتهام جاسوسی استرداد می شود، رد کرد. او کت و شلوار تیره، پیراهن سفید و کراوات مارون می پوشید، با عینکی که بالای موهای سفید شسته و رفته اش کمرنگ شده بود.

ادامه مطلب: دادگاه اسپانیا برای شنیدن شهادت در مورد اینکه آیا جولیان آسانژ جاسوسی شده است

چند دوجین حامی از جمله طراح مد ویوین وست وود و شریک آسانژ، استلا موریس، در خارج از دادگاه جمع شدند و شعار دادند، طبل می کوبیند و پیگرد قانونی او را تهدیدی برای آزادی مطبوعات می خواندند.

وست وود می گوید: «جولیان آسانژ ماشه است، او نور تمام فساد های جهان را می درخشد.»

داستان در زیر تبلیغات ادامه دارد

دادستان های آمریکایی این استرالیایی ۴۹ ساله را به اتهام ۱۸ اتهام جاسوسی و سوء استفاده رایانه ای از انتشار اسناد مخفی نظامی آمریکا در ویکی لیکس یک دهه پیش کیفرخواست کرده اند. این اتهامات حداکثر ۱۷۵ سال زندان را به خود حمل می کند.

مقامات آمریکایی ادعا می کنند که آسانژ با چلسی منینگ تحلیلگر اطلاعاتی ارتش آمریکا توطئه کرده تا یک کامپیوتر پنتاگون را هک کند و صدها هزار کابل دیپلماتیک مخفی و پرونده های نظامی در مورد جنگ های عراق و افغانستان منتشر کند.

1:06 شیوع کروناویروس: استماع آسانژ ویکی لیکس به دلیل همه گیر به تاخیر افتاد
شیوع کروناویروس: استماع آسانژ ویکی لیکس به دلیل همه گیر به تاخیر افتاد

دادستان های آمریکا نیز در کیفرخواست جدیدی که در ماه ژوئن تشکیل شد، می گویند او با اعضای سازمان های هک توطئه کرده و به دنبال جذب هکرها برای ارائه اطلاعات طبقه بندی شده به ویکی لیکس بوده است. آن کیفرخواست پرونده آمریکا علیه آسانژ را گسترش داد اما هیچ اتهام جدیدی اضافه نکرد.

داستان های رونده

لامبورگینی در تجمع سوپرماشین پیش از ظهر درگیر تصادف جدی شد که ۲ کودک را در بیمارستان به جا گذاشت

'من پیشرفت کرده ام بسیار بسیار آهسته': قبل از سی COVID-19 'طولانی روگرفت' سهام داستان بازیابی

وکلای آسانژ می گويند پيگرد قانونی يک سوء استفاده با انگيزه سياسی از قدرت است که آزادی مطبوعات را خفه خواهد کرد و روزنامه نگاران را در سراسر جهان در معرض خطر قرار خواهد داد.

داستان در زیر تبلیغات ادامه دارد

آنها استدلال می کنند که آسانژ روزنامه نگاری است که حق حفاظت از متمم اول را دارد، و می گویند اسناد درز کرده در معرض خلاف کاری نظامی آمریکا قرار گرفته است. از جمله پرونده های منتشر شده توسط ویکی لیکس ویدئوی حمله بالگرد آپاچی در سال ۲۰۰۷ توسط نیروهای آمریکایی در بغداد بود که باعث کشته شدن ۱۱ نفر از جمله دو روزنامه نگار رویترز شد.

جنیفر رابینسون وکیل آسانژ پیش از جلسه دادرسی گفت: «روزنامه نگاران و سوت زن هایی که فعالیت غیرقانونی شرکت ها یا دولت ها و جنایات جنگی را آشکار می کنند - مانند نشریاتی که جولیان به آن متهم شده است - باید از پیگرد قانونی محافظت شوند.»

مشکلات قانونی آسانژ از سال ۲۰۱۰ آغاز شد، زمانی که او به درخواست سوئد در لندن دستگیر شد که می خواست او را در مورد ادعاهای تجاوز جنسی و تجاوز جنسی دو زن زیر سؤال برد. او از رفتن به استکهلم خودداری کرد و گفت از استرداد یا استرداد غیرقانونی به آمریکا یا اردوگاه زندان آمریکا در خلیج گوانتانامو کوبا می ترسد.

ادامه مطلب: اسناد جدید اف بی آی ارتباط بین راجر استون، جولیان آسانژ ویکی لیکس را نشان می دهد

آسانژ در سال ۲۰۱۲ به داخل سفارت اکوادور پناه آورد، جایی که او فراتر از دسترس مقامات بریتانیا و سوئد بود - بلکه به طور مؤثر یک زندانی، قادر به ترک ماموریت کوچک دیپلماتیک در منطقه تونی نایتسبریج لندن نبود.

رابطه آسانژ و میزبانانش در نهایت ترش شد و او در آوریل ۲۰۱۹ از سفارت اخراج شد. پلیس بریتانیا بلافاصله او را به دلیل پریدن از وثیقه در سال ۲۰۱۲ دستگیر کرد.

داستان در زیر تبلیغات ادامه دارد

سوئد تحقیقات جرایم جنسی را در نوامبر ۲۰۱۹ کاهش داد زیرا زمان زیادی گذشته بود، اما آسانژ در حالی که در انتظار تصمیم استرداد است، در زندان بلمارش با امنیت بالا در لندن باقی می ماند.

هواداران می گويند اين سختي به سلامت جسمی و روانی آسانژ آسيب رسانده است و او را با افسردگی، مشکلات دندانی و يک بیماری جدی شانه ترک کرده است. انتظار می رود جلسه دادرسی شامل شواهد روانپزشکی متخصص در مورد وضعیت روانی او باشد.

2:17 ویدیو به بیرون درز ارائه می دهد نگاه اجمالی به زندگی جولیان آسانژ در داخل سفارت اکوادور
ویدیو به بیرون درز ارائه می دهد نگاه اجمالی به زندگی جولیان آسانژ در داخل سفارت اکوادور

سازمان های روزنامه نگاری و گروه های مدافع حقوق بشر از بریتانیا خواسته اند درخواست استرداد را رد کند. سازمان عفو بین الملل گفت آسانژ «هدف یک کمپین عمومی منفی از سوی مقامات آمریکایی در بالاترین سطوح» است.

جلسه استرداد در ماه فوریه افتتاح شد اما زمانی در انتظار قرار گرفت که بریتانیا در ماه مارس به قفل رفت تا گسترش کروناویروس را کند کند کند. با اقدامات دوری اجتماعی در دادگاه و فیدهای ویدئویی از سر گرفته می شود تا روزنامه نگاران و ناظران از راه دور تماشا کنند.

داستان در زیر تبلیغات ادامه دارد

قرار است پرونده تا اوایل اکتبر اجرا شود. قاضی منطقه ونسا Baraitser انتظار می رود به هفته ها یا حتی ماه ها طول می کشد تا حکم خود را در نظر بگیرند، با طرف از دست دادن به احتمال زیاد به درخواست تجدید نظر.

© ۲۰۲۰ مطبوعات کانادا

...

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن