آموزش پارتیشن بندی هارد در ویندوز مرکز آموزش Codebox ir

نخست هارد اکسترنال را حیاتی کابل USB به رایانه متصل کرده و آنگاه از آن، برنامه MiniTool Partition Wizard را راه‌اندازی کنید. اهمیت اجرای قابل انعطاف افزار، خواهید دید که کل هارد دیسک‌های متصل به کامپیوتر، در ستون Disk Map فهرست شده‌اند. در همین مرحله به جهت درایو ایجاد شده، یک حرف انگلیسی در لحاظ بگیرید و روی Next کلیک کنید. در این پنجره بایستی پارتیشن ساخت شده را فرمت نمایید تا بتوانید داده‌ها را روی آن ذخیره کنید. یک سیستم پوشه را انتخاب کنید و در نهایت تیک کنار “Perform a quick format” را فعال کرده و روی Finish کلیک کنید. در صورتی که مادربرد سیستم شما امکان UEFI را داراست ، اهمیت نصب یک ویندوز 7 یا 8 حساس آپدیت جدید ، 64 بیتی و قابلیت UEFI ؛ هارد خویش را پارتیشن بندی نمایید و به دنبال آن تغییر‌و تحول فرمت هارد دیسک خویش را از mbr به GPT بازدید کنید .

  • تنها در شرایطی که نیاز به یک پارتیشن بزرگتر از 2 ترابایت داشته باشید، نیاز دارید از GPT استفاده کنید، و یا این که می توانید MBR را به GPT تبدیل نمایید.
  • همچنین می توانید در فیلد Allocation Unit sSize آیتم Default را تعیین کنید.
  • پس از آن در پنجره گشوده شده کلمه CMD را تایپ کنید تا وارد گوشه و کنار DOS ویندوز شوید.
  • DELET (در بعضی کامپیوتر ها سوییچ دیگر) را پائین نگه دارید تا وارد Setup شوید.

البته بایستی توجه داشته باشید که زمانی پارتیشنی فرمت شود تمامی داده‌هایی که روی آن قرار دارند، حذف می‌شوند. چنانچه موقعیت اولیه مد نظرتان است، کافیست به آسانی روی بعدی کلیک نمایید و فعالیت را به پایان رسانید. برنامه کارگزاری یک پارتیشن روی کل فضای هارد دیسک ساخته و آن را حساس امداد فولدر NTFS سیستم، فرمت میکند؛ سپس، ویندوز را روی آن پارتیشن کارگزاری میکند.
۲- در قسمت بالای تصویر تحت از شما می خواهد مطمئن گردید که هارد را صحیح تعیین کرده اید و آن را تیک بزنید. در این پنجره از شما می خواهد دارای GPT یا MBR پارتیشن بندی را انجام دهید که در اینجا ما GPT را گزینش می کنیم. معمولا روی مکان نما مموری‌های یواس‌بی نیازی به چند پارتیشن ندارید و همان یک پارتیشن به جهت همین مدل ابزارهای ذخیره‌سازی به اندازه است. چنانچه یک‌سری پارتیشن روی نشانه گر مموری خود ساخت کنید، هنگامی که آن را به کامپیوتر وصل می‌کنید، یک‌سری درایو در کامپیوترتان ظواهر خواهد شد. همان‌طور که اشاره کردیم، وجود پارتیشن‌ها برای ذخیره کردن داده ها ضروری است.
اگر به تازگی یکی از همین حافظه‌ها را خریداری کرده‌اید، مطلقا تا پایان حیاتی ما همراه باشید. هنگامی که شما یک هارددیسک یا این که حافظه SSD برای لپ تاپ خود خریداری می نمایید ، بایستی آن را پارتیش بندی نمایید . یک عدد دیگر از مواقعی که شما به پارتیشن بندی نیاز پیدا می کنید ، زمانی است که شما بخواهید تعداد درایو های خویش را بسط بدهید . قابل انعطاف افزار رایگان پارتیشن بندی‌ هارد ssd حساس فناوری ایمن است.
چندین طریق برای به کار گیری بهینه از این قطعه کلیدی کامپیوتر وجود دارد. یک طرز پارتیشن بندی هست که فضای هارد را به بخش‌های مجزای متفاوت تقسیم می‌کند. به این ترتیب می‌توانید فضای هارد را به بخش‌های مجزای مختلفی تقسیم کنید که مشابه به دیسک‌های مستقل عمل می‌کنند. اهمیت پارتیشن بندی می‌توانید فضای هارد را تقسیم بندی کنید تا به رخ بهینه از آن استعمال کنید.
ابزار داخلی Disk Management ساده‌ترین نحوه برای معایب هارد اکسترنال ای دیتا دیسک بوده که بخش‌های جدیدی به جهت هارد ساخت می‌کند. اعضا می‌توانند در صورت نیاز به سرویس پارتیشن بندی هارد به یکی از نمایندگی‌های اعتبار محصولات HP مراجعه کرده و خدمات گزینه نیاز خود را دریافت کنند. در این مرکز در آغاز گونه پارتیشن بندی بسته به گونه و نوع لپ تاپ شما معرفی و در رخ تأیید بر روی آن پیاده خواهد شد. پارتیشن بندی هارد روشی مناسب برای طبقه بندی درست و اصولی داده ها و پردازش پرسرعت آن‌ها بوده که اهمیت به کارگیری از همین طریق می‌توان چندین سیستم دلیل را به طور هم‌زمان روی یک سیستم نصب کرد.

بررسی تخصصی هارد دیسک SSD

برای دانلود قابل انعطاف افزار EaseUS Partition Master و دانلود قابل انعطاف افزار Mini Tool Partition Wizardروی پیوند بزنید. پس از پایان، دقیقا در کنار درایو فیزیکی، فضای اختصاص دیتا نشده – Unallocated partition جدیدی را می‌بینید که در نصفه دوم پنجره Disk Management قرار دارد. تولید پارتیشن‌های جداگانه به جهت فایل‌های سیستمی تان از دیتای سیستمی شما مراقبت می‌نماید چون هر پارتیشن، پوشه سیستم خودش را دارد.
پارتیشن بندی هارد دیسک درست قدمت هارد دیسک را بالا می موفقیت و شتاب سیستم را بسط می دهد. پارتیشن بندی هارد دیسک باید قابلیت انعطاف داشته باشد تا موثر واقع شود. آن‌گاه از انجام سطح اول عضو بایستی هارد اکسترنال را گزینش کرده و بر بر روی آن کلیک کند.
عمومی
البته اعضا می بایست دقت داشته باشند برای مراقبت اطلاعات در روزگار این عملیات باید آیتم Using Enhanced Data Protecting Mode را تعیین کنند. (در صورتی که سیستم شما از دسته MBR است)، از رابط کاربری به جهت پارتیشن بندی هارد در نصب ویندوز استفاده کنید. بر بر روی کلید New کلیک نمایید و مقدار مناسب رو برای درایوها بر مبنای مگابایت وارد کنید. برای تبدیل گیگابایت به مگابایت، تعداد گیگابایت رو در 1024 ضرب کنید. مثلاً به جهت ساخت یک درایو 60 گیگابایتی، باید 60 را در 1024 ضرب نمایید که مساوی مگابایت می شود.

روش حذف آیکن های دسکتاپ ویندوز

حالا در ورقه باز شده بایستی Product Key ویندوز خود را وارد کنید، به جهت رد شدن از این سطح به اندازه است بر روی I don’t have product key کلیک کنید. هارد دیسک هایی که به وسیله FAT32 پشتیبانی می‌شوند، نمی‌توانند اکثر از 32گیگابایت باشند. Disk Management حافظه SSD را پیدا کند و روی آن کلیک راست کند، آیتم New Simple Volume را تعیین کند. پارتیشن های extended گونه دیگری از پارتیشن ها می‌باشند که قابلیت و امکان تبدیل شدن به پارتیشن های logical را دارند. در اورجینال هر هارد به صورت متوسط اساسی 4 عدد پارتیشن primary و یک پارتیشن extended هست.

ناپدید و پنهان نمودن درایو ها در ویندوز

در نصیب Enter the amount of space to shrink، میزان حافظه ای که می خواهید از درایو کسر شود را به مگابایت وارد کنید. پس از گذشت مدت کوتاه پنجره جدیدی به جهت شما باز خواهد شد، در نصیب Total size before shrink، فضای کنونی درایو را بازدید می کنید. در این صورت بایستی فضای یکی از درایو های خویش را کاهش دهید تا بتوانید درایو جدید ساخت کنید. هم اکنون بایستی منتظر بمانید تا ویندوز کارگزاشتن شود، پس از آن وارد محفظه ویندوز 11 می شوید.

مزایای پارتیشن بندی هارد

قبل از آغاز تدریس پارتیشن‌بندی قصد دارم توضیح مختصری در زمینه ی پارتیشن بندی بهتون بدم. بعد از آن از گشوده نمودن این قسمت، دارای درایو‌هایی اهمیت حجم‌های متفاوت رو‌به‌رو می‌شین. پارتیشن بندی هارد در ویندوز سرور ۲۰۱۶ تفاوت چندانی دارای ویندوزهای قبل ندارد و مثل ویندوز های تازه به دو شکل MBR و GPT می توان هارد را پارتیشن بندی کرد.
همانطور که تماشا می نمایید در همین سیستم یک پارتیشن Primary و 3 پارتیشن Logical دیده می شود. روش کار به این رخ است که زمانی یک پارتیشن را انتخاب می نمایید گزینه های مختلفی در نصیب چپ برنامه فعال می شود. در مرحله اول فرض نمایید می خواهید یکی از از پارتیشن ها را به دو قسمت متساوی تقسیم کنید به جهت انجام اینکار بر روی پارتیشن گزینه نظر خودتان، یکبار کلیک نمایید تا مورد های قسمت چپ برنامه فعال شود. نخست روی پارتیشن مورد حیث کلیک کرده و سوییچ Next را گزینش کنید. شما می‌توانید برای ذخیره دیتاها از پارتیشن‌های دیگر استفاده کرده اما قبل آن می بایست درایو را تماماً فرمت کرد. سیستم‌هایی که از لینوکس به کار گیری می‌کنند، طبق معمول یکسری پارتیشن دارند.
همچنین حجم آن هم فراوان می باشد و به حدود 400 مگابایت فضای خالی نیاز دارد. البته درعوض یک عدد از بهترین ابزارهایی میباشد که می‌توانید یار خود داشته باشید و بر روی هر کامپیوتر حساس هر سیستم‌عاملی، بدون نیاز به‌نصب، از آن به کارگیری کنید. از دیگر امکاناتی که این برنامه در اختیار شما قرار می‌دهد امکان تبدیل یک درایو به بکاپ، تبدیل MBR و GTP، ساخت پارتیشن‌های FAT32 مهم سایز 1 ترابایت و بازیابی تغییرات اعمال شده از روش خصوصیت بکاپ خودکار است. همچنین وقتی که سایز یک پارتیشن را تغییر‌و تحول می‌دهید، می‌توانید سایز آن را به‌صورت کاستوم، خودتان تعریف و تمجید کنید. به جهت اینکه دسترسی تمام به پارتیشن‌ها داشته باشید، می بایست به‌سراغ بهترین نرم افزار های پارتیشن بندی بروید. ابتدا می بایست بدانیم پارتیشن بندی چیست؟ Partition به فارسی به معنای تفکیک کردن می باشد .
در رابطه حساس مابقی درایو ها طبق سلیقه خود کار کرده و فضای مورد نیاز را به دیتاها خویش اختصاص دهید. در بیشتر مواقع تلاش می شود پارتیشن یا درایوی که در آن سیستم استدلال به عنوان مثال ویندوز قرار دارد به رخ جدا از هم باشد، تا سیستم ادله و برنامه های جانبی و قابل انعطاف افزارهای متفاوت پس از نصب در آن ذخیره و جانمایی شوند. پارتیشن بندی کامپیوتر توسط متخصصین تعمیرات کامپیوتر ایسوس به شکل فن ای و اساسی پیشرفته ترین امکانات انجام می شود. تعمیرکاران همین مرکز ، متخصصان خبره و کاربلد راستا ی تعمیرات کامپیوتر هستند که اهمیت استفاده از ابزار مرتبه یک ، به تعمیر این دستگاه می پردازند . لذا اعضا می توانند مطمئن باشند که سیستم کامپیوترشان در واحد تعمیرات تخصصی کامپیوتر ایسوس ، به درستی تعمیر می گردد .

آموزش پارتیشن بندی درایو اکسترنال از شیوه ویندوز

مقدار حافظه را باید بر حسب مگابایت وارد کنید، به جهت نمونه درصورتیکه می خواهید درایو شما 50 گیگابایت حافظه داشته باشد، بایستی در فریم عدد را وارد کنید. بعد از آن مقدار حافظه ای که می خواهید به درایو اختصاص دهید، را انتخاب کنید و بر روی Apply ضربه بزنید. پس از بوت نمودن ویندوز و باز نمودن صفحه Windows Setup، روی دکمه Install now ضربه بزنید. ویندوز 11 تازه ترین نسخه سیستم دلیل Windows NT می باشد که در 24 ژوئن 2021 بوسیله مایکروسافت توسعه یافته و رونمایی شد.
حواستان باشد که تمامی داده های ذخیره شده ازبین خواهد رفت. به جهت ساختن پارتیشن ابتدا حافظه خویش را به کامپیوتر متصل نموده و آن گاه از اتصال درایو شما بارگذاری می شود در رخ اضافه نشدن به شکل مداد یک رتبه سیستم خویش را راه و روش اندازی معرفی هارد اکسترنال به esxi دوباره یا این که ری استارت کنید. آنگاه از گشوده شدن پنجره آیتم حیث در صفحه حساس این ابزار، حافظه هایی که به دستگاه شما متصل میباشند سناریو داده می شود. برای آشنایی اصلی اشکال پارتیشن و شیوه ایجاد آن تا انتهای این مطلب یار یاری سیستم باشید.
به این نکته حساس دقت کنید که داده ها خاصی بر روی هارد دیسک مقصد نداشته باشید. زیرا هارد یا حافظه ssd مقصد به طور تمام فرمت شده و اطلاعات بازنویسی خواهد شد. بعد از آن از گزینش آیتم مورد حیث از پنجره باز شده گزینه Next را زده و در مرحله آنگاه از شما مقدار حجمی که برای فضای درایو خود را نیاز دارید خواهش می کند که به آن درایو اختصاص دهد. اکنون که به درستی اهمیت طریق پارتیشن بندی حیاتی CMD آشنا شدید، وقت آن هست که اسم درایو خود را تغییر و تحول دهید.

آموزش پارتیشن بندی هارد در ویندوز

امکان پشتیبانی GPT تا 64 بیت نیز وجود دارااست و اهمیت فرمت GPT می توانید تا 9.4 زتابایت از گنجایش هارد را به کار گیری کنید. به جهت آن که زتابایت را به خوبی فهم کنید، به گزارش همین سایت عدد یک دارای بیست و یک صفر بایت که همان 1024 اگزابایت یا یک تریلیون گیگابایت. سیستم ادله در آن کارگزاشتن میشود; درایوی میباشد که سیستم دلیل از روش آن بوت میشود.
در نوار کاوش کلمه “diskmgmt.msc” را تایپ کرده و سوییچ Enter را فشار دهید. در اختیار گرفتن پنل Control Panel را باز کنید، به ابزار Administrative Tools رفته و بر بر روی کامپیوتر منجمنت click Computer Management کلیک کنید. برای دسترسی به این آیتم مطمئن گردید که بی تردید هارد دیگری بر روی سیستم شما کارگزاشتن شده هست یا خیر. در سطر سوم دارای مورد ای به اسم Volume Lable رو به رو می شوید که در اینجا می توانید برای درایو خویش نامی گزینش کنید. این روند را می‌توانید بر بر روی هر کدام از درایو های خود انجام دهید و به تغییر تحول اسم درایو از طرز command prompt بپردازید. در اولی قدم مثل تصویر زیر، در منوی dos کلمه deskpart را تایپ کنید و enter را بفشارید تا دستورها دارای ربط حساس پارتیشن بندی در منوی CMD فراخوانی شود.
این نکته را به خاطر بسپارید که ویندوز XP ، توانایی ساپورت GPT را ندارد . همینطور برای نصب ویندوز مادربرد ، باید سیستم اساسی بایوس UEFI باشد . 8- باکلیک روی مورد Finish عملیات پارتیشن بندی به اتمام می رسد. 1- در نخست بر روی My Computer کلیک راست کرده و آیتم Manage را گزینش می کنیم. هاردی که از جدول پارتیشن سنتی به کار گیری می‌کند، می‌تواند تنها 4 پارتیشن داشته باشد. استعمال از پارتیشن‌های extended و logical راهی برای به دور زدن همین محدودیت است. بعد از آن از این که روی یک هارد، یک پارتیشن تولید می‌شود، می بایست دارای استفاده از یک پوشه سیستم فُرمت شود. NTFS و FAT 32 از معروف‌ترین فولدر سیستم‌های سازگار اهمیت ویندوز هستند. HFS+ فایل سیستمی سازگار اساسی مک و ext4 نیز فولدر سیستمی میباشد که اهمیت لینوکس سازگاری دارد.
(boot volumes نوعی پارتیشن هست که برای نگهداری و نگهداری نمودن فایل های سیستم ادله ویندوز استفاده می شود). NIUBI Partition Editor از نظر امکانات یکی از از برگزیدگان برنامه های پارتیشن بندی هارد است. همین برنامه اهمیت وجود این‌که رایگان است امکانات متعددی در اختیار شما قرار می‌دهد. در مجموع بیش از 10 عملیات مختلف کلیدی آن قابل انجام می باشد و کلیه آن‌ها در یک پنل در سمت چپ برنامه نشان داده شده‌اند. کل تغییراتی که اعمال می‌کنید، به‌صورت برنامه‌ریزی شده و مهم یک کلیک اعمال خواهند شد و از آنجایی که برنامه سوای نیاز به سیستم‌عامل کار می‌کند، نیازی نیز به ریبوت کردن سیستم ندارید. ممکن است صرفا نقطه ضعف همین ابزار این باشد که برخلاف سایر برنامه‌ها، تمام پارتیشن‌ها را در یک کاغذ فهرست نمی‌کند و باید از طرز یک منو کشویی، به‌صورت جداگانه به پارتیشن‌های هر دیسک دسترسی پیدا کنید.
نکته کاربردی دیگر به جهت استعمال از همین قابل انعطاف افزار تغییر تحول فرمت هارد می باشد که برای این عمل نخست واجب است که روی آیتم Format کلیک کرده و در پنجره باز شده تغییر‌و تحول فرمت مورد لحاظ را اعمال نمایید. قالب دستگاهایی که مالتی مدیا هستند FAT32 را به تیتر پیش فرض می شناسند و فرمت EXFAT و NTFS اکثراً برای دسکتاپ ها و لپ تاب ها گزینه به کار گیری قرار می گیرد. امکان تبارک این دو فرمت قابلیت و امکان جابجایی فایلهایی اساسی حجم فراتر از 4 گیگ می باشد که امروزه کاربرد زیاد متعددی دارد. همینطور نرم افزارهای متعدد دیگری نظیر EaseUS Partition Master و Paragon Partition Manager – که تمامی ساختار یکسانی دارند- نیز وجوددارند که می توان برای پارتیشن بندی از آنها به کارگیری نمود.

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesgeciktirici hapsugar rush oynabomb bonanza oynabeylikdüzü korsan taksibuy verified stripe accountinstagram gizli hesap görmeMobil Ödeme Bozdurmarekorbetwww.elitsigara.combetboogenco bahisAnadolu Yakası Escortaviator sinyal hilesi