همه چیز درباره کامپوزیت دندان

در صورت نیاز به ارتودنسی نیز میتوانید با توجه به شرایط دندانها روش مورد نظر خود را انتخاب کنید تا ظاهر دلخواهتان در طول درمان از بین نرود. اما اگر شرایط شدیدتر از این حرفهاست و دندانها شکل پوسیدهای به خود گرفتهاند میتوانید در نهایت پس از بهبود آنها از روش ونیر کامپوزیت نیز استفاده نمایید. این پیوند موجب تقویت دندان شده و دندان مثل روز اول خود ترمیم میشود. کامپوزیت دندان لایهای از جنس مواد کامپوزیتی هم رنگ دندان است که بر روی دندان ها قرار گرفته و موجب زیبایی لبخند میشود.

این کار در واقع با در اختیار داشتن جدیدترین دستگاههای دندانپزشکی و بهترین متریال برای ارتودنسی و نیز آگاهی از روشهای به روز دنیا برای ارتودنسی توسط دکتر آیت الهی امکان پذیر شده است. در صورتی که هر گونه مشکلی مانند جدا شدن لایه کامپوزیت از روی دندان به وجود آید با مراجعه به پزشک به راحتی می توان آن را ترمیم و یا تعویض کرد و از این جهت نگرانی وجود نخواهد داشت. همانطور که بالاتر نیز اشاره شد، در مواردی که تنها فاصله بین چند دندان جلو دیده میشود میتوان از لمینیت برای اصلاح طرح لبخند کامپوزیت دندان عقب استفاده کرد.

برای مراحل روکش و نیز کامپوزیت دندان ها ابتدا نیاز است دندان ها را تمیز کنند، در واقع جرم گیری نمایند تا سطحی تمیز برای به کار گذاشتن روکش داشته باشند. مسلماً درمان ارتودنسی تنها برای کودکان و نوجوانان نیست و بریسهای نامرئی ارتودنسی بنام اینویزیلاین به این معنا هستند که درمان شما کاملاً با سبک زندگی حرفهای و عادی شما متناسب و سازگار است.

اگر دندان شما در حین انجام این پروسه بیحس شده باشد باید تا زمانی که اثر بیحسی از بین برود مراقب گاز گرفتن، جویدن و سایر فعالیتهای دهان و دندان خود باشید تا مبادا اتفاق ناخوشایندی بیفتد. یکی از دندانپزشکان حاذق تهران دکتر ماندانا آیت الهی در این رابطه توصیه میکند برای اصلاح عیوب قرارگیری دندانهای خود در کنار هم حتی الامکان به سراغ روشهای شامل لمینیت نروید.

ایندکسر