چگونه باید پایان نامه خود را بنویسم؟

نوشتن پایان نامه یک تجربه منحصر به فرد است و اتفاق نظر کلی در مورد بهترین روش نوشتن آن وجود ندارد. شما به عنوا

توسط RECORDEJADID در 18 دی 1399

نوشتن پایان نامه یک تجربه منحصر به فرد است و اتفاق نظر کلی در مورد بهترین روش نوشتن آن وجود ندارد. شما به عنوان یک دانشجوی تحصیلات تکمیلی پس از مشاوره با استاد راهنما و همچنین مطالعه پایان نامه های دانشجویان تحصیلات تکمیلی، احتمالاً در مورد بهترین روش نوشتن پروژه پایان نامه خود تصمیم خواهید گرفت.


البته انتخاب بهترین موسسه انجام پایان نامه می تواند در این زمینه باعث پیشرفت سریع شما شود. پروژه دونی یکی از این موسسات است که به دانشجویان برای نوشتن پایان نامه مشاوره می دهد.


روش های نوشتن پایان نامه


طبق برخی از آمارها، تا حدی، تمام پایان نامه های کارشناسی ارشد منحصر به فرد هستند، با این وجود، دو روش کلی برای نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد وجود دارد. برای دانشجویان مقطع دکترا، یکی از راه ها، جمع بندی پایان نامه از یک سری مقالات عمومی و تخصصی در این زمینه است. این روش نوشتن به این معنی است که شما دیگر نیازی به نوشتن پایان نامه و مقاله برای عموم ندارید، اگرچه این معمولاً غیر معمول است و شما باید قبل از استفاده از این روش با معلم خود مشورت کنید.


روش معقول دیگر برای انجام پایان نامه کارشناسی ارشد، نوشتن آن در قالب کتابی متشکل از بخشهای مختلف است.


نکات مهم برای نوشتن پایان نامه ارشد و دکتری


هفته ای یک بار با معلم خود ملاقات کنید و در مورد پیشرفت گزارش دهید. طبق قانون، دانشجو موظف است هر دو ماه یکبار گزارش پیشرفت کار خود را به دانشکده ارائه دهد. وقت زیادی را صرف مطالعه تاریخچه تحقیق کنید. این به شما کمک می کند تا مسیر خود را بهتر انتخاب کنید، از تجربه دیگران بهره مند شوید و از انجام دوباره کاری خودداری کنید. برای این منظور در کتابها، مقالات منتشر شده در ژورنال ها، مقالات منتشر شده در مقالات کنفرانس، گزارش های پژوهشی و. . . جستجو کردن.


تمام مطالبی را که تهیه می کنید شماره گذاری کنید تا بعداً بتوانید از آن در فهرست مطالب استفاده کنید. هنگام تهیه گزارش نهایی، باید مرجع تمام ارقام، جداول، نمودارها و مطالب ویژه را در همان مکان ذکر کرده و منابع را با قالب مورد تأیید دانشگاه در فهرست مطالبی که در انتهای مقاله آورده اید ذکر کنید. گزارش. مقالات تهیه شده را به سرپرست خود ارائه داده و نظر آنها را در مورد بهبود روند مطالعه تاریخ بخواهید.


سایر نکات مهم برای انجام پایان نامه عبارتند از  • در اسرع وقت، چاشنی پروژه خود را به سرپرست پیشنهاد دهید و پس از انجام اصلاحات، آن را بنویسید. این رشته تحقیقاتی شما را فراهم می کند.

  • به اثبات آنچه در تحقیق خود رسیده اید فکر کنید. زیرا شما باید نتایج تحقیقات خود را با داده های واقعی یا مدلی غیر از مدل خود مقایسه کنید.

  • چند کتاب درباره سبک نوشتن و ادبیات گزارش بخوانید. گرامر پایان نامه را دست کم نگیرید.

  • هنگام تایپ گزارش خود، نکات تایپ را دنبال کنید.توصیه مهم موسسه نوشتن پایان نامه به دانشجویان


یکی از بزرگترین اشکالات رساله ها این است که وقتی دانشجو وقت و هزینه خود را صرف نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد یا دکتری می کند، فقط به فکر گذراندن این واحد و گرفتن مدرک است. در واقع، یک نگاه تک بعدی او را از فرصت بعدی محروم می کند که اهمیت آن از نمره پایان نامه بسیار مهمتر است.


برخی از افرادی که به دنبال دریافت پذیرش بورسیه برای تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های خارج از کشور هستند، سعی می کنند پایان نامه خود را ترجمه و خلاصه کرده و آن را با مدارک مورد نیاز برای دانشگاه مقصد ارسال کنند. اما این پایان نامه یک رساله خلاقانه با خروجی مشخص و کاربردی نیست و نمی تواند دانشگاه مقصد را راضی به پذیرش با بورسیه تحصیلی کند.


حال، اگر دانشجو از لحظه شروع نگارش پایان نامه، برنامه ریزی و هدایت آن را انجام دهد، به گونه ای که مورد استقبال محافل دانشگاهی داخل و خارج از کشور، به ویژه شرکت ها و موسسات در زمینه تحصیل قرار گیرد، با یک پیکان عملا چند نشان می دهد.آخرین مطالب