ساخت گلاب با دستگاه گلاب گیری

پارچه خوشبو کننده کتانی: با قرار دادن گلاب های ضد آب در یک بطری اسپری ، یک خوشبو کننده کتانی درست کنید. همچنین می توانید چند قطره روغن گل رز یا اسطوخودوس اضافه کنید. قبل از رفتن به رختخواب عصر ، روی ورق های خود غبار بزنید.

مراقبت از پوست
یکی دیگر از کاربردهای عالی برای گلاب دستگاه گلاب گیری در روال مراقبت از پوست است. گلاب به تعادل PH پوست کمک می کند ، قرمزی و سوزش را کاهش می دهد ، منافذ را سفت می کند و به خنک و آرام شدن پوست داغ کمک می کند.

تونر صورت: گلاب را در یک بطری شیشه ای با رنگ تیره ذخیره کنید. یک قطره یا 2 عدد روغن اسطوخودوس یا گلاب اضافه کنید و بعد از دوش گرفتن یا شستن صورت خود ، با یک پنبه توپ را روی صورت خود بمالید.
مه خنک کننده: گلاب را در یک بطری با رنگ تیره و دارای اسپری صاف ریز گلدان ذخیره کنید. می توانید آن را برای استفاده مستمر در کیفتان نگه دارید یا آن را برای خنک کردن اضافی در یخچال نگه دارید. برای خنک شدن پوست و شادابی پوست ، صورت را غرق کنید.
تسکین آفتاب سوختگی: قطعات مساوی گلاب و سرکه سیب را در یک بطری اسپری مخلوط کنید دستگاه گلاب گیری و برای تسکین روی پوست آفتاب سوخته اسپری کنید.
بهبود روحیه
گلاب همچنین یک تقویت کننده خلق و خوی فوق العاده است. می توانید به همان روشی که از اسپری خنک کننده استفاده می کنید آن را به خودتان غافل کنید و در آن رایحه تنفس کنید تا روحیه خود را بالا ببرد. برای یک حمام آرامش بخش ، 1-2 فنجان را به آب حمام خود اضافه کنید.

موارد استفاده از آشپزی
در چای: گلاب را به آن اضافه کنید تا چای گیاهی خود را طعم دهید.
ماست طعم دار: با یک قاشق چایخوری گلاب به مدت 1 فنجان ماست شروع کنید و به طعم آن بیشتر اضافه کنید.
لیموناد: یک اسپلش را به لیموناد خود اضافه کنید تا یک تقویت کننده عطر و طعم پیچیده شود.
طرز تهیه گلاب برای پخت و پز عطرها و مراقبت از پوست پین چاپ
5 از 2 رای
طرز تهیه دستور العمل آب گلاب دستگاه گلاب گیری
بیاموزید که چگونه گلاب را به عنوان یک ماده طبیعی معطر برای دستور العمل های زیبایی مانند عطر ، صابون و محصولات مو و برای پخت و پز و تمیز کردن یاد بگیرید. از روش تکان دهنده یا تقطیر استفاده کنید.
زمان آماده سازی 10 دقیقه
زمان خنک کننده 45 دقیقه
AuthorKatie ولز
پیوندهای مواد تشکیل دهنده زیر لینکهای وابسته هستند. اینجا را کلیک کنید تا خط مشی وابستگی من را بخوانید.
عناصر
روش تکان دهنده دستگاه گلاب گیری

¼ فنجان گلبرگهای گل رز (یا فنجان تازه)
1½ فنجان آب
روش تقطیر
1½ فنجان گلبرگهای گل رز خشک شده (یا 3-5 فنجان تازه)
اب
یخ
دستورالعمل ها
روش تکان دهنده
در یک قابلمه کوچک ، گلبرگهای گل رز و آب را با هم مخلوط کنید.
بپوشانید و به جوش بیاورید.

دما را به پایین ترین حد تنظیم کنید که هنوز هم اجازه می دهد تا آب بجوشد.
تا زمانی که رنگ گلبرگهای گل رز از بین برود ، بجوش و خروش آمیخته شوید. معدن تقریبا بی رنگ شد. این تنها 5-10 دقیقه طول کشید.
درب را بگذارید و کاملاً خنک شود.
آب و گلبرگها را از طریق یک پارچه پنیر در یک بطری تمیز و تاریک بریزید. می توانید با استفاده از یک قیف ریخته شده از قیف استفاده کرده یا درون یک کاسه اندازه گیری فشار دهید و در صورت لزوم درون بطری تیره خود بریزید.
چند هفته یا در پیشخوان تا یک هفته در یخچال نگهداری کنید.
روش تقطیر
یک آجر تمیز (یک آجر واقعی از یک خانه) در مرکز یک گلدان بزرگ سهام قرار دهید. من از یک گلدان سهام 8 کوارت و یک آجر متوسط ​​استفاده کردم.
یک کاسه فلزی یا کاسه شیشه ای با حرارت را در بالای آجر قرار دهید.
گلبرگهای گل سرخ را در اطراف آجر بپاشید و مطمئن شوید که به داخل کاسه نمی رسید.
در گلدان ها آب را درون گلدان بریزید تا تقریباً به بالای آجر برسد.
درب را معکوس کرده و آن را روی گلدان بورس قرار دهید. این کار باعث می شود بخار جمع شود و از قسمت مرکزی پایین درب جمع شود و درنهایت درون کاسه فرو رود.
یخ را بر روی درپوش قرار دهید تا بخار را به چگالش ترغیب کنید و متعاقباً درون کاسه ریخته شوید. می توانید آن را مستقیماً روی درب قرار داده و آب را با زیر زمینی بوقلمون مکش کنید زیرا یخ ها ذوب می شوند یا می توانید یخ را درون یک کیسه ziplock قرار دهید ، بنابراین کشیدن و تعویض آن آسان است. شما می خواهید تا حد ممکن بخار بخورید زیرا بخار در واقع گلاب شما است. دستگاه گلاب گیری
آب را به جوش بیاورید و سپس به کمترین حرارت ممکن کاهش دهید که هنوز هم اجازه می دهد تا آب بجوشد.
حداقل 30 دقیقه بجوش و خروش آمدن ، یخ را در حین ذوب عوض کنید.
قابلمه را از روی حرارت برداشته و بگذارید کاملاً خنک شود.
با دقت کافی درب آن را بلند کنید تا هیچ یک از آب یخ زده ذوب شده شما در گلدان فرو نشود.
گلاب هایی را که در کاسه جمع آوری کرده اند با احتیاط ریخته و درون بطری تیره خود قرار دهید.
این در دمای اتاق بسیار طولانی تر خواهد شد (حداکثر 6 ماه ، اگرچه مدت زیادی در خانه من نمی ماند) ، اما شما همیشه می توانید آن را در یخچال نگهداری کنید تا اطمینان حاصل کنید که به خوبی حفظ می شود.
یادداشت دستگاه گلاب گیری لینک منبع
بعد از استفاده از روش تقطیر هنگام انجام کار مقداری آب در کف گلدان باقی مانده بود. من گلبرگ ها را صاف کردم و از آن در یک دسته صابون استفاده کردم. بوی آن بوی خوبی ندارد اما نمی توانم فکر بیرون راندن آن را تحمل کنم.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>