پرکردن دندان بهتر است یا روکش؟

این عادت حتی در این روزها مهمتر است، به این دلیل که تمیزتر بودن فضای دهان از باکتریها برای دندانی که آسیب پذیر است بهتر خواهد بود. لیزر تنها نقاطی را هدف قرار می دهد که آسیب دیده اند. در این روشها میتوان دندان آسیب دیده را برای همیشه ترمیم کرد و حتی در مواردی پر کردن دندان در خانه و بدون نیاز به دندانپزشکی نیز امکان پذیر خواهد بود. از دیگر استفادههای پانسمان، تسکین درد دندان آسیب دیده است.

در این روش از بیهوشی موضعی استفاده میشود، بنابراین در طول درمان نباید احساس درد کنید. دندان های شیری کودک در سن 6 ماهگی شکل می گیرد و دو دندان پیشین میانی، ابتدا در فک پایین ظاهر می شوند. در بیشتر موارد دو گزینه اصلی برای بازسازی دندان پس از درمان ریشه، شامل پر کردن یا روکش کردن دندان است. اما اگر هر کدام از شرایط بالا وجود نداشته باشد، بیشتر ترجیح به کشیدن آن ترمیم دندان به انگلیسی است. پر کردن دندان با ماندگاری بالا یا پرکردن فشرده طبق تشخیص پزشک در چند جلسه انجام میشوند. گاهی اوقات درمان دندانهای شما باید در چند مرحله انجام شود.

برای محافظت و نگهداری از پانسمان باید به چند نکته بدیهی دقت داشت که در ادامه به آنها اشاره میکنیم. ۲. نخ دندان هم باید کشید؟ اگر سابقه مراجعه به دندانپزشکی برای پر کردن دندانها یا معالجه ریشهها را داشته باشید پس احتمالاً میدانید پانسمان موقت دندان چیست. مسواکهایی که فرچه نرمتری دارند برای این کار مناسبتر هستند. در ترمیم غیر مستقیم بخشی از کار در مطب و توسط دندانپزشک و بخش دیگر توسط لابراتوار دندانسازی انجام میشود.

فرآیند ترمیم دندان میتواند به دلایل مختلفی در چند جلسه انجام شود. پوسیدگی دندان یک مشکل بزرگ است که معمولا کودکان بیشتر از افراد بزرگسال دچار آن می شوند و فقط علت رخ دادن آن خوردن شیرینی و شکلات نمی باشد، بلکه پوسیدگی می تواند ناشی از مشکلات عصب دندان یا ناشی از دوران شیردهی مادر باشد، بنابراین رفع پوسیدگی و ترمیم دندان های دائمی کودکان یکی از موارد و خدمات معروف دندانپزشکی است که اغلب کودکان در معرض خطر آن هستند. مواد آمالگام به نسبت سایر مواد ترمیمی دامنه انبساط و انقباض گسترده تری داشته و به همین خاطر احتمال ترک خوردن و شکستن در اثر مواد نوشیدنی یا غذایی بیشتر خواهد بود.

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد قیمت ترمیم دندان 1400 بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.

ایندکسر