کره جنوبی رئیس سامسونگ را به اتهام مالی در مورد ادغام بحث برانگیز

کیفرخواست کرد

يک مقام پيگرد قانونی روز سه شنبه گفت دادستان های کره جنوبی جي ي لی رهبر گروه سامسونگ را به اتهام دستکاری در قيمت سهام و نقض اعتماد به منظور کنترل سيمان اين گروه متهم کردند.

دادستان ها تصمیم گرفتند لی ۵۲ ساله را به دلیل گرانش دستکاری در بازار سرمایه بر سر ادغام جنجالبرانگیز دو وابسته به سامسونگ در سال ۲۰۱۵ که به او کمک کرد کنترل بیشتری بر جواهر تاج این گروه سامسونگ الکترونیکس را به دست گیرد – علی رغم توصیه یک هیئت مستقل در ماه ژوئن برای کیفرخواست نگرفتن او، کیفرخواست کنند.

سامسونگ می تواند در نهایت در زندان، دوباره

رئیس سامسونگ می تواند در نهایت در زندان ، دوباره

دادستان ها در بیانیه ای اعلام کردند که اتهامات وارده به لی شامل عمل معامله ناعادلانه و دستکاری قیمت بازار بر اساس قانون بازارهای سرمایه، نقض اعتماد در جریان کسب و کار، و افشای دروغین و تقلب حسابداری بر اساس قانون حسابرسی خارجی بود.

داستان در زیر تبلیغات ادامه دارد

وکلای لی اظهار نظری فوری نداشتند.

کیفرخواست راه را برای لی هموار می کند تا به اتهام محاکمه شود. او در حالی بازداشت نخواهد شد که يک دادگاه سئول در ماه ژوئن درخواست دادستان ها برای صدور حکم بازداشت را تکذيب کرد. اما دادگاه گفته بود به نظر می رسد دادستان ها شواهد قابل توجهی را تامين کرده اند و مناسب است پرونده را به دادگاه بفرستند.

ادامه مطلب: میلیاردر وارث سامسونگ در کره جنوبی به 5 سال زندان محکوم شد

لی به طور جداگانه متهم است که برای کسب حمایت دولت از ادغام این دو وابسته، اسب به دختر یک کنفیدانته از رئیس جمهور سابق پارک جئون هی داده است.

سهام شرکت های بزرگ سامسونگ در پی اعلام این خبر تا حد زیادی بدون تغییر بود. سامسونگ الکترونیکس ۰٫۶٪ بالا بود و سامسونگ سی اند تی ۳٫۲٪ در مقابل افزایش ۱٫۱٪ بازار گسترده تر افزایش یافته بود.

(Reporting by Heekyong Yang and Joyce Lee; نوشتن توسط هیونجو جین؛ ویرایش توسط مورالیکومار آناتارامان)

© ۲۰۲۰ رویترز

۸۸۸۰۱۱۰۰۰۱۱۰۸۸۸ دادستان ها تصمیم گرفتند به دلیل گرانش دستکاری در بازار سرمایه بر سر ادغام دو وابسته سامسونگ در سال ۲۰۱۵ که به او کمک کرد کنترل بیشتری بر گروه را به دست گیرد، کیفرخواست صادر کنند. …

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر