آغاز کرد

نخست وزير تعيين شده لبنان روز چهارشنبه رایزنی ها را برای تشکيل کابينه جديد و بحران، يک روز پس از آن آغاز کرد که امانوئل ماکرون رئيس جمهوری فرانسه گفت سياستمداران لبنانی به نقشه راهی متعهد شده اند که با تشکيل دولت ظرف دو هفته برای وضع اصلاحات آغاز می شود.

مصطفی اديب، ديپلمات ۴۸ ساله، پيش از ديدار دو روزه ماراتن ماکرون که سه شنبه شب به پايان رسید، با عجله برای شغل نخست وزيری مورد تصويب قرار گرفت. این دومین دیدار او در کمتر از یک ماه در حالی بود که لبنان با بحران ها و چالش های متعددی مواجه است – از جمله بحران مالی و اقتصادی بی سابقه و پس از انفجار عظیم ماه گذشته در بندر بیروت که از پایتخت پاره شد.

انفجار غول پیکر ۴ اوت که ناشی از اشتعال نزدیک به ۳۰۰۰ تن نیترات آمونیوم ذخیره شده نادرست است، منجر به فشار شدید بر نخبگان حاکم لبنان شده است، تیونز در حال حاضر به دلیل ريدن کشور کوچک تا مرز فروپاشی کامل سرزنش شده است. در اين انفجار دست کم ۱۹۰ نفر کشته و هزاران نفر مجروح شدند.

داستان در زیر تبلیغات ادامه دارد

ادامه مطلب: رهبران لبنان نام مورد علاقه برای نخست وزیر پیش از دیدار از ماکرون فرانسه

ماکرون که در پايان دو روز ملاقات در بيروت سخن می گفت گفت فرانسه متعهد است به لبنان کمک کند تا از بحران خود خارج شود، اما عدم اجرای اصلاحات در يک دوره سه ماهه منجر به اقدامات تنبيهی از جمله خودداری از کمک های حياتی بين المللی و احتمالا حتی تحريم های تنبيهی عليه سياستمداران خواهد شد.

ماکرون در پایان دیدار خود به خبرنگاران گفت: بازگشت به کسب و کار طبق معمول دیوانگی خواهد بود.

فرانسه و جامعه بين المللی گفته اند کمک های مالی به لبنان ارائه ن خواهند داد مگر اينکه تغييرات راديکال را با هدف مبارزه با فساد گسترده و سوء مدیریتی که دهه هاست حکمرانی را در اينجا مشخص کرده است، به اجرا در آورد.

پس از انفجارهای بیروت با طوفان کامل ویرانی ها روبه رو شد

لبنان پس از انفجارهای بيروت با طوفان کامل ويراني روبرو شد

اديب، شهروند دوگانه لبنانی-فرانسوی، قول داد اين ماموريت را در حالی که خود را برای تشکيل کابينه جديد آماده کرده بود، انجام دهد و گفت بر روی رسیدن به يک معامله نجات مالی با صندوق بين المللی پول کار خواهد کرد.

داستان در زیر تبلیغات ادامه دارد

کمک های بشردوستانه در پی انفجار بیروت به لبنان ریخته شده است و بیشتر آن مستقیماً به سازمان های غیردولتی و دیگر سازمان ها می رود و مقامات را دور می بزند – بازتابی از عدم اعتماد.

ديويد شنکر دستيار وزارت امور خارجه آمريکا در امور نزديک شرق گفت روز چهارشنبه در جريان ديداری از بيروت با سياستمداران لبنانی ملاقات نخواهد کرد، اما با فعالان جامعه مدنی گفتگو خواهد کرد.

ادامه مطلب: شامپاین پس از انفجار رئیس جمهور لبنان را به ‘اصلاحات واقعی’ سوق داد

شنکر در مصاحبه ای با روزنامه پان عرب عربستان سعودی اشرق الاوست گفت دولت جديد لبنان بايد به اصلاحات اعتقاد داشته باشد و آنها را اجرا کند.

وی تصریح کرد: نیاز به دولتی وجود دارد که به مردم خود و خواسته های آنها اهمیت دهد، دولتی مسئول و شفاف که اصلاحات اقتصادی و سیاسی را انجام می دهد.

“این دیگر کسب و کار به طور معمول خواهد بود.”

© ۲۰۲۰ مطبوعات کانادا

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de