درد عینک شنا

بخش مردمشناسی مشابه دیگر موزهها، شامل مجسمههایی از مردم بومی در حال کار و زندگی در کنار لوازم مختلف قدیمی است

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

بخش مردمشناسی مشابه دیگر موزهها، شامل مجسمههایی از مردم بومی در حال کار و زندگی در کنار لوازم مختلف قدیمی است. منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Hamid Hosseinataj)آستانه امامزاده قاسم (ع) که بین مردم بومی با نام «بقعه آستانه» شناخته میشود، از آثار تاریخی و مذهبی مرکز شهر بابل است. همچنین در بسیاری از حوزههای قضایی غواص حرفهای اشاره خاص به غواصی دارد که مسئولیت سلامت و امنیت مشتریان، آموزش غواصان تفریحی، رهبری غواصی را برای کسب درآمد انجام داده و توسط قوانین ملی کشورها به رسمیت شناخته شدهاست. اندازهاش از عینک غواصی که لوله تنفسی دارد کوچکتر و از عینک کلاسیک بزرگتر است. در برخی از موارد نیز ممکن است غواصان از اعضای تیم نجات آتشنشانی یا خدمات پیراپزشکی یا واحد نجات غریق باشند، و ممکن است به عنوان غواصی خدمات عمومی طبقهبندی شوند. هنگام حضور در این جنگل میتوانید در کلبههای جنگلی و آلاچیقها یا زیر سایه درختان سرسبز و باطراوت به استراحت بپردازید و ضمن لذتبردن از مناظر اطرافتان، بساط پیکنیک را به پا کنید.علاوه بر جادههای آسفالتی که در این پارک جنگلی به چشم میخورد و تردد با خودرو را آسان کردهاند، جادههای خاکی نیز وجود دارد که بهراحتی میتوانید در آنها قدم بزنید و اگر بارانی هم باریده باشد، بوی عطر خاک را استشمام کنید.

Data h᠎as ​been created ᠎wi th G᠎SA C onte nt G᠎en erat᠎or D᠎emoversi on.

اگر اهل شنا و آبتنی هستید، فرصت را از دست ندهید و از همین آبشار مرتفع نهایت استفاده را ببرید یا فقط در زیر سایه درختان و هوای مطبوع آن، کمی استراحت کنید. فراموش نکنید که با کلیک روی تصویر یا دکمه زیر هر آیتم، می توانید تصاویر و اطلاعات بیشتری را درباره محصول به دست بیاورید. برای اینکه هر ورزشی را به صورت حرفه ای دنبال کنید ، نیاز است تا اسباب و لوازم مربوط به این ورزش را نیز تهیه کنید. امروزه استفاده از عینک شنا برای هر شناگر و دوستدار ورزش های آبی در جهان تبدیل به یک اصل مهم و حیاتی شده است. ضدبخار بودن عینک طبی شنا توسط یک لیه نازک به عینک اضافه می گردد که این لایه نازک از مواد نانو کربن بوده و از چسبیدن و تجمع قطرات آب بر روی لنز عینک جلوگیری می نماید. بنای اصلی بهصورت هشت ضلعی و با مصالح آجر ساخته شده که در سال ۱۳۳۳ هجری شمسی به دست محمد علی ایمانی تعمیر و آینهکاریها به آن اضافه شده است.

سنگ، بیشترین مصالح به کار رفته در این کاخ مجلل است و تزیینات انجام شده در نمای بیرونی و داخلی آن را در کمتر عمارتهای مشابه، میتوان یافت. منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: حسن خسروانی)در جنوب شهرستان بابل، درون باغ باصفا و بسیار زیبایی که امروزه محل دانشگاه پزشکی استان مازندران است، عمارتی تاریخی، باشکوه و مجلل به نام کاخ سلطنتی بابل قرار گرفته است که متعلق به دوران پهلوی است. منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Amir Khorouti)سد شیاده در ۳۳ کیلومتری جنوب غربی بابل، روی رودخانه چلیم از سرشاخههای رودخانه بابل رود در روستای شیاده و در بخش بندپی غربی این شهرستان واقع شده است. پس از چهار سال در سال۱۳۸۲ و پس از تعمیر و بازسازی، عنوان تنها موزه مردمشناسی مازندران را به خود اختصاص داد.آثاری همچون صنایع دستی زنان ترکمن صحرا، پوشاک مازندران، گیلان، ترکمن و چادر شببافی زنان مازندران را میتوان در بخش مردمشناسی مشاهده کرد.

مسجد جامع دو ایوان در شرق و غرب دارد که هرکدام به یک هشتی متصل میشوند. منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: عیسی رحیمی)فیلبند از توابع بخش بندپی غربی شهرستان بابل است که بهخاطر اقیانوسی از ابر و چشمانداز بیبدیلی که به وجود میآورد، طرفداران زیادی بین گردشگران دارد. منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: کامران ثانیمند)دریاچه «کامی کلا» (Kami Kola) در بخش بندپی غربی شهرستان بابل و در اطراف کوههای البرز قرار دارد و دارای چشمانداز کوه و جنگل است. منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: محمد قویدل)ییلاق کوهستانی حاجی شیخ موسی یکی از خوشآبوهواترین جاذبههای مازندران است که در حدود ۷۰ کیلومتری بابل قرار دارد و برای رفتن به آن باید راهی گلوگاه شوید. منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: مهرداد یارمحمدی)پارک جنگلی بابلکنار (بزچفت) در فاصله ۲۲ کیلومتری شرق بابل و در روستای درونکلاشرقی و بزچفت قرار دارد. منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Mobin Fr)آبگرم ازرو در روستای آری در بخش بندپی شرقی و ۴۵ کیلومتری جنوب بابل در میان یک دره زیبای جنگلی و در کنار رودخانه قرار گرفته که مجموعه طبیعی بینظیری را با ترکیبی جالب عرضه میکند. این روستا از توابع بخش بندپی شرقی شهرستان بابل است که در قسمت غرب رودخانه سجادرود (سجرو) قرار گرفته و با روستاهای فیروزجاه ثابت، لمسوکلا، سرجیکلاو سماکوش محله همسایه است. Th is ᠎da​ta was g enerated ᠎by G᠎SA C on᠎tent G​enerat᠎or Dem ov er sion.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن