دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه به خبرنگاری گفت که «هواداران شما» در جریان اعتراضات آخر هفته گذشته در پورتلند در پشت مرگ تیراندازی یک مرد قرار دارند، در حالی که از محکوم کردن تاکتیک های خشونت آمیز ضد معترضانی که از او حمایت می کنند خودداری می کنند.

پیشتر در روز دوشنبه، ترامپ از جو بایدن حریف انتخابات ریاست جمهوری خود به دلیل محکوم ن کردن صریح آنتیفا و دیگر عاملان آنچه رئیس جمهور آن را «خشونت سیاسی چپ» نامید، در میان اعتراضات علیه بی عدالتی نژادی و وحشیگری پلیس که بار دیگر در سراسر آمریکا رو به افزایش است، انتقاد کرد.

ادامه مطلب: ترامپ در مورد مظنون تیراندازی کنوشا می گوید: «او احتمالاً کشته می شد

پس از آن ترامپ در جریان یک جلسه توجیهی کاخ سفید از یک خبرنگار سی ان ان پرسیده شد که چرا همین کار را برای گروهی از هوادارانش که در تیراندازی ویدئویی معترضان با پینت بال و اسپری فلفل از پشت کامیون های مجهز به بنر ها و پرچم های انتخاباتی مجدد ترامپ دیده می شدند، انجام نخواهد داد.

داستان در زیر تبلیغات ادامه دارد

گفت: این یک اعتراض مسالمت آمیز بود. “رنگ یک مکانیسم دفاعی است. رنگ گلوله نیست.

“طرفداران شما – و آنها در واقع حامیان شما هستند — به یک نجیب زاده جوان شلیک کرد و او را کشت. نه با رنگ، بلکه با گلوله. و من فکر می کنم این کار شرم آور است.”

اعتراضات پورتلند: پلیس تظاهرکنندگان را پس از اعلام مجمع غیرقانونی دستگیر کرد

اعتراضات پورتلند: پلیس تظاهرکنندگان را پس از اعلام مجمع غیرقانونی دستگیر کرد

يک حامی گروه راست گرای پاتریوت نماز اواخر روز شنبه در ميان زد و خوردهای طرفداران ترامپ و معترضان ماده زندگی های سياه که برای يک شب ديگر تظاهرات جمع شده بودند، کشته شد.

پلیس در این پرونده دستگیری نکرده است و هیچ مدرکی مبنی بر اینکه تیرانداز حامی سی ان ان یا هر رسانه دیگری است وجود ندارد.

قربانی توسط بنیانگذار پاتریوت نماز به عنوان آرون “جی” دانیلسون از پورتلند شناسایی شد. پليس که اين شناسايی را روز دوشنبه تائيد کرد گفت دنيلسون ۳۹ سال دارد و بر اثر اصابت گلوله به سينه جان خود را از دست داد.

داستان در زیر تبلیغات ادامه دارد

ادامه مطلب: پليس ايالت اورگان برای گشت زنی در پورتلند در ميان اعتراضات پس از تيراندازی مرگبار

اعتراضات در پورتلند نزدیک به ۱۰۰ روز پس از کشته شدن پلیس جرج فلوید، سیاه پوست، در مینیاپولیس در ۲۵ مه بدون وقفه ادامه داشته است. با این حال شهرهای دیگر شاهد تظاهرات جرقه جدید در این هفته پس از افسران در کنوشا، ویس، به یک سیاه پوست دیگر به نام جیکوب بلیک، در پشت هفت بار سه شنبه شلیک کرد.

بلیک از این تیراندازی جان سالم به در برد اما به نماد دیگری از جنبش ماده زندگی های سیاه تبدیل شده و خواستار اصلاحات پلیس در آمریکا شده است.

اعتراضات آخر هفته گذشته در کنوشا بر سر تيراندازی بليک شاهد کشته شدن دو معترض و مجروح شدن يک معترض ديگر بود. کایل ریتنهاوس هفده ساله، یکی از حامیان صریح ترامپ از ایلینوی که خود را مسلح کرده بود و به یک شبه نظامی محلی در کنوشا پیوسته بود، در این تیراندازی متهم شده است.

ترامپ تیراندازی به معترضان در کنوشارا ‘وضعیت جالب’ می نامد، نشان می دهد ریتن هاوس می توانست کشته شود

ترامپ تیراندازی به معترضان در کنوشا را «وضعیت جالب» می نامد، پیشنهاد می کند ریتن هاوس می توانست کشته شود

در جریان همان کنفرانس مطبوعاتی روز دوشنبه، ترامپ از محکوم کردن صریح اقدامات ریتن هاوس خودداری کرد و پیشنهاد کرد که «احتمالاً کشته می شد» اگر آتش گشوده نبود.

داستان در زیر تبلیغات ادامه دارد

ترامپ در حالی که در مورد پورتلند اظهار نظر می کرد گفت طرفداران او با افزایش نرخ جرم و جنایت در شهرهایی مانند شیکاگو، نیویورک و پورتلند انگیزه داشته اند و از شهردار آن شهر به دلیل امتناع از پذیرش کمک ماموران فدرال برای فرونشاندن خشونت ها انتقاد کرده اند.

او در حالی که هوادارانش را تکرار می کرد «با آرامش به داخل رفتند» گفت: «وقتی این افراد آن را روشن می کنند و این را می بینند، می گویند: «این کشور ما نیست»

ترامپ با نقاشی تیرانداز در پورتلند به عنوان یکی از حامیان سی ان ان، به نقاشی رسانه ها به بزرگی جانبدارانه بودن بیش از حد نسبت به دموکرات ها و منافع لیبرال ادامه داد.

—با پرونده هایی از آسوشیتدپرس

بیشتر برای آمدن…

© 2020 Global News, a division of Corus Entertainment Inc.

۸۸۸۰۱۱۰۰۰۱۱۰۸۸۸ ترامپ از محکوم کردن تاکتیک های خشونت آمیز هوادارانش که یک کاروان اتومبیل را از طریق اعتراضات پورتلند رهبری می کردند در حین تیراندازی به پینت بال و اسپری فلفل خودداری کرد. …

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de