سازمان ملل متحد: 4 کشور آفریقایی در معرض خطر قحطی، ناامنی گسترده غذایی

آنتونیو گوترز دبیرکل سازمان ملل متحد هشدار داد که خطر قحطی و ناامنی گسترده غذایی در چهار کشور آسیب دیده از درگیری – کنگو، یمن، شمال شرقی نیجریه و سودان جنوبی – وجود دارد و جان میلیون ها نفر در خطر است.

بر اساس گزارش جهانی بحران های غذایی و تحلیل های اخیر امنیت غذایی در سال ۲۰۲۰، رئیس سازمان ملل متحد در یادداشتی به اعضای شورای امنیت که خبرگزاری آسوشیتدپرس روز جمعه به دست آورد، گفت این چهار کشور «در میان بزرگترین بحران های غذایی جهان» رتبه بندی می کنند. اما بودجه برای کمک بسیار کم است، او گفت.

گوترز گفت: اکنون به اقدام نیاز است. “پس از تحمل سال ها درگیری مسلحانه و خشونت های مرتبط، مردم جمهوری دموکراتیک کنگو، یمن، شمال شرقی نیجریه و سودان جنوبی دوباره با طیف افزایش ناامنی غذایی و به طور بالقوه قحطی مواجه هستند.”

ادامه مطلب: کروناویروس: آژانس غذایی سازمان ملل متحد، نیروی هوایی برای مقابله با گرسنگی در آمریکای لاتین

داستان در زیر تبلیغات ادامه دارد

رئيس سازمان ملل متحد گفت شاخص های کليدی “به طور مشابه رو به وخامت است” در تعدادی ديگر از کشورهای منازعه زده از جمله سومالی، بورکيناسو و افغانستان.

وی افزود: “وضعیت از کشوری به کشور دیگر متفاوت است، اما غیرنظامیان در حال کشته شدن، زخمی شدن و آواره شدن هستند؛ معیشت از بین می برد؛ و در دسترس بودن و دسترسی به مواد غذایی مختل شده، در میان شکنندگی رو به رشد،” Guterres گفت. “در عین حال، عملیات بشردوستانه مورد حمله قرار می گیرد، به تاخیر می اندازد یا مانع ارائه کمک های نجات دهنده زندگی می شود.”

او گفت ناامنی غذایی در کشورهای آسیب دیده از درگیری “در حال حاضر بیشتر تشدید شده توسط بلایای طبیعی، شوک های اقتصادی و بحران های بهداشت عمومی، همه توسط همه گیر COVID-19 ترکیب شده است.”

مارک لوکاک، رئیس بشردوستانه سازمان ملل متحد در مصاحبه ای با AP گفت که سقوط اقتصادی از همه گیر از جمله قفل کردن، بسته شدن مرزها و محدودیت های مربوط به حرکت همگی «تأثیر زیادی بر امنیت غذایی و بهره وری کشاورزی» داشته است.

و افراط گرایان از این فرصت استفاده کرده اند «یونجه را از این همه بسازند.»

1:05 شیوع کروناویروس: آوکسفام می گوید همه گیر COVID-19 می تواند نیم میلیارد نفر را به فقر سوق دهد

شیوع کروناویروس: آوکسفام می گوید همه گیر COVID-19 می تواند نیم میلیارد نفر را به فقر سوق دهد

لوکاک گفت: همه بسیار مشغول COVID و ویروس هستند. اما “این ویروسی نیست که بیشتر کارناژ را ایجاد می کند. چیزهای دیگری است و ما باید روی چیزهایی تمرکز کنیم که واقعا باعث بزرگترین از دست دادن زندگی خواهد شد.»

داستان در زیر تبلیغات ادامه دارد

Lowcock گفت : بسیاری از این چیزها عواقب COVID – 19 — انقباض اقتصادی ، کاهش در دسترس بودن خدمات عمومی اساسی ، “ناامنی که در آن گروه های افراطی اشغال خود را.”

داستان های رونده

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>