دزدگیر های ماشین تصویری چیست و چگونه کار میکند؟

پیشنهاد ما به افرادی که به پارکینگ اختصاصی برای ماشین خود دسترسی ندارند این است که از بهترین دزدگیر ماشین استفاده کنند که مجهز به سیستم های تصویری هستند و در صورتیکه دارای پارکینگ هستید از ریموت های ساده استفاده کنند. به طور کلی سه نوع دزدگیر متفاوت در بازار موجود هستند:

⭐️ دزدگیر  ماشین ساده

⭐️ دزدگیر ماشین  سیم کارت خور

⭐️ دزدگیر ماشین  تصویری

مزایا و معایب دزدگیر تصویری خودرو

سارقین خودرو همواره در کمین نشسته‌اند تا خودروهایی که به‌راحتی می‌توان به سرقت برد را دستبرد بزنند‌. چه سرقت خود ماشین و چه سرقت تجهیزات و وسایل ارزشمند خودرو، ازجمله گزارش‌هایی هست که هرروز به اداره پلیس آورده می‌شود. اما واقعاً از یک دزدگیر خودرو چه انتظاراتی می‌توان داشت و بهترین دزدگیر ماشین کدام است؟ آیا دزدگیر تصویری خودرو بهترین نوع دزدگیر است؟ دلیل محبوبیت دزدگیر تصویری خودرو، به چه علت است؟

 

 

درحال حاضر، انواع و اقسام دزدگیر خودرو با قیمت‌های متفاوت در بازار وجود دارد که اگر اطلاعات درستی در مورد عملکرد آنها نداشته باشید؛ ممکن است به‌راحتی پول خود را برای خرید یک دزدگیر معمولی هزینه کنید. و با خیال راحت، تصور می‌کنید بهترین دزدگیر ماشین را خریداری کرده‌اید! در این مقاله در مورد مزایا و معایب دزدگیر تصویری خودرو که این روزها بازار گرمی دارد می‌پردازیم.

انواع دزدگیر خودرو

دزدگیر ماشین در حال حاضر به سه دسته کلی تقسیم می‌شوند:

 

۱.دزدگیرهای ساده

۲.دزدگیر تصویری خودرو

۳.دزدگیرهای سیم‌کارت خور یا موبایلی

اگر به دنبال ارزان‌ترین دزدگیر خودرو با حداقل کارایی می‌گردید، احتمالاً دزدگیر خودرو ساده اولین گزینه‌ای است که به ذهن شما خطور می‌کند. این مدل از دزدگیر ماشین که همه با صدای آژیرهای آنها آشنا هستید، درواقع به‌هیچ‌وجه دزد را نمی‌گیرد. درواقع باید بگوییم که سارقان به خوبی می‌دانند که چگونه خودرویی را که به دزدگیر خودرو ساده مجهز است را، خلع صلاح کنند. تنها کارایی این دزدگیر خودرو، این است که در هنگام برخورد ضربه، یا باز شدن درب ماشین، صدای آژیر دزدگیر فعال می‌شود.

 

مسئله جالب این است که صدای تمامی این آژیرها شبیه به یکدیگر است و شما نمی‌توانید تشخیص دهید که صدای دزدگیر خودرویی که می‌شنوید، مربوط به ماشین شماست و یا ماشین شخص دیگر؟! بنابراین بایستی حتماً نزدیک خودروی خود باشید تا علاوه بر اینکه بتوانید صدای آژیر را بشنوید، مطمئن شوید که آیا واقعاً یک دزد در اطراف خودروی شماست و یا فقط یک گربه بر روی کاپوت خودرو پریده است.

 

چرا دزدگیر ساده نه؟

در بعضی از مواقع به حدی هشدارهای کاذب این مدل دزدگیر خودرو زیاد است که صاحب ماشین به‌ناچار دزدگیر خودرو را از کار می‌اندازد تا به خاطر آلودگی صوتی و هشدارهای کاذب دزدگیر ماشین برای همسایه‌ها ایجاد مزاحمت نکند. از معایب یک دزدگیر خودروی ساده این است که سنسورها قابل تنظیم نیستند و مثلاً ممکن است با صدای رعدوبرق و یا عبور دسته‌های عزاداری، دزدگیر ماشین به‌سادگی فعال شود.

 

گاهی اوقات سارقان خودرو از همین موضوع سوءاستفاده کرده و به‌دفعات سعی در بلند کردن صدای آژیر دزدگیر خودرو می‌کنند. بعد از چندین بار که صاحب خودرو صداهای هشدار کاذب دریافت می‌کند و هیچ دزدی را در اطراف خودرو نمی‌بیند، فرض را بر این می‌گذارد که دزدگیر ماشین خراب‌شده و آن را غیر فعال می‌کند. در این هنگام سارق که اوضاع را زیر نظر داشته و اکنون همه‌چیز، طبق برنامه پیش رفته؛ به‌راحتی خودرویی را که دزدگیر آن غیرفعال شده است را می‌رباید. اما اگر راننده یک دزدگیر تصویری خودرو داشته باشد، زمانی که درب خودرو باز می‌شود و یا شیشه ماشین، شکسته شود؛ از طریق ریموت دزدگیر مشاهده می‌کند و می‌تواند مطمئن شود که یک دزد، داخل خودرو است.

 

 

 

ایندکسر