Live Knowledgebase > ایمپلنت > ایمپلنت > چرا ایمپلنت؟

پزشک بهروز حبیبی ، متخصص ایمپلنت در تهران ، دارای دکترای تخصصی دندانپزشکی در رشته جراحی لثه و ایمپلنت می باشند

توسط RECORDEJADID در 30 آذر 1401
پزشک بهروز حبیبی ، متخصص ایمپلنت در تهران ، دارای دکترای تخصصی دندانپزشکی در رشته جراحی لثه و ایمپلنت می باشند. ظهور ایمپلنت های دندانی امروزه دنیای جدیدی در مورد های درمانی برای جایگزینی دندان های از دست رفته به بیماران دیتا است. حیاتی این حال، همین آیتم معمولی و فریبنده دندانپزشکی به مهارت نیاز دارد تا بتوانید به صحت اجرا نمایید و به روشی بازیابی نمایید که به جهت تعدادی سال برای شما کاربردی باشد. این نوشته توضیح می دهد که چرا ایمپلنت‌ها چه کاری انجام ارائه می کنند و چرا می بایست به دنبال دندان‌پزشکی باشید که آموزش گسترده‌ای داشته باشد.
  • ایمپلنت دندان، جایگزینی خوب به جهت پروتزهای سنتی یا بریج‌های دندانی است.
  • برخی تایم ها هم ممکن می باشد لق شدن دندان ایمپلنت شده پس از یک سری سال رخ دهد.
  • میتواند حساس ارائه همه خدمات مربوط به تصحیح و ترمیم دندان، شما را از شر دندان های معیوب خلاص کرده و لبخندی خوشگل را به شما هدیه دهد.
  • موضوعی که یه خرده در ارتباط دارای کاشت دندان نگران‌کننده است، هزینه ایمپلنت به شمار می‌رود.
  • عفونت به خودی خویش از بین نمی‌رود و در رخ عدم درمان می‌تواند سبب جراحت جدی به دهن شود.
ایمپلنت های دندانی نیز همانند دندان طبیعی به حفظ نیاز دارند. بنابراین، پیشنهاد می شود از برس های فی مابین دندانی، نخ دندان، مسواک و ترجیحا خمیردندان های منحصربه‌فرد ایمپلنت به کارگیری گردد. بیخبر از این‌که غالب ایمپلنت ها خوبند به شرط آنکه به وسیله دندانپزشکی که عمل را میداند انجام پذیرد. چنانچه به دنبال یک شیوه مطمئن و با عوارض حداقلی به جهت جایگزین کردن دندان های از دست رفته خویش میباشید ما به شما کاشت ایمپلنت دندان را سفارش می کنیم زیرا به طور معمول، ایمپپلنت دندان به جهت چندین سال بادوام خواهند بود. در صورتی که چه ایمپلنت های دندانی موفقیت بالایی در حدود 95% دارند، در حدود 5% موردها پس از جراحی یا حتی سال ها آن‌گاه دارای ناکامی مواجه می شوند. دقت داشته باشید پس از کار جراحی ممکن است یه خرده خون آبه در دهن شما عده شود لطفا دستمال خویش را جلوی دهان گرفته و به آرامی آن را بیرون کنید چون بیرون نمودن آب دهان اهمیت شدت منجر ایجاد خون ریزی و فشار به دندان شما می‌شود. به طور کلی به کار گیری از سیگار، مواد مخدر و مشروبات الکلی موفقیت کاشت ایمپلنت را کمتر می دهند. هدف از خرید کردن بیمه تکمیلی یاری به پرداخت هزینه های درمان دندان پزشکی برای اشخاصی می باشد که دچار بیماری های دندان شده اند و چنانچه دندان فرد از فی مابین رفت بیمه تمکیلی ضرروزیان های آن را پرداخت می نماید . همچنین تهیه همین بیمه از مرکز ها بیمه تکمیلی فرآیندی معمولی و راحتی را دارااست و از هزینه ی متعددی برخوردار نمی باشد و همه افراد به راحتی می توانند این بیمه را تهیه و تنظیم نمایند . استخوان فک تحلیل رفته وضعیت را برای نگه داشتن ایمپلنت طاقت فرسا می‌کند. ابتلا به بعضا بیماری‌ها نظیر فشار خون بالا، دیابت در دست گرفتن نشده و پوکی استخوان از موانع کاشت دندان هستند.

ایمپلنت و کاشت یک دندان تک به چه رخ است؟

در صورت انجام کار لینک و پیوند استخوان، بایستی 4 تا 8 ماه طاقت کنید تا استخوان بهبود یابد و مهیا شود و بعدازآن ایمپلنت می‌تواند در فک کاشته شود. در این مدت می‌تواند از دندان مصنوعی یا بریج به کار گیری کنید، به این ترتیب بدون دنان نخواهید بود. قیمت ایمپلنت دندان مهم بیمه تکمیلی در کلینیک پزشک معالج آقاجری به نسبت سایر مرکزها دیگر به صرفه میباشد و شما می توانید اساسی هزینه ای بسیار ناچیز بهترین خدمات را دریافت کند . بسیاری از افراد میباشند که از مشکلات دندانی ایمپلنت دیجیتال در اردبیل رنج می مارک ولی به دلیل بالا بودن هزینه های درمان از پس آن بر نمی آیند و بدون چاره به تحمل دندان درد خویش می شوند . همچنین مراکزی میباشند که همه بیمه های را پوشش نمی دهند و صرفا محدود به تعدادی از بیمه های درمانی خاص میباشند که دارای همین حالت گشوده نیز چند از افراد نمی توانند به همگی جا مراجعه نمایند . ممکن میباشد یکسری از افراد از پس هزینه های کاشت ایمپلنت بر نیایند در سرانجام استعمال از بیمه تکمیلی به آن ها سفارش می شود . دسته‌بندی نشده تعهد به کار گیری روزانه از مسواک و نخ دندان و انجام معاینات دوره‌ای حتمی است. رعایت این نکات، به حفظ بهداشت دهن و در عاقبت تندرست و استحکام بقیه دندان‌ها نیز امداد می‌کند. برای قرارگیری ایمپلنت در دهن انجام دستکم یک جراحی لازم است. در این جراحی که به کاشت دندان هم شهرت دارد، ایمپلنت در استخوان فک گذاشته می شود. چنانچه دندانپزشک همزمان مهم کشیدن دندان ایمپلنت نهاده باشه قابلیت و امکان همچین دردی وجود داره. تعدادی روز طول میکشه تا خوب بشه یا این که کنار ناحیه جراحی می بایست دگزا بزنین.

مراحل ایمپلنت دندان

و ضمنا در شکل به کارگیری توأم از لیزر میتوان ضخامت جوش خورده استخوان و لثه اطراف ایمپلنت را تسریع نمود. به علت عدم گشوده شدن لثه احتمال بروز خونریزی خیلی قلیل هست و این ترفند سبب کاهش درد و تورم نیز خواهد شد. گهگاه در دندانهای تازه کشیده شده، آناتومی ظاهری ایمپلنت و گزینش جور ایمپلنت در تسریع درمان یاری کننده است. عمل آخری بیمار تحویل داده شده و سفارش های بهداشتی و نیز لزوم مراجعات یک‌سری ماهه جهت در دست گرفتن ایمپلنت به مریض داده میشود. در رخ مشاهده بافت نامناسب لثه و یا این که استخوان در آغاز جراحی تقویت را انجام میدهیم. اگر کل دندان‌ها قبل از جراحی ایمپلنت در جای مناسب باشد، تغییر تحول محل ایمپلنت ضرورتی نخواهد داشت. ايمپلنت آن گاه از ارتودنسى به بیماران سفارش می‌گردد ابتدا ارتودنسی را برای جابجایی تمام دندان‌های ما‌نده انجام دهند و آن گاه جراحی ایمپلنت را آغاز کنند. آیا هم زمان مهم کشیدن دندان ایمپلنت کاشته شده یا حدافل در بین این دو، مسافت وقتی دو، سه ماهه بوده. امروز ممکن است بتوان گفت حدود صد دسته ایمپلنت در بازارهای جهانی وجود داراست البته واحد سنجش مهربانی ایمپلنت، بر پایه جواب بافتهای پذیرنده ایمپلنت نسبت به آن می باشد که برد کاشت دندان را تعیین می کند. ایمپلنتقبل از این که بیمار بتواند زیر جراحی ایمپلنت قرار گیرد، باید یک فک تماماً توسعه یافته داشته باشد. این فرمان به طور معمول تا آخرها سال های نوجوانی یا حتی اوایل سنین بزرگسالی واقعه نمی افتد.

آیا می‌دانید برای کاشت دندان درواقع هزینه چه چیزی را پرداخت می‌کنید؟

ضمن همین که اشخاص سیگاری نیز می توانند از آن به کار گیری نمایند فارغ از همین که نگران عدم پیروزی این طریق باشند. ایمپلنت‌های دندان از یک پایه تیتانیومی ساخته شده‌اند که به استخوان فک شما پیچ میگردد و طوری طراحی شده که عملکردی نظیر ریشه‌های طبیعی دندان شما را داشته باشد. تورم تا 72 ساعت پس از جراحی افزایش می یابد و پس از آن به تدریج کاهش می یابد و در پایان هفته اول معمولا از دربین می رود.

آدرس و شماره تماس مطب

درد در اطراف ایمپلنت دندان کاشته شده یکی از از علایم عفونت است. آیا ایمپلنت عفونت میکند؟ در جواب بایستی گفت بله، عفونت ایمپلنت دندان کاشته احتمال دارد. اما علته بروز عفونت ایمپلنت دندان چیست و به چه صورت می قدرت از بروز آن پرهیز کرد را در این نوشتار تفسیر خواهیم داد. ولی بایستی گفت درمان درست و رعایت نکته ها تجویزی توسط مریض احتمال بروز عفونت را به صفر می رساند. امروزه پیروزی ایمپلنت های دندانی اکثر از 97 % می باشد ولی برای دوری از ناموفق شدن ایمپلنت خوب تر است از معاند های ایمپلنت که شامل دخانیات ( سیگار و قلیان ) ، برند های نامرغوب و دندانپزشک غیر متخصص دوری کنید. اگر یک، دو یا این که سه دندان شما نیاز به جایگزین نمودن ( ایمپلنت ) داشته باشد، ممکن می باشد در خلال آن یک پروتز دندانی ( دندان تصنعی ) موقت برای شما عمل گذاشته شود. در صورتی که از قبل یک دست کامل پروتز ( دندان تصنعی و مصنوعی ) را دارید، می توانید در مدت هنگامی که ایمپلنت ها در حال بهبود هستند، از آنان ( دندان های تصنعی ) قیمت ایمپلنت دیجیتال در تهران استفاده کنید. بعضا از دندانهای کاذب می توانند هم زمان اهمیت کاشت ایمپلنت در دهان گنجانده شوند ( به اینها " کاشت فوری" گفته می شود به جهت دیتاها بخش اعظم مطلب ایمپلنت دندان فوری چیست؟ را مطالعه کنید). اهمیت مجموعه دندانپزشکی خود مشورت کنید تا مشاهده کنید آیا همین موردها ( مثل کاشت فوری ) برای شما مطلوب است یا این که خیر. ویژگی هایی از بدنه ایمپلنت که بر خطر شکستگی آن تاثیر دارند عبارتند از میزان ایمپلنت، طراحی ایمپلنت و بیومتریال ایمپلنت. چرا ایمپلنت ها می شکنند؟ مدت دوران وارد آمدن نیروهای جونده به سیستم دندان محدوده وسیعی دارد، در موقعیت ایده ال، دندانه تنها هنگام بلع یا خوراک خوردن اهمیت یکدیگر تماس ملایمی برقرار می کنند. درصورتیکه به ایمپلنت و دندان طبیعی نگاه کنید، تفاوت آن چنانی پیدا نمی کند. ایمپلنتی که جایگزین می شود در کنار دیگر دندان ها قابل تشخیص نیست. برخلاف شیوه های دیگر که دندان جایگزین به شدت مشخص است، همین روش تماما طبیعی به لحاظ می آید.

با دمپایی کسب و فعالیت پولسازی را شیوه اندازی کردم

به همین ترتیب فورا می توان تاج را به شالوده ایمپلنت متصل کرد. در لحاظ داشته باشید کلیدی ایمپلنت فوری تا 20% احتمال ناکامی ارتقا می یابد. علاوه بر موردها مطرح شده، ممکن هست هزینه های جانبی درمانهای تکمیلی و اقدامات ضروری قبل از جراحی مانند از بین بردن عفونت لثه، لینک استخوان فک یا جراحی سینوس لیفت، به هزینه نخستین افزوده شود. با گذشت زمانه و مطمئن شدن دندانپزشک از ادغام استخوان و ایمپلنت می تواند پروتز دندان را بر بر روی ایمپلنت ها کارگزاری نماید. رعایت کردن بهداشت عمومی دهان و دندان در بالا بردن قدمت ایمپلنت تاثیر دارد. در موردها زیادی که مریض سیگاری است، این درمان شکل نمی گیرد چرا که به کار گیری دخانیات بر ایمپلنت شما تأثیر نامطلوبی خواهد گذاشت. اجزای ایمپلنت عبارتند از – بدنه یا فیکسچر ایمپلنت که در استخوان قرار می گیرد، تاج ایمپلنت و اکثر وقت ها وقت ها تکیه گاه که تاج ایمپلنت به آن متصل است. یا این که برای به کارگیری از قیاس آویزان نمودن یک عکس به دیوار; میخ، آویز عکس و عکس. چرا که ایمپلنت سبب ساز بهبود کیفیت زندگی اشخاص و تن درستی آن ها شده میباشد . تغذیه شخصی که کاشت ایمپلنت داشته است، با باقی ماندن غالب ایمپلنت های دندانی در جای خود، یا شکست آنها، ارتباط مستقیم دارد. گرچه قرار هست ایمپلنت های دندانی صحیح مشابه دندان های طبیعی فعالیت کنند ولی سعی نمایید از میل کردن غذاهایی که به ایمپلنت ها فشار متعددی وارد می نمایند بپرهیزید- مخصوصاً در ارتفاع تراز اسئواینتگریشن. بایستی از تناول کردن آبنبات ها و خوراکی های سفت مثل چوب شور، و هم غذاهای حاوی قند بسیار بپرهیزید، چون این نوع غذاها سبب ساز به رشد باکتری و به خطر افتادن ایمپلنت های دندانی می شوند. درصورتیکه ایمپلنت دندانی شما هم با باخت مواجه شده می باشد که نیاز به خارج شدن دارد، چسبندگی به کیفیت استخوان شما بستگی دارد. به طور کلی، بیرون نمودن ایمپلنت هایی که در فک ذیل میباشند دشوارتر از بیرون کردن ایمپلنت هایی می باشد که در فک بالا هستند. معمولا شیوه درمانی ایمپلنت بر روی کسانی انجام می شود که بافت استخوان سلامت و استواری به جهت نگه داشتن پروتز های کارگذاشته شده در فک داشته باشند. بریج دندان، پروتز دندان و دندان های تصنعی بر بر روی ایمپلنت دندان کاشته میشوند. کاشت دندان یک راهکار بی خطر و کاملا اثر گذار برای مشکلات ناشی از بی دندان است.

فیلم تصویری قسمت دوم 8 نکته راجع به ایمپلنت

کلاهک درمانی نوعی پیچ ریز بوده که بر روی ایمپلنت قرار داده می شود تا به محل جراحی اجازه بهبود داده شود. هنگامی که بعدا تاج بر روی ایمپلنت کارگزاشتن شود، این کلاهک برداشته خواهد شد. این گونه استخوان هم از تراکم بالایی برخوردار بوده و حفره ای که جهت کاشت ایمپلنت ساخت می شود هم ترازو قطر فیکسچر می باشد. مهم این تفاوت که حفره تا نصیب فوقانی استخوان ( کرست استخوان) تولید می شود تا ایمپلنت به طور قابل قبولی در جای خود فیکس شود. جراحی سینوس باز در مواردی که به جهت کاشت ایمپلنت به بیش از 3 میلی متر فضا نیاز هست انجام می شود. اندواستیل مرسوم ترین نحوه کاشت ایمپلنت می باشد که اغلب برای معالجه های دو مرحله ای مورد استعمال قرار می گیرد.

بهترین استراتژی برای بیرون نمودن ایمپلنتی که حساس شکست مواجه شده است چیست؟

اگر توانا به تحمل درد نبودید، می توانید از مسکن هایی مثل پاراستامول یا این که ایبوبروفن به کارگیری نمایید که حیاتی دوز بالایی هستند. آنگاه از تحویل پروتز های پایانی مجموعه ایمپلنت و پروتزها میتواند عملکرد مشابه دندانهای طبیعی شما را داشته باشند و و قادر خواهید بود به طور معمولی غذا بخورید. متخصص اخبار فرهنگی معالج ممکن میباشد حساس تجویز آنتی بیوتیک و دهانشویه ضد عفونی کننده برای شما بخواهد تا خطر عفونی شدن آن را کمتر دهد. خیلی کلیدی است که دهن خود را نظیر مدام دارای مسواک و نخ دندان تمیز نگه دارید. ممکن میباشد برای این که تمیز نمودن ریلکس خیس دربین دندانها به مسواک ویژه ای نیاز داشته باشید.
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن