نشانه‌ها شما در بازوبند شنا عالی

مسابقات فوتبال در ایران تا آن هنگام، به صورت محلی برگزار میشد و باشگاهها در بازیهای درونشهری به میدان میرفتند

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

مسابقات فوتبال در ایران تا آن هنگام، به صورت محلی برگزار میشد و باشگاهها در بازیهای درونشهری به میدان میرفتند. گسترش علاقهمندی به فوتبال باعث شده بود تا تیم فوتبال این سازمان از تیم دوچرخهسواریاش بزرگتر و محبوبتر باشد و به همین علت نیاز به تغییر نام حس میشد. تیم فوتبال کلوب دوچرخهسواران در ۴ آبان ۱۳۲۵ در ورزشگاه امجدیه. دوچرخهسواران در دور اول تیم فاتح را شکست داد و در نیمه نهایی برابر شاهین صفآرایی کرد و این تیم را از پیش رو برداشت. تیم فوتبال دوچرخهسواران در فصل ۱۳۲۵ در مسابقات فوتبال تهران شرکت کرد. تیم در فصل ۱۳۳۳ با ادامهٔ اختلافات میان اعضا و به دنبال کوچ گروهی بازیکنان به باشگاه شعاع همچنان در سراشیبی قرار داشت. در همان هنگام علی داناییفرد در تهران تیم تور را بنیان نهاده و توانسته بود تیم نیرومند کارگر آبادان را شکست دهد. پیش از این بازیها و در اسفند ۱۳۲۶ دوچرخهسواران برای انجام چند دیدار دوستانه به آبادان سفر کرد. آنها در این سفر تیم انگلیسیهای مقیم آبادان را ۲−۱ شکست دادند. همچنین دو تیم تاج و شاهین با ترکیبی مشترک در یک بازی دوستانه برابر هومنت من لبنان به میدان بازوبند اینتکس رفتند. بازیهای دور گروهی در روزهای چهارم، ششم و هشتم فروردین ۱۳۵۰ برگزار شد و تاج با کسب دو پیروزی برابر ارتش کره جنوبی و پراک فای مالزی و تساوی برابر العربی کویت صدرنشین گروه شد. This article was c᠎reated by GSA C​on᠎te nt G᠎en᠎er at or Dem oversion᠎!

مسابقات قهرمانی باشگاههای تهران از دی ماه و در سه دستهٔ مقدماتی آغاز شده بود و برگزاری دور نهایی آن به فروردین ۱۳۴۰ کشیده شد. در دی ماه این سال و در جریان سفر تیم ملی فوتبال ایران به عراق میان سرپرست تیم ملی و علی داناییفرد اختلافاتی ایجاد شد و در پی آن سیزده ملیپوش تاج از خرمشهر به تهران بازگشتند. در فصل ۱۳۲۷ تیم فوتبال دوچرخهسواران به دلیل مشکلات مالی و نبود بودجه، در هیچ رویدادی شرکت نکرد. در فصل ۱۳۳۴ بازیکنان جداشدهٔ تاج به این تیم بازگشتند، اما به دلیل برگزاری مسابقات قهرمانی کشور و نیز دگرگونی در کادر فدراسیون فوتبال، مسابقات قهرمانی تهران برگزار نشد. در فصل ۱۳۳۰ روند رو به رشد باشگاه ادامه داشت و تیمهای پایه و اقماری باشگاه تاج با نامهای تورج، افسر، دیهیم، کوروش و اتم به منظور پرورش استعدادها در سنین پایه و پشتوانهسازی برای تیم اصلی تاج تأسیس شدند. بایگانیشده از اصلی در ۲۴ دسامبر ۲۰۱۳. صعود از مرحله مقدماتی جام منطقهای ایران. پس از پایان بازیهای مرحلهٔ گروهی تیمهای تاج و شرق از یک گروه و شاهین و تهرانجوان از گروه دیگر صعود کردند.

تاج همچون دورههای پیشین تا دیدار نیمهنهایی نیز صعود کرد. بدین ترتیب آخرین بازی رسمی باشگاه با نام تاج دیدار هفته دوازدهم جام تخت جمشید در برابر تراکتورسازی تبریز بود که در ورزشگاه امجدیه برگزار شد و با پیروزی ۱-۰ تاج و گلزنی پرویز مظلومی همراه بود. تاج به عنوان نمایندهٔ تهران در رشته فوتبال در جام قهرمانی ایران در شهر اصفهان حضور یافت و در فینال بازیها با پیروزی ۳−۰ برابر تیم تبریز در ورزشگاه باغ همایون قهرمان ایران شد. مرحله نهایی بازیها در بهار ۱۳۴۱ با شرکت پنج تیم برگزار شد. تاج با افزودن چند چهرهٔ جوان دیگر به ترکیب خود همچنان یکی از جوانترین تیمهای لیگ تخت جمشید بود. مردم تهران پس از پایان این دیدار تا صبح در خیابانهای شهر به شادی و پایکوبی پرداختند. دیدار رودرروی تاج و شاهین در این مسابقات نیز ۱−۲ به سود شاهین خاتمه یافت. مسابقه دوم این دو تیم ۱−۱ و مسابقه سوم ۳−۳ خاتمه یافت. در ترکیب تیم ملی ۹ نفر از ۲۰ بازیکن عضو باشگاه تاج بودند و این در حالی بود که منصور پورحیدری دیگر بازیکن تیم تاج از حضور در تیم ملی انصراف داده بود تا جا برای جوانان باز شود. تاج در ۱۳۴۶، بازیکنان جدید کمکم در ترکیب اصلی جا میافتند.

وبگاه هواداران استقلال. بایگانیشده از اصلی در ۲۴ سپتامبر ۲۰۱۵. پرویز مظلومی نیز پس از دو فصل بازی در تیم تراکتورسازی تبریز به تاج بازگشت. تاجیها بازی دیگر برابر تیم دانشگاه کابل را واگذار کردند. نخستین بازی تیم فوتبال باشگاه دوچرخهسواران در ۳۱ فروردین ۱۳۲۵ بود که در یک دیدار دوستانه برابر تیم گیو بندرانزلی در ورزشگاه امجدیه با یک گل به پیروزی رسید. آشوت آودیان دوچرخهسوار مطرح دیگری بود که به عنوان هافبک در تیم فوتبال دوچرخهسواران توپ میزد. در ۴ مهر ۱۳۲۴، چند دوچرخهسوار جوان باشگاه دوچرخهسواران را در خیابان فردوسی تهران بنیان نهادند. ترکیب مشترکی از تاج و شاهین در مهر ماه همان سال در یک دیدار دوستانه برابر تیم فنرباغچه به میدان رفتند که بازی ۱−۲ به سود فنرباغچه به پایان رسید. ↑ ۱۹٫۰ ۱۹٫۱ ۱۹٫۲ ۱۹٫۳ ۱۹٫۴ ۱۹٫۵ ۱۹٫۶ ۱۹٫۷ ۱۹٫۸ ۱۹٫۹ «عملکرد تیم فوتبال استقلال». ↑ «تاریخچه لیگ (۲)». ↑ «تاریخچه لیگ (۵)» (PDF).

آخرین مطالب