کار از دولت خواست تا تعهدات سوء تغذیه کودکان را تجدید کند چرا که گرسنگی

افزایش می یابد کار از دولت می خواهد که تعهدات مالی برای مقابله با سوء تغذیه کودکان را تجدید کند، در میان ترس ا

توسط RECORDEJADID در 6 شهریور 1399
افزایش می یابد

کار از دولت می خواهد که تعهدات مالی برای مقابله با سوء تغذیه کودکان را تجدید کند، در میان ترس از اینکه گرسنگی نه تنها در جهان در حال توسعه بلکه در بریتانیا نیز در حال افزایش است.

این حزب تجزیه و تحلیل ارقام ان اچ اس را منتشر کرد که نشان می داد کودکان بستری در بیمارستان انگلستان با سوء تغذیه به طور پیوسته از بیش از ۳۰۰ نفر در آغاز دهه به ۵۰۰ نفر برتر در سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ افزایش یافته اند. و هشدار دادند که مشکل تقریبا مطمئنا در جریان قفل شدن کروناویروس بدتر شده است.

با هشدار یونیسف که همه گیر Covid-19 می تواند منجر به 6.7 میلیون زیر 5 سال اضافی تبدیل شدن به خطرناکی زیر تغذیه در سال 2020، نگرانی در مورد بودجه آینده پروژه ها برای مقابله با گرسنگی وجود دارد.

تعهدات بریتانیا از صرف مجموع 855 میلیون پوند ساخته شده در اجلاس تغذیه برای رشد در لندن در سال 2013 - که جمع آوری £ 15bn از کشورهای سراسر جهان - قرار است در پایان سال جاری منقضی می شود.

انتظار می رفت تعهدات جديد پول نقد در اجلاس پيگيری، که قرار است در ماه دسامبر برای توکيو برگزار شود، صورت گیرد.

ری کالینز، سخنگوی توسعه بین المللی کار می گوید اما این موضوع به دلیل همه گیر شدن به پایان سال ۲۰۲۱ به تعویق افتاده است و شکاف بالقوه ای در تأمین بودجه باقی می گذارد.

او از دولت بوریس جانسون خواست تا کنفرانس متعهد در زمان ۱۶ ماه صبر کند تا بودجه های جدیدی را برای کمک به تغذیه کودکان متعهد کند.

لرد کالینز می گوید: «در سراسر جهان عوامل کمی وجود دارد که زندگی یک کودک را بیش از دسترسی آنها به تغذیه تعیین می کند.»

"بدون کمک مناسب، بسیاری هرگز به بزرگسالی نمی رسند.

وی تصریح کرد: با مقابله با زیر تغذیه نیز می توانیم بر بی شمار مسائلی که به عنوان یک نتیجه رخ می دهد غلبه کنیم. به عنوان مثال مداخلات تغذیه ای، مردم را از فقر خارج می کند و ظرفیت سیستم های بهداشتی - دو عنصر حیاتی آمادگی همه گیر- را افزایش می دهد.

"بریتانیا مسئولیت دارد که تغذیه را در اولویت توسعه جهانی قرار دهد؛ نه حداقل به خاطر تعهد ما به اهداف جهانی سازمان ملل، بلکه به این دلیل که در سال ۲۰۲۰، کودکان هم در بریتانیا و هم در خارج از کشور نباید سوء تغذیه را تجربه کنند.»

تماس لرد کالینز درست چند روز جلوتر از ادغام وزارت توسعه بین المللی بریتانیا با دفتر امور خارجه و مشترک المنافع صورت گرفت که کمک به موسسات خیریه ترس ممکن است منجر به کاهش تمرکز بر فقیرترین جهان شود.

همتای کارگر گفت گرسنگی کودکان نه تنها مسئله ای برای جهان در حال توسعه است.

او گفت که تعداد کودکانی که در انگلستان دچار سوء تغذیه شده اند، در طول یک دهه گذشته «آسمان موشک» داشته اند. و او گفت نگرانی هایی وجود دارد که از زمان برخورد کوید-۱۹ به بریتانیا، بیشتر گرسنه خواهد شد، تا حدودی به این دلیل که کسانی که در طول تعطیلات تابستان واجد شرایط دریافت وعده های غذایی رایگان مدرسه شدند، نتوانستند به کوپن های غذایی دسترسی پیدا کنند.

یک سخنگوی دولت گفت: ما می خواهیم همه کودکان شروعی شاد و سالم در زندگی داشته باشند و متعهد به ارائه یک شبکه ایمنی تغذیه ای به کسانی هستند که بیشترین نیاز را به آن دارند.

"طرح های غذایی سالم ما - شروع سالم، شیر مهد کودک، و طرح میوه و سبزیجات مدرسه - کمک به بیش از سه میلیون کودک دریافت تغذیه آنها نیاز دارند.

"در پاسخ به این همه گیر بی سابقه، ما همچنین طیف وسیعی از حمایت دولت از خانواده های نیاز به حمایت اضافی یا جدید در تابستان امسال قرار داده است."

این سخنگو به تعهد بریتانیا برای پایان دادن به مرگ قابل پیشگیری مادران، نوزادان و کودکان تازه متولد شده تا سال ۲۰۳۰ اشاره کرد که قرار است در اولویت کمک های بریتانیا در دفتر جدید خارجی، مشترک المنافع و توسعه قرار گیرد.

DFID از آوریل ۲۰۱۵ تا مارس ۲۰۲۰ به ۵۵٫۱ میلیون کودک، دختران نوجوان و زنان دارای خدمات تغذیه ای در ۲۵ کشور از جمله بنگلادش، سومالی، میانمار، اتیوپی و یمن رسید و این بخش گفت که در پاسخ فوری ویروس کرونا از خدمات سوء تغذیه محافظت کرده است.

88801100011088 Exclusive: Call comes as Unicef warn that millions more under-5s will suffer lack of nutrition due to Covid-19 ...

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de