سئول، کره، جمهوری – گردباد قدرتمند ساختمان های آسیب دیده، جاده های سیل زده و قطع برق به هزاران خانه در کره جنوبی در روز دوشنبه پس از ضرب و شتم جزایر جنوب ژاپن است. بيش از ۲۰ نفر مجروح شدند.

اداره هواشناسی کره نسبت به «باران بسیار شدید و بادهای بسیار شدید» هشدار داد چرا که گردباد هایشن با بسته بندی حداکثر بادهای ۱۲۶ کیلومتری (۷۸) مایل در ساعت، باعث سقوط زمین در شهر بندری اولسان در جنوب شرقی شد. آژانس آب و هوا گفت گردباد، سومی که در چند هفته به شبه جزیره برخورد کرد، در حال تضعیف بود و به احتمال زیاد ظرف ۲۴ ساعت به یک طوفان گرمسیری کاهش خواهد یافت.

اتومبیل ها برای پیمایش جاده های سیل زده در اولسان و دیگر شهرهای ساحلی مانند بوسان، سوچو و گانگنونگ تلاش می کردند. کارگران اورژانس برای پاکسازی درختان سرنگون شده تقلا کردند و به نشانه های راهنمایی و رانندگی، ساختمان ها و سازه های دیگر آسیب دیدند. وزارت کشور و ایمنی می گوید یک فرد در بوسان پس از آن که یک خودرو در بادهای شدید فرو رفت، به آرامی مجروح شد، اما بلافاصله گزارش های بیشتری از تلفات ارائه نداد.

داستان در زیر تبلیغات ادامه دارد

[محتوای جاسازی شده]

به گزارش شرکت فرودگاه های کره، دست کم ۳۱۸ پرواز در داخل و خارج از استان جزیره جنوبی ججو و سراسر سرزمین اصلی لغو شد. برخی پل ها و بخش های راه آهن تعطیل شدند، هزاران قایق ماهیگیری و کشتی های دیگر به ایمنی منتقل شدند و بیش از ۱۶۰۰ نفر از ساکنان مناطق سرزمین اصلی جنوبی به دلیل احتمال رانش زمین و نگرانی های دیگر تخلیه شدند.

داستان های رونده

نواک کیانگ خارج از ایالات متحده باز پس از ناخواسته ضربه قاضی با توپ

چندین کشتی در جریان رژه قایق هواداران ترامپ در تگزاس غرق شدند

کارگران تا صبح روز دوشنبه بازگرداندن قدرت به ۱۱۵۲۳ خانوار از ۱۷۶۲۰ خانواری را که برق خود را در مناطق سرزمین اصلی جنوبی و ججو از دست داده بودند، به پایان رساندند.

هایشن که در زبان چینی به معنای «خدای دریایی» است، در طول تعطیلات آخر هفته از طریق اوکیناوا و دیگر جزایر جنوب ژاپن شخم می کرد. ترافیک هنوز در مکان ها فلج بود؛ قطارهای گلوله ای به حالت تعلیق درآمدند و بیشتر پروازهای داخلی در داخل و خارج از فرودگاه های جنوب غربی ژاپن روز دوشنبه لغو شد.

داستان در زیر تبلیغات ادامه دارد

ادامه مطلب: کره شمالی می گويد ‘ده ها تلفات’ از گردباد، مقامات محلی را مقصر می داند

آژانس آتش نشانی و مديريت بلايای ژاپن ميگويد دست کم ۲۰ نفر، از جمله دو نفر به طور جدی مجروح شدند. تا صبح دوشنبه حدود نیم میلیون خانه هنوز از قدرت خارج شده بودند. تلویزیون عمومی ان اچ کی می گوید چهار نفر در میازاکی مفقود شده اند.

انتظار می رفت طوفان تا اواخر روز دوشنبه به منطقه شمال شرقی کره شمالی برسد که هفته گذشته توسط گردباد ميساک مورد ضرب و شتم قرار گرفت و درد بيشتری را به اقتصادی وارد آورد که بر اثر تحريم های تنبيهی به رهبری آمريکا، بسته شدن مرزها در ميان همه گیر کروناویروس و کمبود مزمن مواد غذايی ویران شده است.

رسانه های دولتی شمال گفتند کيم جونگ اون رهبر از مناطق گردباد زده ديدن کرد، يک مقام ارشد منطقه ای را به خاطر آمادگی ضعيف اخراج کرد، و قول داد ۱۲ هزار کارگر را از پيونگ يانگ پايتخت برای کمک به تلاش های بهبودی بفرستد. شمال گفت میساک بیش از ۱۰۰۰ خانه و ساختمان های عمومی و زمین های کشاورزی بی تاریخ را ویران کرد. بلافاصله هیچ گونه تلفات ناشی از هایشن را گزارش نکرد.

میساک به جاده ها و ساختمان ها آسیب دید و دست کم یک نفر را در کره جنوبی کشته است. علاوه بر این، یک کشتی باری دام در حالی که میساک می گذشت در سواحل ژاپن غرق شد. دو نفر از ۴۳ خدمه آن نجات یافتند و یک جسد قبل از متوقف شدن جستجو به دلیل هایشن بازیابی شد. این کشتی در حال انتقال ۵۸۰۰ گاو از نیوزیلند به چین بود.

© ۲۰۲۰ مطبوعات کانادا

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de