هفت قوانین مضحک درباره تقویت خودرو

برای تیونینگ کردن اتومبیل در خودروهای اسپرت سعی شده که این مسیر حتی المقدور بدون پیچ وتاب باشد؛ و این بدان مع

توسط مدیر سایت در 12 اردیبهشت 1402

برای تیونینگ کردن اتومبیل در خودروهای اسپرت سعی شده که این مسیر حتی المقدور بدون پیچ وتاب باشد؛ و این بدان معنی نیست که ما بدون هیچ آگاهی و دانشی صرفا مسیر را صاف و اگزوزی بدون پیچ و خم درست کرده و در موتور نصب کنیم. علاوه بر این، یک سوم دیگر از هوای عبوری از روی ماشین (بدنه بیرونی) و یک سوم باقیمانده جریان هوا از طریق قسمتهای مشبک، رادیاتور، اینترکولر و از روی موتور عبور می­کند. نحوی حرکت جریان هوا در کف و بر روی سقف خودروی شما، تاثیر بسزایی در عملکرد و ایمنی آن خواهد داشت. علاوه بر این، کودکان زیر ۳ سال مجاز به سوار شدن در وسیله نقلیه سواری بدون «سیستم امنیتی» (که در عمل به این معنی است که وسیله نقلیه به هیچ گونه کمربند ایمنی یا سیستم فنی مانند ایزوفیکس مجهز نیست) نیستند، در حالی که کودکان بین ۳ تا ۱۴ سال باید روی صندلی عقب سوار شوند. • افرادی که دارای خودروهای تقویت شده و یا کلاسیک هستند؛ با حضور در این نمایشگاه علاوه بر آشنایی با جدیدترین راهکارهای نگهداری از این نوع خودروها، با متدهای بروز تقویت خودرو نیز آشنا میشوند. در کشور ایران افرادی که علاقه شدیدی به تیونینگ و قوی کردن خودروی خود دارند در رده سنی ۱۸ تا ۳۰ هستند و معمولا بیش از آنکه خودرو را از لحاظ فنی تقویت کنند، به ظاهر و زیبایی آن اهمیت می دهند. گاهی اوقات با افرادی مواجه می شوید که بیش از هر چیزی به خودرو علاقه دارند. را برعهده دارد. با نصب این قطعه می ­توانید بالاترین میزان پاشش سوخت، زمان­بندی شمعها، میزان ورودی هوا و … را برعهده دارد. با نصب این قطعه می­توانید بالاترین میزان پاشش سوخت، زمان­بندی شمعها، میزان ورودی هوا و … هم­چنین می­توانید از سرسیلندرهایی استفاده کنید که به ازای هر سیلندر از هشت سوپاپ یا بیشتر بهره میبرند. برای رفع این مشکل می­توانید از این قطعه استفاده کنید تا در فاصله بین تعویض دندهها تا حدی از کاهش شتاب و سرعت­گیری جلوگیری کند. ازدحام یک هزینه خارجی بدنام برای رانندگی است، مانند سائوپائولو (تصویر). اما در بعضی موارد شما می توانید با تعویض برخی از قطعات و استفاده از نوع پیشرفته تر آن با هزینه ی کمتر اقدام به این کار نموده و اتومبیل خود را اسپرت کنید. اگر از یک کاتالیست تمیز هم کمک بگیرید و آن را با یک کاتالیست فرسوده عوض کنید، حتماً این کار کمک خواهد کرد تا به این وسیله بتوانید با قدرت بیشتری هوا را به بیرون منتقل کنید و علاوه بر این در خودروهای اسپرت جنس لوله و مخزن اگزوز را از استیل صافی انتخاب می کنند، تا دود و هوای خروجی با شتاب زیادی از خودرو خارج شود. کاتالیست در خودرو نیز که برای تصفیه هوای موتور در اگزوز تعبیه می شود، خود یک عامل مهم در کاهش شتاب و قدرت خودرو است که در خودروهای اسپرت معمولا از آن استفاده نمی شود.

برند MG SAIC که در سال ۲۰۱۳ وارد بازار تایلند شد، با بیش از ۱۸۰ هزار کاربر در این کشور به یکی از محبوب ترین برندها در بین مشتریان تایلندی تبدیل شده است.به گزارش سیناپرس، از سوی دیگر کشور تایلند قصد دارد به قطب تولید خودروهای برقی در شرق آسیا تبدیل شده و پیش بینی می شود خودروهای برقی تا سال ۲۰۳۰ حدود ۳۰ درصد از کل تولید خودروی این کشور را به خود اختصاص دهد. اگر قصد دارید خودتون مهره را ببندید ، می توانید ابتدا مهره ها را به وسیله یک آچار چرخ مناسب سفت کرده ، اما در مرحله آخر لازم است از یک آچار ترک متر استفاده کنید تا مهره ها را به خوبی بسته شود . حال اگر جزو هرکدام از این گروههای معرفی شده در قسمت بالا هستید و قصد دارید در دومین نمایشگاه تقویت و تزئینات خودرو شرکت کنید؛ لازم است بدانید این رویداد بین المللی در چه تاریخی برگزار میشود؟ با اصابت هوا به قسمت جلوی اتومبیل (یا اصطلاحاً برخورد ماشین به هوا)، فشار افزایش می­یابد. فشار برگشتی ناشی از اگزوز داغ که جریان خروجی را کاهش می دهد می تواند قدرت را کاهش دهد. استفاده از فیبر کربن مشخصا برای زیبایی یا جلوه بخشیدن به ظاهر خودرو استفاده نشده است.اصلیترین دلیل استفاده از این فیبرها، هدایت هوا به مناطق هدف و انحراف جریان باد از مناطق نامطلوب جهت افزایش خاصیت آیرودینامیکی خودرو و شتاب هرچه بهتر آن است. هر خودرویی دارای یک ضریب درگ بوده و این عدد در آزمایشگاه های تونل باد تعیین می­شود. یک تصویر گرافیکی که هزینههای استفاده نکردن از دوچرخه را به جای خودرو در سطح ملی نشان میدهد. نیروی رو به پایین همان نیرویی است که بالهای هواپیما هنگام پرواز تجربه می­کنند؛ با این تفاوت که به جای هل دادن به سمت بالا، خودرو را به سمت پایین فشار می­دهد. از طرفی فشار از تمام جهت ها به خودرو وارد می­شود (برخلاف سرعت که دارای یک جهت است)، که باعث می شود فشار بیشتری روی جلو و پایین دماغه ماشین نیز به وجود بیاید.

به علاوه سیستم موتور جلو و محرک عقب را طراحی نمود. همانگونه که قبلا نیز بیان شد، علاوه بر تغییراتی که در داخل و ظاهر خودرو انجام میشود، موتور خودرو را نیز برای بالا رفتن شتاب و سرعت تغییر میدهند. افزایش گشتاور در موتور شما با ریمپ یک روش به صرفه و اقتصادی است. با استفاده از توربو شارژ و سوپر شارژرها و نصب این سیستم و اضافه کردن آن به خودرو می توان تیونینگ اتومبیل و گشتاور و قدرت موتور را به صورت فوق العاده ای افزایش داد. توجه بفرمایید برای احیاء این سامانه نیاز است که وسیله نقلیه با سرعت ثابت در جاده های باز به طور مثال بزرگراه با دور موتور در حدود 2500 دور در دقیقه به مدت 15-30 دقیقه حداقل یک بار در ماه رانده شود این نکته برای وسایل نقلیه ای است که به دلایلی کم مورد استفاده قرار می گیرند. قطعه­ی دیگری که برای تنفس بهتر خودرو در موتور ماشین قرار می­گیرد تراتل است. طراحان دیگر نیز مانند لنچستر دریافتند که برای بازدهی بیشتر لازم است که سوپاپهای موتور به صورت مکانیکی باز و بسته شوند. استانداردترین روش برای ارتفاع زدن ماشین ، استفاده از کمک فنر هاي مخصوص و اسپرت اسـت. هدرز درواقع مانند مانیفولد است که بر اساس اصول مکانیک سیالات شکل گرفته و شکل خاص و سطح صیقلی آن به خروج گازهای اتاقک احتراق کمک می­کند و به تنهایی باعث افزایش ۵ الی ۱۰ درصدی قدرت موتوری خودروها می ­شود. هدرز درواقع مانند مانیفولد است که بر اساس اصول مکانیک سیالات شکل گرفته و شکل خاص و سطح سیقلی آن به خروج گازهای اتاقک احتراق کمک می­کند و به تنهایی باعث افزایش 5 الی 10 درصدی قدرت موتوری خودروها می­شود. در کنار این، نصب قطعهای به­نام هدرز میتواند به تخلیه سریع­تر و کامل­تر سیلندر از گازهای منفجر شده و مکش قدرتمندتر و تنفس بهتر موتور کمک شایانی کند. پس اگر با روش های متفاوتی که می شناسید، وزن خودرو را کاهش دهید به تقویت موتور و شتاب آن کمک کرده اید. ایجاد تغییرات فنی در موتور ماشین برای به­دست آوردن شتاب و سرعت بیشتر انجام می­گیرد، هم­چنین در کنار این تغییرات باید سیستم ترمزگیری و کنترل ماشین هم بهبود پیدا کند تا به­صورت همروند یک ماشین تقویت شده داشته باشید. از اولین مراحل برای تقویت مواور خودرو پرداختن به سیستم مکش موتور است. اگر کمی به حوزه تقویت و تزئین خودرو علاقهمند باشید، حتما با شنیدن خبر برگزاری نمایشگاهی در این زمینه به وجد آمدهاید. • اشخاص علاقهمند به انواع ماشینهای سواری، آفرودی و کلاسیک، با بازدید از این نمایشگاه میتوانند جذابیت هرکدام را از نزدیک مشاهده کنند. • اشخاص حقیقی یا حقوقی که دارای سرمایه بوده و خواهان سرمایهگذاری در این حوزه میباشند. اما این نکته را هم عنوان کردیم که این کار باید توسط متخصصین ماهر و مجرب در سطح گسترده و وسیع آن انجام شود. دانستیم که تمام حرکات و کار در قسمتهای اتومبیل، امروزه به وسیله ی کامپیوتر یا همان ECU کنترل می شود و به کمک آن خودرو همواره در شرایط پایدار و درست خود نگه داشته میشود.

از طرف دیگر سوپرشارژرها مستقیماً به میل لنگ موتور متصل می شوند تا به محض فشار دادن پدال گاز قدرت را افزایش دهند. این بدان معنی است که شما فشار زیادی در قسمت دماغه ماشین دارید. اما مشکلات این نیروی مقاوم، در بدنه خودرو خلاصه نمی­شود؛ هوایی که با فشار زیاد از زیر و بالای خودرو عبور میکند نیروی رو به بالایی ایجاده کرده که سبب می­شود چسبندگی تایرها با زمین کم شود؛ در نتیجه این اثر، فرمان پذیری خودرو کاهش یافته و احتمال منحرف شدن خودرو در پیچهای تند جاده بیشتر می­شود. پس از این بابت که تقویت موتور خودرو باعث صدمه به خودرو می شود؛ نوربرت پرفورمنس خیالتان راحت شود. از تمام این مطالب نباید این نکته مهم را از یاد ببرید که این مزیت هم در حالتی شامل حال شما میشود که تقویت موتور توسط یک نیروی متخصص انجام شده باشد. تقویت موتور ماشین راههای مختلفی را شامل می­شود. تا دقیقا بدانید کدام کارها برای تقویت خودرویتان ضروری است. در سال ۱۹۱۳ میلادی، ۱۳۶۲۳ نفر برای شرکت فورد موتور کار میکردند و تا سال ۱۹۱۵ میلادی این تعداد به ۱۸۰۲۸ نفر افزایش یافت. با یک سوپرشارژر، موتور شما سوخت بیشتری می سوزاند و وضعیت تقویت را ایجاد می کند (خودروهای معمولی همیشه در حالت خلاء کار می کنند). نمایشگاه بین المللی تقویت و تزئین خودرو مطابق سال قبل در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار میشود. علاقهمندان میتوانند برای شرکت در دومین نمایشگاه بین المللی تقویت خودرو و تزئینات و خدمات وابسته به آن، طی روزهای 31 مرداد ماه تا 3 شهریور 1401 در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران حضور یابند. به دلیل قرارگیری محل دائمی نمایشگاه در بزرگراه چمران شما دسترسی راحتی دارید و از طریق هر کدام از دیگر بزرگراههای تهران به این رویداد بین المللی خواهید رسید. برگزاری دومین دوره نمایشگاه تقویت و تزئین خودرو در سطح بین المللی خبر خوشی برای علاقهمندان و فعالان در این حوزه به حساب میآید. این کار عملکرد موتور را بهصورت فوق العادهای ارتقا میدهد و باعث تقویت موتور ماشین. این کار عملکرد موتور را بهصورت فوقالعادهای ارتقا میدهد. هنگامی که موتور شما کار می کند، میل لنگ می چرخد، که تسمه متصل به سوپرشارژر را متصل می کند. این را می دانید که هر چه وزن یک خودرو بیشتر شود برای حرکت، نیاز به قدرت بیشتری دارد.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن
avatar
کاربر سایت
تاریخ ثبت : 12 اردیبهشت 1402