همه چیز درباره چادر مسافرتی

این چادرهای مسافرتی حجم بستهبندی کوچکی دارند و از این نظر انتخاب خوبی برای کوهنوردان و طبیعتگردهای حرفهای به

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

این چادرهای مسافرتی حجم بستهبندی کوچکی دارند و از این نظر انتخاب خوبی برای کوهنوردان و طبیعتگردهای حرفهای به حساب میآیند؛ زیرا بهآسانی در ساک یا کولهپشتی قابل حنل است. اما حتماً توجه داشته باشید که چون بیشتر چادرها از جنس پلیاستر یا نایلون هستند و دارای روکش پلی اورتان هستند پس، از مواد شوینده قوی و تمیزکنندههایی مانند صابونهای اسیدی و سفیدکنندهها، اسفنجهای سفت و یا برسهای سخت استفاده نکنیم، زیرا لایهی محافظ روی چادر مسافرتی را که پلی اورتان نام دارد، از بین میبرد که ممکن است در دفعات بعد بهراحتی نتوانیم چادر مسافرتی را بشوییم. پس برای خرید یک چادر مسافرتی ضد آب هر چقدر هم هزینه کنید، ضرر نکرده اید. برخی چادرها پوشش کف ضد آب دارند که ویژگی بسیار عالی است. دولایه بودن چادر یکی از امتیازاتی است که برخی از چادرهای مسافرتی دارند. خصوصا اگر ظرفیت چادر هم بالا باشد. ولی اگر این گونه نبود به شما پیشنهاد می کنم حتما زیرانداز ضد آب مخصوص چادر تهیه کنید. این چادر ها یک یا چند تیرک دارند که به صورت حلقه ای در عرض چادر قرار می گیرند.

کمپ زدن در تخت آویز به معنی زندگی دست خالی و بدون تجهیزات نیست، انواع لوازم جانبی همچون سرپناه (tarp) در ابعاد ننو، تور محافظ حشرات، عایق سرما، تسمه آویز و وسایل دیگر نیز وجود دارند که میتواند خوابیدن در ننو را به تجربهای دلپذیر تبدیل کند. نسبت به سایر پارچه ها عایق بهتری در برابر صدای طوفان و رگبار شدید هستند و امکان داشتن خوابی راحت را برای شما فراهم می کنند. اگر شب قصد خواب در جنگل را دارید در چادر مسافرتیتان بخوابید تا درختی بروی شما سقوط نکند و از حیوانات تا حدی ایمن باشید. ضد آب و سرما بودن یکی از معیارهای مدنظر تمامی خریداران چادر مسافرتی است. خصوصا مسافرت به شمال که احتمال بارانی بودن هوا حتی در چله تابستان هم دور از انتظار نیست! همیشه که مسافرت ما در دل تابستان و هوای معتدل نیست. به دلیل استحکام ضعیف پارچه در مقابل تابش خورشید مقاومت بالایی ندارند و زود مستهلک می شوند. این جنس پارچه در برابر فشار و ضربه، استحکام بالایی دارد.

چادرهای با ساختار فنری و تونلی مقاومت نسبی شان در برابر باد چندان بالا نیست. چادرهای مسافرتی از نظر ساختار به چند نوع تقسیم میشوند. دشوار ترین و زمان بر ترین راه اندازی به چادر های عصایی که اغلب توسط شرکت FIT یا فخر ایران تولید می شود اختصاص دارد، برای نصب این چادر دو میله تا شده را به یکدیگر متصل کرده و از دو شیار روبرویی و گوشه ای چادر رد می کنید که به صور تقاطعی از کنار هم رد می شوند، با انجام این عمل زمان بر که نیاز به دقت کافی دارد نوبت به میخچه های درون بسته بندی می رسد، پس از تثبیت محل چادر با استفاده از این میخچه ها محصول قابل استفاده است، جمع کردن و قرار دارد چادر در ساک مخصوص آن بسیار ساده تر از نصب آن انجام می پذیرد . عمل فوق تنها در چند ثانیه صورت می پذیرد و عمل جمع کردن آن نیز کمی بیشتر زمان می برد .

شجاعتهای اقوام مزبور در این جنگ عظیم یکی از درخشانترین فصول جنگهای ایران و یونان شناخته میشود. لرها مردمانی هستند که از نظر قومی جزئی از مردم کرد بهشمار نمیآیند. آخرین نوع چادر های مسافرتی از نظر نوع نصب چادر های اتوماتیک می باشد که هم به سادگی راه اندازی شده و هم به سادگی جمع می شود، با خارج کردن این چادر از بسته بندی با و گرفتن ستون اصلی آن خواهید دید که چهار پایه جداگانه از آن رها می شود، سپس با باز کردن این پایه ها از گیره خود و بلند کردن آن چادر به حالت قابل استفاده تغییر شکل می دهد. بایگانیشده از اصلی در ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۴. بخش قابل توجهی از ملی پوشان کشور از استان مازندران میباشد که بخش اعظم آن از شهر آمل هستند. استان مازندران یکی از قطبهای مهم والیبال نشسته کشور میباشد. مازندران باسوادترین استان کشور است و براساس آمارهای موجود دو برابر میانگین کشوری نخبه دارد که بسیاری از آنها در چند زمینه علمی نخبه هستند.

A rtic le w as generated wi th GSA C​ontent Ge nerator DEMO᠎!

آخرین مطالب