جراحی چاقی چه زمانی ضرورت دارد؟

 

 

در این مقاله به بررسی جراحی چاقی می پردازیم و سعی می کنیم به بعضی از سوالات شما در این زمینه پاسخ بگوییم

 

 

 

 

– جراحی چاقی چه انواعی دارد؟

 

جراحی چاقی انواع مختلفی دارد و هر نوع از آن برای دسته ی متفاوتی از افراد کاربرد بهتری دارد و بازدهی بالایی حاصل می شود. درر واقع پزشک تشخیص می دهد که برای هر بیمار چه نوع جراحی ای مناسب می باشد و بهتر است کدام نوع جراحی چاقی بر روی بیمار انجام بشود. پزشکان مدرن از متد جدیدی در جراحی چاقی به نام لاپاروسکوپی استفاده می کنند که مزایایی نسبت به انواع جراحی های باز دارد. به عنوان مثال یکی از مزیت های این روش کم بودن مقدار بخیه و همچنین کم بودن زمان نقاهت می باشد. در نتیجه این جراحی سریع و ایمن است. همانطور که گفته شد انواع مختلفی از جراحی چاقی وجود دارد و پزشکان انواع مختلفی از جراحی را بر روی بیماران انجام می دهند. اما در این میان برخی از جراحی ها نیز طرفدار بیش تری دارند و به صورت مکرر استفاده می شوند. از این جراحی ها می توان به جراحی اسلیو معده، جراحی بای پس معده و جراحی حلقه قابل تنظیم معده اشاره کرد که معروف ترین نوع جراحی چاقی می باشند. هر یک از این نوع از جراحی ها، ویژگی خاص خودشان را دارند که در ادامه به آن ها پرداخته شده است.

 

6- ویژگی های انواع مختلف جراحی چاقی

اسلیو معده: اسلیو معده مشهور ترین و پر استفاده ترین نوع جراحی می باشد که عده ی زیادی از متخصصان این نوع جراحی را بهترین نوع جراحی چاقی به شمار می آورند. در این جراحی بخشی از معده ی فرد توسط جراحی بریده شده و برداشته می شود. به همین دلیل اشتهای فرد کاهش می یابد و نیاز کم تری به غذا احساس می کند. در نتیجه میزان مواد غذایی خورده شده توسط فرد کاهش می یابد و فرد لاغر تر می شود. به دلیل این که معده ی جدید بسیار کوچک تر شده است، بدن نیز به این معده ی تازه عادت می کند و در نهایت تمام اندام ها و عضو های بدن، نیاز کم تری را به غذا احساس می کند. این موضوع سبب می شود تا فرد مقدار بسیار کم تری از غذا را در طول روز بخورد و بسیار لاغر تر می شود. همچنین در این روش خطری نیز فرد را تهدید نمی کند. برداشتن بخشی از معده باعث می شود تا بدن نیز متناسب با عضو جدید رفتار بکند و همانطور که اشاره شد، نیاز کل بدن به غذا کم تر می شود. به همین دلیل این جراحی یک روش ایمن است تا فرد در کوتاه مدت و زمانی کم، وزن خودش را کاهش دهد و زندگی راحت تری داشته باشد.

همچنین این جراحی باعث می شود تا بیماری های مختلفی که به سبب چاقی در فرد ایجاد شده است، از میان برود و آرامش به زندگی فرد باز گردد. در نتیجه این جراحی می تواند بسیار مفید باشد و عمل اسلیو معده می تواند سریع ترین راه برای کاهش وزن باشد که امنیت بالایی نیز دارد و توسط متخصصان زیادی توصیه می شود.

بای پس معده: این جراحی نیز بعد از  جراحی اسلیو معده مشهور ترین جراحی چاقی می باشد. در این جراحی معده را تقسیم بندی می کنند و بخشی از معده را به روده ی کوچک وصل می کنند. یعنی علاوه بر معده، روده نیز در این عمل، جراحی می شود. آن بخش از معده که به روده وصل شده است، مواد غذایی را مستقیما به روده انتقال می دهد و در نتیجه این مواد جذب بدن نمی شوند و فرد لاغر تر می شود. کاهش وزن با این جراحی دلایل متعددی دارد. بخشی از کاهش وزن به این دلیل اتفاق می افتد که معده ی فرد کوچک تر شده است و در نتیجه غذای کم تری می خورد. بخش دیگر کاهش وزن به این دلیل است که بخشی از معده مستقیما به روده ی کوچک وصل شده است و در نتیجه مواد غذایی مستقیما وارد روده شده و دفع می شوند. به همین دلیل این مواد جذب بدن نشده و وزن فرد کاهش می یابد. این روش نیز باعث درمان بیماری های مختلف ناشی از چاقی می شود و همچنین به سرعت وزن فرد را کاهش می دهد.

عمل حلقه گذاری معده: در این نوع از عمل جراحی بر روی معده، حلقه ای بر قسمت بالایی معده گذاشته می شود و به همین دلیل یک کیسه در بخش بالایی معده ایجاد می شود و مواد غذایی وارد این بخش از معده شده و جذب و دفع می شوند. این کار نیز به نوعی باعث کوچک تر شدن معده می شود اما در این نوع از جراحی چاقی، بخشی از معده بریده نشده و برداشته نمی شود. بلکه به جای بریدن معده، کیسه ای در آن جای گذاری می شود و معده با این روش کوچک تر می شود که باعث لاغر شدن و کاهش وزن می شود. این روش نیز باعث درمان بیماری های ناشی از چاقی می شود و می تواند در زمانی کم، فرد را به وزن ایده آلش برساند.

 

7- نکته هایی راجع به جراحی چاقی

باید توجه داشت که چاق بودن و اضافه وزن، فقط بر روی ظاهر افراد تاثیر نمی گذارد. بلکه این موضوع باعث تغییر وضعیت بدن فرد می شود و سوخت و ساز بدن فرد بر اساس وزنش تغییر می کند. جراحی چاقی این تغییرات سوخت و ساز بدن را جبران می کند و باعث به تعادل رسیدن بدن فرد می شود. به همین دلیل مزایای این جراحی به کاهش وزن و لاغر شدن خلاصه نمی شود و بسیار بیش تر می باشد.

در هنگام جراحی چاقی بهتر است تا بیمار از نظر روانی نیز تقویت شده و حمایت بشود. زیرا نتیجه ی این عمل بسیار به روحیه ی بیمار بستگی دارد.

باید توجه شود که بیماری های بسیار زیاد توسط جراحی چاقی درمان می شوند. به عنوان مثال اگر فردی مبتلا به دیابت نوع دو باشد، با احتمال بسیار زیادی بعد از عمل جراجی، این بیماری درمان شده  و از بین خواهد رفت. حتی می توان گفت افرادی که مبتلا به دیابت نوع دو می شوند و بعد از آن جراحی چاقی را انجام می دهند، نیازی نخواهند داشت تا انسولین تزریق بکنند. از بیماری های دیگری که توسط جراحی چاقی درمان می شود می توان به فشار خون یا کبد چرب اشاره کرد. همچنین جراحی چاقی احتمال سکته ی قلبی و مغزی را کاهش می دهد.

منبع :

https://drsalimiclinic.com/

 

 

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum su tesisatçısımobil ödeme bozdurmahtml nullednulled themes1xbetbuy instagram followersMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme