روسای ملت اول انتاریو از دولت استانی می خواهند که در ۲۵مین سالگرد بحران ایپرواش در مورد رابطه خود با مردم بومی تأمل کند.

آلوین فیدلر سرپرست رئیس منطقه ای انتاریو در بیانیه ای در طول تعطیلات آخر هفته گفت بی اعتمادی بین ملل اول و مقامات همچنان در نتیجه نابرابری بی آدرسی که بحران برجسته کرده است، وجود دارد.

به ویژه، فیدلر می گوید دولت نتایج تحقیق ایپرواش را جدی نگرفته است – تحقیقی که پس از آن آغاز شد که دادلی جورج معترض در ۶ سپتامبر ۱۹۹۵ توسط یک تک تیرانداز پلیس استان انتاریو مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد.

ادامه مطلب: ۲۵ سال بعد: به یاد بحران ایپرواش و دادلی جورج

او همچنین از کانادایی های غیر بومی خواست تا با تاریخ بومی یاد بگیرند و در تظاهراتی مانند بحران ایپرواش تحصیل کنند.

داستان در زیر تبلیغات ادامه دارد

در این بیانیه آمده است: «ما باید تاریخ های خودمان، حقوق مان را بدانیم و مردم و دولت غیر بومی هم باید بدانیم.»

“احترام به آنچه که شما نمی توانید درک دشوار است، و آن را تنها از طریق روابط قوی، تمایل به یادگیری، و آموزش و پرورش است که همه ما ممکن است واقعا درک یکدیگر است.”

بحران در روز کار آغاز شد — ۴ سپتامبر ۱۹۹۵ — پس از آن که اعضای چیپواس کتری و استونی پوینت اول نیشن پارک استانی ایپرواش را در اعتراض به زمین های ذخیره نزدیک اشغال کردند که در طول جنگ جهانی دوم توسط دولت کانادا برای ایجاد پایگاه نظامی تصرف شد.

ادامه مطلب: دولت فدرال ، انتاریو ملت اول امضا $ 95M حل و فصل بیش از اردوگاه Ipperwash

به مدت دو روز معترضان و پلیس در حالی با خاموشی مواجه شدند که مقامات تلاش می کردند اشغالگران را از پارک خارج کنند.

در جریان رویارویی در روز پایانی، اعضای واحد پاسخ تاکتیکی OPP در حالی که اقدام به خروج از پارک می کردند به روی گروهی از معترضان آتش گشودند و جورج را در این روند به قتل راندند.

گروهبان کن دین، یکی از افسران مسئول تیم تک تیرانداز، بعدها به دلیل سهل انگاری جنایی مربوط به مرگ مجرم شناخته خواهد شد.

دین هیچ وقت در زندان خدمت نکرد، و درست چند هفته قبل از اینکه قرار باشد در تحقیق ایپرواش در سال ۲۰۰۶ شهادت دهد، در یک تصادف رانندگی درگذشت.

داستان در زیر تبلیغات ادامه دارد

این تحقیق تعدادی از نگرانی های عمده در مورد چگونگی رسیدگی به پاسخ پلیس را آشکار کرد و قاضی در نهایت دریافت که مایک هریس نخست وزیر انتاریو و دولت فدرال مسئول مرگ جورج هستند.

2:30 کاناواکه در سیمین سالگرد بحران اوکا را به یاد می آورد

کاناواکه در سیمین سالگرد بحران اوکا را به یاد می آورد

گرگ ریکفورد، وزیر فعلی امور بومی انتاریو، در واکنش به فراخوان فیدلر برای اقدام، گفت که دولت استانی بر اساس توصیه های مطرح شده توسط استعلام ایپرواش به ساخت خود ادامه می دهد.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de