علائم و درمان پوکی استخوان چیست؟

به این رقم ،T-Score (مقیاس T) گفته می شود و بر اساس دستور ا لعمل سازمان بهداشتی جهانی T-Score برابر با 0/1- یا یشتر، « طبیعی »، T-Score بین 0/1- و 2/5- دهنده ی کم بودن توده ی استخوانی (اُ ستئوپنی ) و T-Score برابر با 5/2- و کمتر، حاکی از وجود پوکی استخوان است. هر دو نوع این آزمایشات موبایل، مچ دست انگشتان یا پاشنه پا را مورد آزمایش قرار میدهد.روشهای موبایل دانسیتومتری دقت تکنیکهای ثابت و غیر موبایل را ندارند چون تنها یک استخوان را مورد آزمایش قرار میدهند.استخوانی که مواد معدنی خود را از دست داده ضعیف میشود و احتمالشکستگی بالایی دارد وbone densitometry قبل از شکستگی و احساس ضعف در استخوان این کاهش را نشان میدهد. سنجش تراکم استخوان که با نام دانسیتومتری نیز شناخته میشود ، برای اندازه گیری میزان مواد معدنی و تراکم استخوان ها استفاده می شود . همچنین تست پوکی استخوان ممکن است برای مردانی که بیش از 70 سال سن دارند یا بعضی زنان که جوانتر از 65 سال هستند، اما یائسه شدهاند نیز مناسب باشد.

آزمایش تراکم استخوان Bmd
به طور کلی با مقایسه آزمایش اول با آزمایش دوم پزشک می تواند تشخیص دهد که آیا تراکم استخوانی در حال بهبود یا وخیم شدن است و یا این که ثابت مانده است. این دارو با حمله به این پروتئین باعث متوقف شدن تحلیل استخوان ها می شود. در ایالات متحده باری ارزیابی توده ی استخوانی کودکان نیز از DXA استفاده می شود. استئوکلسین نیز پروتئین دیگری است که در ساختمان ماتریکس استخوانی وجود دارد و همانند CTX در فرآیند جذب استخوانی و بر اثر فعالیت استئوکلاست ها از استخوان ها وارد جریان خون می شود که این فاکتور خونی نیز در آزمایشگاه قابل اندازه گیری می باشد، آزمایشات دیگری مانند کلسیم و فسفر خون و ادرار هم به بررسی وضعیت استخوان سازی کمک می نمایند. یک میله ینازک فلزی بر روی محل مورد آزمایش بالا و پایین می رود و بدن نیاز به در آوردن لباس و تزریق دارو، تراکم سنجی را انجام می دهد.

حمایت کافی استخوان مهم ترین پیش نیاز برای اسئواینتگریشن ایمپلنت های دندانی است. کافی است هفته ای دو بار به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه در هوای آزاد به طوری که پوستتان در معرض نور خورشید باشد، قدم بزنید. همه زنان 65 سال و بالاتر باید حداقل یک بار این تست را انجام دهند. بیمار نباید حداقل از 24 ساعت قبل از آزمایش، مکمل کلسیم مصرف کند و در روز آزمایش می تواند به طور معمول غذا بخورد. اجسام فلزی نباید در هنگام انجام آزمایش همراه با بیمار باشند. این انجمن همچنین اظهار می دارد که در زنان قبل از سن یائسگی باید از مقیاس Z(Z-score) استفاده شود و نه از T-Score و در این زنان نباید نته بر مبنای تراکم سنجی استخوان، تشخیص پوکی استخوان را مطرح نمود. انجمن بین الملی تراکم سنجی بالینی معتقد است که ناید تنها بر مبنای معیارهای تراکم سنجی، در مردان زیر 50 سال، تشخیص پوکی استخوان را مطرح کرد.

• استئوپروز در مردان زير 50 سال و زنان پيش از يائسگي و کودکان، بر اساس وجود fragility fracture يا Z-score پايين همراه با ديگر عوامل خطر شكستگي تشخيص داده می شود. با استفاده از روشهایی همچون سنجش جذب فوتون منفرد و دوگانه، توموگرافی کامپیوتری کمی، بررسی فعالسازی نوترونهای کلسیم و استفاده از اولتراسوند میتوان اتلاف مواد معدنی استخوان را نشان داد.اقدامات درمانی: استراحت و گرمای موضعی.Corset مناسب اکسایش بیمار را به همراه میآورد. متداول ترین روش تعیین ترام استخوان، آزمایش جذب انرزی دوگانه ی اشعه ایکس (dual energz X-raz absorpiometrz ,DXA or DEXA استخوان های فرد تابیده تراکم استخوان باید چند باشد می شوند. به دنبال ارزیابی کامل، پزشکی مبادرت به درخواست آزمایش اندازه گیری تراکم استخوان (bone mineral densitz;BMD) می کند.این آزمایش، بهترین راه برای تعیین سلامتی استخوان است و می تواند وجود پوکی استخوان را تشخیص دهد،میزان احتمال شکستگی استخوان را مشخص نماید.

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum su tesisatçısımobil ödeme bozdurmahtml nullednulled themes1xbetbuy instagram followersMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme