اخترشناسان برخورد ۲ سیاهچاله — ۷ میلیارد سال بعد را مشاهده می کنند

سیاه چاله ها غریبه می شوند – حتی به ستاره شناسان. آنها اکنون سیگنال را از مدت ها پیش برخورد خشونت آمیز دو سیاهچاله تشخیص داده اند که یکی از اندازه های جدیدی را ایجاد کرده اند که تا به حال دیده نشده بود.

ادامه مطلب: آژانس فضایی کانادا قرار است برای به دست آوردن اولین رئیس جمهور زن به عنوان مسابقه فضایی دستاوردهای بخار

آلن واینشتاین فیزیکدان کالتک که بخشی از تیم دیسکاوری بود می گوید: «این بزرگترین انفجار از زمان انفجار بزرگ مشاهده شده توسط بشریت است.»

محققان دانشگاه بریتیش کلمبیا نیز در آن تیم بودند.

سیاه چاله ها مناطق فشرده ای از فضا آنقدر متراکم بسته بندی شده اند که حتی نور هم نمی تواند فرار کند. تا به حال ستاره شناسان تنها آن ها را در دو اندازه کلی مشاهده کرده بودند. «کوچک» هایی به نام سیاهچاله های ستاره ای وجود دارند که هنگام فرو ریختن یک ستاره شکل می گیرند و در حدود اندازه شهرهای کوچک هستند. و سیاهچاله های ابرانبش وجود دارند که میلیون ها، شاید میلیاردها برابر عظیم تر از خورشید ما هستند و تمام کهکشان ها به دور آن می چرخند.

داستان در زیر تبلیغات ادامه دارد

ادامه مطلب: چرا یک تصویر تار از یک سیاه چاله اهمیت دارد

با توجه به محاسبات ستاره شناسان، هر چیزی در میان کاملا منطقی نیست، چرا که ستاره هایی که قبل از فروپاشی بیش از حد بزرگ شدند اساساً خود را مصرف می کردند و هیچ سیاهچاله ای بر جای نمی گذاشتند.

به گفته فیزیکدان نلسون کریستنسن، مدیر پژوهشی مرکز ملی تحقیقات علمی فرانسه، دانشمندان فکر می کردند که فرو می ریزد ستاره نمی توانست سیاهچاله های ستاره ای بسیار بزرگتر از 70 برابر جرم خورشید ما ایجاد کند.

سپس در ماه مه 2019 دو آشکارساز برداشت تا سیگنال که معلوم شد انرژی از دو سیاه چاله ستاره ای – هر بزرگ برای یک سیاه چاله ستاره ای – توفنده به یکدیگر. یکی ۶۶ برابر جرم خورشید ما و دیگری هوسکی ۸۵ برابر جرم خورشید بود.

نتیجه نهایی: اولین سیاهچاله میانی کشف شده، در ۱۴۲ برابر جرم خورشید.

5:51 کارشناس سیاه چاله توضیح می دهد کشف جدید در GNM

کارشناس سیاه چاله توضیح می دهد کشف جدید در GNM

از دست رفته در برخورد مقدار هنگفتی از انرژی به شکل موج گرانشی بود، موجی در فضا که با سرعت نور سفر می کند. این موجی بود که فیزیکدانان در آمریکا و اروپا با استفاده از آشکارسازهای به نام های LIGO و Virgo در سال گذشته اسیر شدند. دانشمندان پس از رمزگشایی سیگنال و بررسی کار آنها، نتایج را روز چهارشنبه در Physical Review Letters و Astrophysical Journal Letters منتشر کردند.

داستان های رونده

بیمار بستری قبل از سی COVID-19 صحبت می کند: ‘فقط به این دلیل که من پیر به این معنا نیست که من می خواهم به مرگ’

آتش سوزی خارج از کنترل در نزدیکی کانمور گسترش می یابد به 346 هکتار

داستان در زیر تبلیغات ادامه دارد

از آنجا که آشکارسازها به دانشمندان اجازه می دهند امواج گرانشی را به عنوان سیگنال های صوتی بردارند، دانشمندان در واقع این برخورد را شنیدند. برای تمام خشونت ها و درام ها، سیگنال تنها یک دهم ثانیه به طول انجاميد.

ادامه مطلب: فضانوردان ناسا در کپسول اسپیس ایکس در 45 سال گذشته اولین چلپ چلوپ داون را کامل کردند

واینشتاین گفت: “این فقط به نظر می رسد مانند thud،” واینشتاین گفت. “واقعا ً زیاد روی یک بلندگو به نظر نمی رسد.”

این سقوط حدود 7 میلیارد سال پیش اتفاق افتاد، زمانی که جهان حدود نیمی از سن فعلی خود بود، اما تنها در حال حاضر در حال تشخیص است زیرا به طور باور نکردنی دور است.

برخورد سیاهچاله ها پیش از این مشاهده شده بود، اما سیاهچاله های درگیر کوچکتر بودند تا با آن آغاز شوند و حتی پس از اینکه ادغام فراتر از اندازه سیاهچاله های ستاره ای معمولی رشد نکرد.

کریستنسن گفت دانشمندان هنوز نمی دانند سیاهچاله های ابرانبش در مرکز کهکشان ها چگونه شکل گرفته اند، اما این کشف جدید ممکن است سرنخی ارائه دهد.

5:51 کارشناس سیاه چاله دانشگاه کوئین در مورد کشف جدید یک سیاه چاله واقعی 1000 سال نوری از زمین بحث می کند

کارشناس سیاه چاله دانشگاه کوئین در مورد کشف جدید یک سیاه چاله واقعی 1000 سال نوری از زمین بحث می کند

شاید، مانند بازی Legos، بلوک های کوچکتر ترکیب به آنهایی که بزرگتر و کسانی که ترکیب را به آنهایی که حتی بزرگتر، گفت: ستاره شناس هاروارد آوی Loeb، که بخشی از مطالعه نبود اما گفت: نتایج نمودار قلمرو نجومی جدید است.

داستان در زیر تبلیغات ادامه دارد

و در واقع بزرگتر از دو سیاه چاله درگیر در این سقوط می توانست نتیجه ادغام قبلی ، هر دو واینشتاین و کریستنسن گفت ، بیشتر تقویت این نظریه است.

جانا لوین ستاره شناس کالج بارنارد که بخشی از تحقیقات نبود و نویسنده کتاب راهنمای بقای سیاهچاله است، می گوید: «قابل تصور است که این جفت سیاهچاله کاملاً متفاوت شکل گرفته اند، احتمالاً در Black Hole Survival Guide. یک سیستم متراکم با تعداد زیادی ستاره مرده که در مورد آن ناله می کنند، که به یک سیاه چاله اجازه می دهد تا دیگری را در طول یک مگس توسط آن ضبط کند.»

از سوی دیگر، دانشمندان نمی توانند کاملا توضیح دهند که چگونه سیاهچاله های ادغام شده، پرواز در اطراف جهان، بسیاری دیگر را ملاقات خواهند کرد تا دوباره ادغام شوند و همیشه بزرگتر شوند. در عوض می تواند این باشد که سیاهچاله های ابرانبیش در پی انفجار بزرگ شکل گرفته اند.

واینشتاین گفت: در اخترفیزیک ما همیشه با شگفتی مواجه هستیم.

© ۲۰۲۰ مطبوعات کانادا

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر