یک بنای یادبود کلگری که به صلحبانان اختصاص داشت در طول تعطیلات آخر هفته خراب شد.

ریک رایت تنها ۲۸ سال داشت و یک کاپیتان که در نیروهای کانادایی خدمت می کرد در سال ۱۹۷۴ مصر را مستقر کرد که این خبر ویرانگر را شنید که ۹ صلحبان کانادایی همکار در یک ماموریت تدارکاتی معمول بر سر سوریه به ضرب گلوله کشته شدند.

هميشه منو پس ميگيره هر بار که من به اینجا می آیند [به بوفالو پارک،] من هنوز هم می توانم آنها را ببینید. ریک که رئیس ملی انجمن جانبازان کانادا در حفظ صلح سازمان ملل متحد است، می گوید: «این به طور غیر قابل اعتمادی در ذهن من است که ما آن ۹ نفر را از دست دادیم.»

داستان در زیر تبلیغات ادامه دارد

ادامه مطلب: پلیس در مورد خرابکاری بر روی مجسمه عیسی مسیح در جنوب غربی کلگری تحقیق می کند

به همین دلیل بوفالو پارک در جنوب غربی کلگری برای ریک بسیار خاص است. محل زندگی بنای یادبود سربازانی است که هنگام سقوط بوفالو ۴۶۱ در سال ۱۹۷۴ جان خود را از دست دادند.

ریک و همسرش لیندا رایت که او نیز جانباز است، روز شنبه هنگامی که دیدند بنای یادبود در گچ پوشیده شده بود، به باغ یادبود در بوفالو پارک تمایل پیدا کردند. کلمه کشتن بر روی دیوار اطراف پروانه و پلاک خزیده شد.

ریک روز یکشنبه گفت: «این چیزی است که من واقعاً از آن عصبانی شدم: گچ خاموش خواهد شد اما وقتی کسی روی تک تک قطعات روی دیوار «بکش، بکش، بکش» قرار می دهد، هیچ مفهومی از اینکه حفظ صلح همه چیز در مورد چه چیزی است، ندارد.

ادامه مطلب: دهمین روز سالانه صلحبانان به کانادایی های کشته شده در عمل افتخار می کند

مردانی که جان خود را از دست دادند همگی بخشی از ماموريت صلح سازمان ملل متحد در خاورميانه بودند. UN در سال ۱۹۷۴ فراخوانده شد تا ماموریتی ایجاد کند که به نیروی رصدی عدم تعهد سازمان ملل معروف است. این تراژدی همچنان تنها بزرگترین از دست دادن جان کانادایی ها در تاریخ حفظ صلح کانادا است.

وی می گوید: «این به ۹ صلحبان اختصاص دارد که جان خود را از دست دادند. ریک گفت: تار کردن صلحبانان با «کشتن» یک منفک است.

داستان در زیر تبلیغات ادامه دارد

لیندا و شوهرش گفتند هیچ حق ندارد از یک بنای یادبود سرپیچی کند، برای سربازان یا برای نخست وزیر سابق باشد.

لیندا گفت: “من فقط وحشت زده بود که هر کسی یک بنای یادبود اختصاص داده شده به افرادی که کشته شدند حفظ شیوه زندگی خود را deface و هر کسی فکر می کنم که آن را خوب است به deface هر چیزی است که کسی دیگر است،” لیندا گفت.

ادامه مطلب: ‘خرابکاری تاریخ ما’: نخست وزیر جیسون کنی سرنگونی مجسمه جان ای مک دونالد در مونترال را محکوم کرد

لیندا و ریک امیدوارند که یک حرفه ای برای تمیز کردن گرافیتی از بنای یادبود متخلخل برای جلوگیری از آسیب دائمی.

آنها همچنین امیدوارند هر که این کار را انجام داد زمان می برد تا در مورد مردانی که در خدمت صلحبانان جان خود را از دست داده اند، یاد بگیرد.

© 2020 Global News, a division of Corus Entertainment Inc.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de