باب پاولسون، کمیسر سابق RCMP می گوید او رابطه ای «دوستانه» با کامرون اوارتیس، خال ادعا شده متهم به فروش اطلاعات پلیس مخفی برتر داشته است. اما پاولسون انکار می کند که سعی کرده از اورتیس، رئیس سابق واحد اطلاعاتی ویژه RCMP محافظت کند.

پاولسون اولین چهره برجسته RCMP است که به ادعاهای جدید انفجاری پاسخ داد که مدیران ارشد RCMP پس از ادعاهایی در مورد رفتار «عجیب و کنترل کننده» او نسبت به کارمندان برای اولین بار در اوایل سال ۲۰۱۷ به صورت داخلی گزارش شدند، نتوانستند به شکایت ها عمل کنند و اورتیس را به مدت دو سال «بارها محافظت» کنند.

اورتیس که برای اولین بار در سال ۲۰۰۷ توسط RCMP استخدام شد، در سپتامبر ۲۰۱۹ پس از یک کاوشگر داخلی که با تحقیقات اف بی آی آغاز شد دستگیر شد.

چهار منبع به خوبی قرار داده شده به گلوبال نیوز گفتند که کمیسر سابق پائولسون در افزایش سریع اورتیس در صفوف RCMP موثر است. در سال ۲۰۱۶ پاولسون به همراه دیگران در کمیته اجرایی ارشد RCMP، ارتقاء اورتیس را به عنوان اولین مدیر کل غیرنظامی مرکز هماهنگی اطلاعات ملی (NICC) تصویب کردند.

داستان در زیر تبلیغات ادامه دارد

پاولسون در ایمیلی به گلوبال نیوز گفت: «رابطه من با کم دوستانه بود و همان طور که گفته ام همیشه تحت تأثیر او و محصول کاری تیمش قرار می گرفتم، همان طور که آژانس های همکار ما بودند.»

“من هيچوقت از کم در برابر هيچ شکايت و نگراني محافظت نکردم”

پائولسون آن ایمیل را پس از کاهش در ابتدا برای اظهار نظر و فسخ ناگهانی یک تماس تلفنی با گلوبال نیوز فرستاد. اما او متعاقباً در مجموعه ای از ایمیل های رد و بدل شده با خبرنگاران گلوبال نیوز به این ادعاها پرداخت.

سه کارمند سابق NICC اتهامات آزار و اذیت علیه اورتیس را در طرح دعوی در دادگاه برتر انتاریو مطرح کردند. ادعا می کند که به زودی پس از ترویج اورتیس در سال ۲۰۱۶، او شروع به هدف قرار دادن و سوء استفاده از کارکنانش «به عنوان بخشی از طرح بزرگترش برای نامناسب کردن کار شان و استفاده از آن برای کسب سود شخصی» کرد.

ادامه مطلب: مقامات ارشد RCMP هشدارها در مورد ادعای خال کامرون اوارتیس را نادیده گرفت، کارکنان ادعا می کنند

بر اساس این ادعا، یک بررسی مستقل به این نتیجه رسید که تمام سطوح مدیریت ارشد RCMP نتوانست به شکایات علیه اورستیس رسیدگی کند. سه شاکی این پرونده از جمله منابع RCMP نیستند که برای این گزارش با گلوبال نیوز صحبت کردند.

ادعای مدنی همچنین بیان می کند که پس از دستگیری اورتیس، نظرات وجود دارد “از کمیساریای سابق Paulson و دیگر مدیریت ارشد RCMP که پیشنهاد کرد ، نادرست ، که هیچ نگرانی تا به حال در مورد آقای اورتیس مطرح شده بود ، که مسئولیت کمی برای تسهیل افزایش آقای اورتیس در داخل RCMP پذیرفته شده بود ، و که موفق به اذعان به درجه ای که مدیریت ارشد RCMP بارها و بارها از آقای اورتیس از شکایت ها و نگرانی های کارکنان محافظت کرده بود.”

داستان در زیر تبلیغات ادامه دارد

اما در ایمیل هایی که به گلوبال نیوز فرستاد، پاولسون که از سال ۲۰۱۱ تا زمان استعفای خود در ژوئن ۲۰۱۷ به عنوان کمیسر RCMP خدمت می کرد، گفت که هرگز شکایتی در مورد اورستیس دریافت نکرده و رابطه اش با اورستیس عاملی در شکست RCMP در پرونده اورتیس نیست.

پاولسون به گلوبال نیوز نوشت: «من ادعای مدنی را ندیده ام، نفهمیدم که در آن نام گذاری شده ام، اما مهم نیست که منابع شما اشتباه می کنند.»

“من هرگز هیچ شکایتی در مورد بادامک دریافت کرد و من هرگز از هر گونه شکایت در مورد بادامک توصیه شد. شما و منابع تان باید جدول زمانی را در مورد زمانی که این شکایت ها مطرح شد بررسی کنید چون من از آنها آگاه نیستم. من شاکیان را در رسانه ها شناسایی نمی دانم و مطمئن هستند که هرگز هیچ گونه بدگویی در مورد کم را به من ابلاغ نکردند.»

ادامه مطلب: RCMP نشانه 100M دلار در غرامت برای آزار و اذیت جنسی علیه Mounties زن

نگرانی های آزار و اذیت در دوران تصدی پاولسون در RCMP به یک مسئله بزرگ تبدیل شد و باعث شد تا او در اکتبر ۲۰۱۶ عذرخواهی عمده ای از صدها زن به عنوان بخشی از حل و فصل قانونی با کارمندان سابق در این نیرو صادر کند. این زنان در دعاوی گفته بودند که برای دهه ها مورد تبعیض، قلدری و یک محیط کاری سمی قرار گرفته اند.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de