خرید هارد سرور HP 600GB 12G SAS 15K LFF SCC Enterprise 765424-B21

هارد HP 600GB 15K دارای ظرفیت 600 گیگابایت با سرعت گردش موتور 15000RPM میباشد که در نوع خود بینظیر است و همچنین از سری Dual Port که مختص سرورهای اچ پی Gen1 تا Gen7 محسوب میشود. هارد HP 600GB 15K SAS 6G 3.5 از سری انواع ذخیره سازهای HPE و برای نسل Proliant میباشد. پس اگر سرور شما 3.5 اینچی باشید نوع LFF و در صورت 2.5 اینچی بودن سرور، میتوانید نوع SFF را تهیه نمایید. این هارد به دلیل دارا بودن دو سایز 2.5 و 3.5 اینچ (SFF , تبدیل هارد سرور به ساتا LFF) برای تمامی سرور های اچ پی از جمله G6 G7 G8 G9 G10 قابل استفاده است. هارد سرور اچ پی به نحوی است که این قابلیت در آن به شدت افزایش یافته است. با توجه به نام این سرور که در آن اطلاعات فراوانی ذکر شده است این نوع از هارد سرور اچ پی دارای 146 گیگابایت ظرفیت می باشد. اگر تمایل به خرید هارد سرور اچ پی با همین ظرفیت 600 گیگ ولی با سرعت بالاتر دارید میتوانید “هارد 600GB 15K Hp” را خریداری نمایید. این نوع از هارد سرور اچ پی حتی می تواند به طور همزمان دو دستور مختلف را اجرا نماید و لذا می تواند همزمان با خواندن، نوشتن را مورد پردازش قرار دهد.

هارد HP 600GB SAS 10K 6G SFF یکی از هاردهای ظرفیت پایین و مکانیکی شرکت HP برای سرور های مختلف است که بسیار پرکاربرد و پرتقاضا است. سکتور مفهوم منطقی است که بر اساس Servo گذاری که روی هارد گذاشته شده، یعنی آدرس دهی که شرکت سازنده در هارد تعبیه کرده، هارد دیسک به دایره های غیر هم شعاعِ غیرمتقاطع تبدیل میشود که ۶۳ تا ۶۳ تا به صورت سیلندرهای مختلف از هم جدا شدهاند. در این متن در خصوص هارد سرور اچ پی و نوع خاصی از آن سخن به میان خواهد آمد. در این میان با توجه به این که سیستم سخت افزاری تولیدات اچ پی بسیار مشهور است لذا استفاده از هارد اچ پی نیز می تواند مزایای متعددی داشته باشد. در چنین مواقعی شاید بهترین و سریعترین راهکار برای انتقال فایل ها با حجم نه چندان زیاد استفاده از امکانی است که ماکروسافت در سرویس ریموت دسکتاپ (Remote desktop connection) خود قرار داده است.

این هزینه ها اعم از هزینه های مستقیم و یا هزینه هایی است که به صرفه جویی می انجامد. برای اینکه شما همیشه هارد ویژه سرور را خریداری کرده و کمی هزینه بیشتر در این رابطه انجام دهید دو دلیل مهم وجود دارد: اولین دلیل این هست که هارد درایوهایی که مخصوص سرورها ساخته میشوند به گونه ای طراحی شده اند که بتوانند هر روز هفته و 365 روز در سال بصورت بدون وقفه کار کنند. شاید بتوان گفت حتی معماری تولید محصولات اچ به نحوی بوده است که خطاهای انسانی را نیز کاهش داده و صدماتی که ممکن است در مسر راه اتفاق افتد، از میان برداشته است و لذا به این سبب هزینه های سرور کاهش یافته است. اصلی ترین مزیت سرور مجازی نسبت به سرور های اختصاصی هزینه های بسیار پایین آن میباشد. استفاده کمتر از انرژی برق که یکی از مهم ترین مزایای استفاده از دیسک های SSD میباشد این امکان را فراهم میکند که براحتی آنها را در کامپیوتر های پرتابل مثل لپتاپ ها مورد استفاده قرار دهیم. نسل مدل نامبرده شده، SAS میباشد و بشکل hot-plug در سرور جای میگیرد. حتی در برخی موارد و در آزمایش های انجام شده، سازگاری با سرورهای نسل های بالاتر نیز گزارش شده است که می توان گفت به این سبب طیف گسترده ای از سرورهای اچ پی به واسطه این تجهیزات راه اندازی شده و به مرحله فعالیت خواهند رسید.

قیمت این هارد سرور 600 گیگ 10K اچ پی در سایت آمازون در حدود 200 دلار است. بسته به برند تولید کننده، ظرفیت و نوع هارد سرور، قیمت انواع هارد سرور متفاوت هستند. البته باید اشاره کرد که کارایی هارد در وسایل مختلفی است و در انواع کامپیوتر، دوربین های مدار بسته، سرورها و تمامی تجهیزات مورد نیاز ذخیره اطلاعات، از این نوع تجهیزات استفاده خواهد شد. انواع هاردهای سرور از نوع SLC، MLC و TLC می باشند. Mixed Use SSD: این مدل از انواع هارد سرور از آنجایی که SSD Endorance بین 1 DWPD و 10 DWPD دارند برای عملیاتهایی که به تعادل بین Strong Read و Write Performance نیاز دارند، مورد استفاده قرار میگیرد. حافظه استفاده شده در SSD بسیار شبیه به نوع حافظه موجود در درایوهای فلش USB و کارتهای SD است. در مبحث شبکه های کامپیوتری هارد مخصوصی برای سرور ها موجود است که نه تنها برای ذخیره سازی اطلاعات استفاده میشود، بلکه برای اجرای سیستم عامل نیز به کار برده میشود.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد تبدیل هارد سرور به ساتا لطفا به بازدید از وب سایت ما.

ایندکسر