بدترین چیز برای سفارش بایگانی اطلاعات با توجه به COVID کارشناسان

سفارش بایگانی اطلاعات در حال حاضر است یک راه عالی برای حمایت از رستوران های محلی و به خودتان یک استراحت از پخت و پز. این سازش اگر شما آماده برای آزمایش با رفتن به رستوران است. اما هنگامی که سفارش بایگانی اطلاعات در طول Covid عادی به سوال چگونه امن آن است–و چه خطرات بالقوه شما باید به جلوگیری از.

با که در ذهن نگه داشتن خواندن برای بدترین چیز برای سفارش بایگانی اطلاعات در حال حاضر.

راه آسان برای دریافت دیگر فولر مو برای تابستان

takeout food

شاتر

اول, مهم است به یاد داشته باشید که هیچ زمان شواهد نشان می دهد که coronavirus می تواند قرارداد را از طریق مواد غذایی است.

ارین DiCaprio, دکترا, دستیار متخصص جامعه ایمنی مواد غذایی در UC Davis’ مواد غذایی معاونت علمی و فناوری گفت: سلامت زنان: “در حال حاضر هیچ شواهدی از SARS-COV-2 ویروس است که باعث COVID-19 بودن انتقال بیماری از طریق مواد غذایی و یا مواد غذایی بسته بندی.”

“SARS-CoV-2 توسط قطرات تنفسی با راه مدفوعی-دهانی است که چگونه پاتوژن منتقله در حال گسترش” او همچنان ادامه دارد.

takeout food

شاتر

اما, آن است که یک ایده خوب به چوب به رستوران مورد اعتماد شما در حال حاضر–مکان شما می دانید را عمل مناسب در سلامت و ایمنی در حالی که روش های آماده سازی مواد غذایی خود را.

دی کاپریو توضیح میدهد: “این نیاز به کنترل دقیق بر روی شستن دست و مطمئن شوید که هیچ کس که بیمار است و آماده مواد غذایی در میان بسیاری از اقدامات ایمنی اضافی.”

او ادامه می دهد: “من برجسته این دو چون آنها واقعا مهم در تضمین وجود دارد که عبور از آلودگی مواد غذایی با SARS-CoV-2 در طول آماده سازی است. بیشتر آنها نیز اجرا شده کنترل های دیگر مانند پوشیدن ماسک صورت به احتياط اضافه شده.”

takeout food

شاتر

با در نظر گرفتن خطر ابتلا به کروناویروس از takeout مواد غذایی کم است–به خصوص اگر شما با استفاده از منظقه وانت یا بدون تماس تحویل.

اما اگر شما هنوز هم عصبی آن را یک ایده خوب به چوب به مواد غذایی که پخته شده.

eating takeout food

شاتر

دکتر لینا Velikova MD Ph. D. پزشکی مشاور در Supplements101 توضیح می دهد “من بهترین مشاوره را به منظور هر چیزی که گرم و پخته شده در فر. درجه حرارت بالا متلاشی COVID-19 خیلی سریع هر چیزی که پخته یا nuked برای چند دقیقه باید 99% امن برای خوردن.”

“بنابراین دفعه بعد که شما رفتن به این رستوران را امتحان کنید به منظور چیزی است که در فر پخته به کاهش شانس خود را از COVID-19 عفونت,” او می گوید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>