این نکته را هم اضافه کنم که از آب هم به عنوان یک سیال بجای روغن هیدرولیک در مواردی خاص استفاده میشود . با وارد شدن روغن به درون سیلندر جک هیدرولیک، فضا برای پیستون تنگشده و موجب بیرون رانده شدن آن میشود. روغن توسط نیروی محرکه اولیه به درون جک هیدرولیک فشردهشده و باعث باز شدن آن میشود. بهمنظور چند برابر کردن نیروی اولیه میتوان از نیروی هیدرولیک بهره برد. تنها تفاوت عمده بالابر مسقیم و بالابر غیر مستقیم بی نیاز بودن بالابر غیر مستقیم از حفر چاهک می باشد که این خود باعث صرفه جویی در هزینه و نصب راحت و بدون مشکل بالابر می شود. بالابر هیدرولیکی ثابت خود به دو دسته بالابر هیدرولیکی جک مستقیم و غیر مستقیم و بالابر ثابت قیچی یا آکاردئونی تقسیم می شود، بالابر قیچی ثابت دارای بیشترین ضریب امنیت و بیشترین توان بالابری را به خاطر استفاده از مکانیزم قیچی در بین بالابرها دارند.

نحوه عملکرد بالابر جک مستقیم به این صورت است که جک هیدرولیکی به صورت مستقیم و بدون واسطه زیر کابین حرکتی قرار گرفته و با گرفتن دستور حرکت، پاوریونیت فعال شده و با پمپ کردن روغن داخل جک های هیدرولیک باعث بالا روی و جابجایی کابین حرکتی می شود. اصلی ترین وظیفه روغن هیدرولیک روان تر شدن چرخش فرمان خودرو و انتقال قدرت به سایر بخش های هیدرولیکی خودرو می باشد. نحوه عملکرد وینچ به این صورت است که نیرو محرکه تولیدی اکتروموتور توسط گیربکس به میل ترانس منتقل می شود و این گشتاور تولیدی باعث چرخش درام و درنهایت کابل ها می شود و باعث حرکت کابین بالابر می شود. تعمیر پمپ هیدرولیک فرمان پژو پارس با روغن ریزی در خودرو و کاهش سطح آن در مخزن هیدرولیک و یا با شنیدن صداهای غیرعادی هنگام چرخش فرمان و سفت بودن فرمان هیدرولیک پارس معنا پیدا می کند. بر روی دیواره خارجی مخزن معمولاً عباراتی مانند Hot (نشاندهنده سطح مناسب روغن در زمانی که موتور مدتی کار کرده) و Cold (سطح مناسب روغن هنگامیکه موتور سرد است) درجشده است.

زیرا خودروهای ایرانی دارای فرمان سفت تری هستند و روغنی که برای آنها استفاده می شود هم متفاوت است . به گزارش ایسنا، بنابر اعلام شرکت تولیدی صنعتی آسیابرج، بالابر در زمینههای مختلف، دارای تقسیمبندیهای مختلفی است؛ بهعنوانمثال در زمینهٔ مکانیزم و عملکرد دارای دو نوع اصلی هیدرولیکی و کششی هست و در زمینه کاربرد دستگاه، دارای دو نوع کلی متحرک و ثابت است. این نوع بالابرهای متحرک با جابجایی راحت و ایمن در شرایط و زوایای مورد نظر قابل ساخت و طراحی هستند. به بالابرهای سیار با قابلیت جابجایی عمودی و افقی اصطلاحا بالابرهای بوم لیفت boomlift گفته می شود. بالابرهای بوم لیفت نیز انواع متفاوتی دارند برخی روی کامیون نصب می شوند و برخی خودشان دارای مکانیزم خود حرکتی می باشند که به آنها بالابر خود کششی گفته می شود و بسیاری نیز به صورت نفر و یا خودرو حمل می شوند.

برای یک نقطه مادی ، اندازه اینرسی مقدار است که جرم (به جرم مراجعه کنید) نقطه گفته می شود. اما رایجترین عیب که معمولاً هنگام کارکردن و داغ شدن روغن درون پمپ خود را نشان میدهد، ناشی از خراب شدن ماه و ستاره و یا همان صفحههای بالایی پمپ است. برای خرید بالابر و سفارش ساخت بالابر باید به نکات مختلفی از جمله ظرفیت مورد نیاز، ارتفاع بالابری، مکانیزم بالابر، تعداد توقف ها یا همان ایستگاه ها، نوع پاوریونیت انتخاب شده و سیستم های حفاظتی توجه کرد. نوع سوم و کارآمدتر مکانیزم مفصلی-تلسکوپی است که دارای هر دو نوع بازو مفصلی و تلسکوپی می باشد و از نظر قدرت مانور و کار در شرایط سخت و همچنین ابعاد بسته شده کوچکتر دارای مزیت و برتری نسبت به مدل های قبلی هستند.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد هیدرولیک گیربکس لطفا از سایت ما دیدن کنید.