کارشناسان: روسیه با بهره برداری از تنش های نژادی آمریکا تهدید دخالت در انتخابات جدید به شمار می رود

تنش هایی که از طریق آمریکا بر سر نژادپرستی و پلیسی شدن به وجود می آورد، به احتمال زیاد هدف هایی برای دشمنانی است که به دنبال نفوذ در انتخابات نوامبر هستند، قانونگزاران و کارشناسان هشدار می دهند – و نشانه هایی وجود دارد که روسیه دوباره به دنبال بهره برداری از شکاف است.

در اوائل سال جاری فیس بوک، اینستاگرام و توییتر ده ها حساب با نام هایی مانند «سیاهپوستان حقایق ناگفته» را که صدها هزار نفر دنبال یا دوست داشته بودند، پایین کشیدند. این حساب ها جعلی بودند که توسط سازمانی در آفریقا با ارتباط با آژانس تحقیقات اینترنتی روسیه ایجاد شده بود.

ادامه مطلب: رئیس اطلاعات ترامپ به جلسات توجیهی امنیت انتخابات به کنگره آمریکا پایان داد

به همین ترتیب، این هفته فیس بوک اعلام کرد شبکه ای از حساب های مرتبط با IRA را که داستان هایی در مورد نژاد و مسائل دیگر را بیرون رانده بود، حذف کرده است. این شبکه نویسندگان ناخواسته آمریکایی را فریب داده بود تا محتوا را به صفحات ارسال کنند.

داستان در زیر تبلیغات ادامه دارد

این یک الگوی نگران کننده اما آشنا از روسیه است، به عنوان IRA قریب به اتفاق بر نژاد و جنبش ماده زندگی سیاه و سفید در هنگام هدف قرار دادن ایالات متحده در سال 2016 متمرکز شده است. هدف، بخشی از کتاب بازی روسیه برای دهه ها، ایجاد هرج و مرج با ارسال محتوا در دو طرف شکاف نژادی بود. در واقع «هیچ گروه واحدی از آمریکایی ها بیش از آمریکایی های آفریقایی تبار هدف عوامل اطلاعاتی IRA قرار ن گرفته اند.» گزارشی از کمیته اطلاعاتی سنا به پایان رسید.

0:39 ترامپ به هیئت اخیر سنا در مورد تحقیقات روسیه واکنش نشان می دهد: «مطلقاً ربطی به آن ندارد.»

ترامپ به هیئت اخیر سنا در مورد تحقیقات روسیه واکنش نشان می دهد: «مطلقاً ربطی به آن ندارد.»

با دور شدن انتخابات تنها دو ماه، برخی از قانونگزاران نگران ند که تلاش های روسیه که اکنون تکامل یافته و پیچیده تر از چهار سال پیش است، بتواند دوباره برگزار شود. آن ها از تصمیم دولت ترامپ برای محدود کردن آنچه به کنگره می گوید – و با تمدید مردم آمریکا – در مورد تهدیدات انتخاباتی می ترسند که اجازه گسترش تبلیغات را خواهد داد.

مین سن آنگوس کینگ، ایندیپندنت که در کمیته اطلاعاتی سنا می نشیند، می گوید: «نژاد قطعه بزرگی از کاری بود که در سال ۲۰۱۶ انجام دادند، و با توجه به افزایش تنش های نژادی در سال جاری، هیچ دلیلی وجود ندارد که دوباره همین کار را انجام ندادند.» او می گوید اطلاعاتی که اکنون محدود می شود «متعلق به مردم آمریکا» است.

داستان در زیر تبلیغات ادامه دارد

دموکرات ها آخر هفته گذشته پس از آن خشمگین شدند که جان راتکلیف، مدیر اطلاعات ملی، متحد نزدیک ترامپ، به کنگره اطلاع داد که این دفتر اطلاعات کتبی را در مورد تهدیدات انتخاباتی به کمیته های اطلاعاتی عرضه خواهد کرد اما دیگر جلسات توجیهی کتبی انجام نخواهد داد و قانونگزاران را از شانس پرسیدن سوال انکار خواهد کرد.

ادامه مطلب: فیس بوک گام های بیشتری برای هدف قرار دادن اطلاعات غلط پیش از انتخابات آمریکا برداشت

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر