می کند

استرالیا به عمیق ترین رکود اقتصادی خود را در رکورد سه ماهه گذشته سقوط کرد به عنوان کروناویروس محدود فعالیت های کسب و کار فلج, در حالی که شیوع تازه تهدید به بالا رفتن هر گونه بهبود فوری, انباشته فشار بر دولت برای باز نگه داشتن شیپور خاموشی مالی.

داده های اداره آمار استرالیا روز چهارشنبه نشان داد که اقتصاد ۲ تریلیون دلاری این کشور (۱٫۴۷ تریلیون دلار آمریکا) در سه ماه تا پایان ماه ژوئن از کاهش ۰٫۳ درصدی سه ماهه مارس ۷٪ کاهش یافته است.

ادامه مطلب: استرالیا کمترین افزایش موارد کروناویروس را در بیش از 3 هفته می بیند

این کشور در رکود فنی به آمریکا، ژاپن، بریتانیا و آلمان می پیوندد که به عنوان دو چهارم مستقیم کاهش تعریف می شود، در اولین رکود از این دست استرالیا از سال ۱۹۹۱.

جاش فرایدنبرگ خزانه دار در کانبرا به خبرنگاران گفت: این بحران مانند هیچ بحران دیگری نیست.

داستان در زیر تبلیغات ادامه دارد

“حساب های ملی امروز تاثیر ویرانگر بر اقتصاد استرالیا از COVID-19 را تایید می کنند. رکورد اجرای ما از 28 سال متوالی رشد اقتصادی در حال حاضر به طور رسمی به پایان رسیده است.”

کروناویروس: دومین ایالت بزرگ استرالیا وضعیت فاجعه را اعلام کرد

کروناویروس: دومین ایالت بزرگ استرالیا وضعیت فاجعه را اعلام کرد

فرایدنبرگ در یک سیگنال روشن که محرک مالی به جریان خود ادامه خواهد داد، افزود: تعهد ما به مردم استرالیا این است که ما پشت شما را داریم. ما از طریق این بحران با شما خواهیم بود و… تمام راه خروج از این بحران.”

کاهش سه ماهه ژوئن نیز بزرگترین کاهش در تولید ناخالص داخلی سه ماهه (تولید ناخالص داخلی) از زمان آغاز رکوردها در سال ۱۹۵۹ بود.

این انقباض که عمیق تر از پیش بینی های میانه 5.9 درصد بود، در حالی صورت می گیرد که دومین ایالت پرجمعیت استرالیا از ویکتوریا همچنان در یک قفل برای مهار گسترش ویروس کرونا باقی مانده است در حالی که مرزهای بین المللی نیز بسته است.

فرایدنبرگ گفت قفل شدن ویکتوریا در سه ماهه سپتامبر تولید ناخالص داخلی «به شدت» وزن خواهد داشت.

داستان در زیر تبلیغات ادامه دارد

ادامه مطلب: خیابان های خالی در ملبورن استرالیا به عنوان محدودیت های همه گیر دوباره اعمال

بیش از یک میلیون نفر از ماه مارس که استرالیا کل بخش های اقتصاد را تعطیل کرد، شغل خود را از دست داده اند و به تقاضا و سرمایه گذاری های بخش خصوصی ضربه می زند.

دولت با بیش از 300 میلیارد دلار محرک گام برداشت، هر چند داده های غم انگیز روز چهارشنبه بر نیاز به محرک های بیشتر به عنوان بهبود انتظار می رود ناهموار و پر از دست انداز است.

به صورت سالانه تولید ناخالص داخلی ۶٫۳٪ کاهش یافت.

ادامه مطلب: ماسک ساخته شده اجباری در استرالیا کروناویروس نقطه داغ ایالت ویکتوریا

سارا هانتر، اقتصاددان ارشد اقتصاد BIS Oxford می گوید: «با نگاهی به پیش رو، مشخص است که مسیر بازگشت از رکود COVID-19 طولانی خواهد شد.»

هانتر افزود: “رشد در سه ماهه سپتامبر با قفل شدن در ویکتوریا وزن خواهد شد، و فراتر از این ادامه نگرانی های بهداشتی، محدودیت های مداوم و شماره گیری پشت حمایت از درآمد همه بر اقتصاد وزن خواهد شد.”

“ما انتظار داریم تا اوایل سال 2022 طول بکشد تا فعالیت به سطوح پیش از همه گیر بازگردد.”

بانک مرکزی استرالیا از طرف خود نرخ بهره را در یک نشست اضطراری در ماه مارس به رکورد 0.25 درصد کاهش داد و روز سه شنبه تسهیلات بودجه ارزان قیمت خود را برای وام دهندگان این کشور گسترش داد تا اعتبار کم هزینه را در اقتصاد جریان داشته باشند.

داستان در زیر تبلیغات ادامه دارد

قول داده است در صورت نیاز حمایت های اضافی ارائه دهد.

(Reporting by Swati Pandey; ویرایش توسط تام هوگ و سام هولمز)

مشاهده لینک »

© ۲۰۲۰ رویترز

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de