تخم پخته یا عسلی کدام بهتر اند؟

تخم مرغ های آب پز تخم مرغ هایی هستند که معمولاً از مرغ تهیه می شوند و پوسته آنها بدون شکستگی پخته می شوند ، معمولاً با غوطه ور شدن در آب جوش. تخم مرغ های پخته شده سخت پخته می شوند تا سفیده و زرده تخم مرغ هر دو سفت شوند ، در حالی که تخم مرغ های پخته شده نرم ممکن است زرده و گاهی سفیده را حداقل تا حدی مایع و خام بگذارند. تخم مرغ آب پز یک غذای صبحانه محبوب در سراسر جهان است.

 

علاوه بر غوطه وری در آب جوش ، چند روش مختلف برای تهیه تخم مرغ آب پز وجود دارد. تخم مرغ ها را می توان در زیر دمای جوش ، یعنی نوازش پخت ، یا بخارپز کرد. زمان سنج تخم مرغ به این دلیل که معمولاً برای زمان جوشاندن تخم مرغ استفاده می شود ، نامگذاری شد.

 

تغییرات

 

تخم مرغ های آب پز ، در زمان جوشیدن از چپ به راست افزایش می یابد: 4 دقیقه ، 7 دقیقه و 9 دقیقه

 

Onsen tamago ، یک آشپز آهسته ژاپنی در دمای پایین

هم از نظر درجه پخت و هم از نظر نحوه پخت تخم مرغ و انواع وسایل آشپزخانه برای تخم مرغ ها تفاوت وجود دارد. این تغییرات عبارتند از:

 

دمای سرو

دمای اتاق (برای پخت یکنواخت و جلوگیری از ترک خوردن) یا از یخچال ؛ تخم مرغ ها ممکن است یک شبه کنار گذاشته شوند تا به دمای اتاق برسند. 

سوراخ کردن

برخی از تخم ها را از قبل با سوراخ تخم مرغ سوراخ می کنند تا از ترک خوردن جلوگیری شود. بحث های زیادی در این زمینه وجود دارد. اکلوند [کی؟] و همکاران در اینکه چرا تخم مرغ نباید سوراخ شود ، ادعا شد که خاراندن باعث آسیب پروتئین های سفیده تخم مرغ شده و بنابراین نباید از آن دلسرد شد. دیگران ، از جمله انجمن تخم مرغ آمریکایی ، توصیه نمی کنند ، زیرا می تواند باکتری ها را ایجاد کرده و ترک های مویی در پوسته ایجاد کند که از طریق آنها باکتری ها وارد تخمک می شوند. 

سرکه

برخی سرکه را به آب اضافه می کنند (همانطور که گاهی اوقات با تخم مرغ های پخته شده انجام می شود) تا از سفید شدن سفیده در صورت ترک خوردن جلوگیری شود. برای این منظور می توان از نمک سفره نیز استفاده کرد.

قرار دادن در آب

روشهای مختلفی برای قرار دادن تخم مرغ ها در آب جوش و خارج کردن آنها وجود دارد: یکی می تواند تخم مرغ ها را قبل از گرم شدن در تابه قرار داده ، آنها را روی قاشق قرار داده و یا از گهواره تخصصی برای پایین آوردن آنها استفاده کند. کاهش ترک خوردگی ، زیرا تخم ها شل نمی گردند. برای برداشتن ، ممکن است اجازه دهید آب سرد شود ، آب جوش را بریزید یا گهواره را بردارید

 

بخارپز کردن

تخم مرغ ها را می توان مستقیماً از یخچال بیرون آورد و در بخارپز با بخار کامل قرار داد (لوازم مخصوص بخارپز تخم مرغ وجود دارد). تخمها به دلیل تغییر ناگهانی دما ترک نمی خورند. در حالت بخار کامل ، تخم مرغ های “نرم پخته” می توانند در حدود 6 دقیقه و تخم مرغ های “آب پز سخت” در حدود دو برابر آن زمان آماده شوند. با این حال به دلیل تغییرات در دمای شروع و اندازه تخم مرغ و همچنین ارتفاع محل (برای ارتفاعات بیشتر لازم است) ، این زمانها فقط می توانند تقریبی باشند. 

Sous vide

تخم مرغ های آب پز را می توان به جای پختن در آب جوش ، با پختن یا بستن در پوسته خود در آب گرم در دمای ثابت از 60 تا 85 درجه سانتیگراد (140 تا 185 درجه فارنهایت) تهیه کرد. مشخص می شود که سفیده تخم مرغ در دمای 75 درجه سانتیگراد (167 درجه فارنهایت) و زرده و بقیه سفیده از 60 تا 65 درجه سانتیگراد (140 تا 149 درجه فارنهایت) می پزند. 

زمان پخت و پز

تنوع قابل ملاحظه ای وجود دارد ، با این که زمان پخت اصلی ترین متغیر بر طعم پذیری است (آب پز نرم در مقابل آب پز سخت). معمولاً بین 10 تا 17 دقیقه برای تخم مرغ های بزرگ آب پز ، 1 تا 4 دقیقه برای تخم مرغ های بزرگ پخته نرم متغیر است. بسته به ارتفاع از سطح دریا و تراکم رطوبت در یک اقلیم معین ، ممکن است زمان زیادی برای رسیدن به مرحله جوش نرم نیاز باشد و در حقیقت ، هرگز به مرحله کاملاً سخت نرسد.

 

ایندکسر