موارد لازم جهت دوخت در تولیدی شلوار زنانه

بیشتر تولید شلوار به مواد و کاربردهای مختلف اختصاص دارد. جالب است بدانید در برخی از کشورهای آسیایی شلوار زنانه

توسط RECORDEJADID در 4 دی 1400

بیشتر تولید شلوار به مواد و کاربردهای مختلف اختصاص دارد. جالب است بدانید در برخی از کشورهای آسیایی شلوار زنانه فقط مختص زنان بود و تا اوایل قرن هفتم زنان مجاز به پوشیدن شلوار نبودند.

تاریخچه تولید شلوار زنانه 

قانون ممنوعیت پوشیدن شلوار برای زنان اولین بار در سال 1359 در ایران تصویب شد. اگر زنی شلوارک می‌خرید، باید قیمت بیشتری می‌خرید. اما در سال های اخیر تمامی خریدها به صورت عمده انجام می شود. با وجود این ماجرا، امروزه تولید شلوار زنانه یکی از رایج ترین اقلام پوشاک زنانه است. راحتی، کیفیت، زیبایی، کیفیت پارچه، جذابیت مدل و قیمت - اینها شاخص های انتخاب این لباس برای زنان در تولید شلوار زنانه است.

مراحل ساخت و دوخت شلوار زنانه

هنگام ساخت شلوار باید مدل و طرح محصول را در نظر بگیرید؟ پس چرا؟ زیرا پس از آن متریال پارچه ای را متناسب با الگو انتخاب کرد و مواد اولیه، هزینه های کارگری، تجهیزات، چرخ خیاطی، جایگذاری ماشین و شرایط مربوط به فروش و بازاریابی محصول را بسته به زمینه تولید تهیه کرد. تولیدی شلوار زنانه در مدل های ساده زیپ دار با مواد مختلف در تولیدات ملی مانند مشهد، تهران و شیراز موجود است. همچنین مواردی مانند: چاپ گلدوزی شده، لیزر در قسمت پایین شلوار

انتخاب جنس پارچه در تولیدی شلوار زنانه

نیلی یکی دیگر از پارچه هایی است که در شلوارهای زنانه استفاده می شود. معمولاً از مارک های نیلی Cyber ​​و Zack استفاده می شود. خاصیت کشسانی بافت های نیل در امتداد پارچه است. پارچه نیلی به پارچه هایی اطلاق می شود که رنگ آنها درمان نشده باشد. یعنی پارچه از بین نمی رود و وقتی پارچه را لمس می کنید رنگ زیادی می دهد. این پارچه ها باید نمک زده شوند.

تولیدی شلوار زنانه عمده

خوبی این پارچه ها این است که قابل شستشو هستند. به عنوان مثال، شلوار آبی سرمه ای را در نظر بگیرید. اگر پشت پارچه مشکی باشد معمولا بعد از شستن به رنگ آبی تیره در می آید. هر چه مواد شوینده بیشتر استفاده شود که معمولاً سفید کننده و جوش شیرین است، رنگ پارچه روشن تر می شود.

پشت سفید نیلی به آبی روشن، آبی کم رنگ و آبی آسمانی تبدیل می شود. حتی می توان آنها را سفید کرد. نیلی هایی که پشتشان رنگی یا مشکی است، آخرین تغییر رنگی که انجام می دهند این است که آبی روشن می شوند.

جنس پارچه دیور در دوخت شلوار

در تولیدی شلوار زنانه،سری پارچه هایی که برای شلوارهای شیک استفاده می شود معمولا دیور و دورس هستند. دیور و دورس پارچه های الاستیک و همه کاره هستند. پارچه دورس نوعی پارچه بافته شده از الیاف نخی و ضخیم تر و ماندگارتر از سایر پارچه های نخی است و دارای دو نوع دو و سه نخ است که برای دوخت گرمکن ورزشی استفاده می شود. پارچه دیور روی دستگاه های بافندگی گرد بافته می شود. پس هنگام انتخاب متریال برای شلوار زنانه حتما آن را دیور درست کنید

وسایل مورد نیاز برای دوخت و تولیدی یک شلوار زنانه

در یک تولیدی شلوار زنانه نیاب به تجهیزات لازم برای دوخت انبر زنانه را بر اساس مدل و تولید مورد نظر انتخاب می کنیم. در نسخه های بزرگ، برای بهبود کیفیت، افزایش سرعت و تنوع مدل های ارائه شده در تولید شلوار زنانه، تجهیزات تولید باید کامل باشد تا هزینه های تولید کاهش یابد و کیفیت محصول در بازار رقابتی موجود باشد.

تولید مستعمل شلوار سایز کوچک و متوسط، تجهیزات اولیه و تجهیزات محدود. جالب اینجاست که برای تکمیل فرآیند تولید، موارد لازم به مراکز خدماتی دیگر تحویل داده می شود.

عرضه شلوار زنانه تولید شده به بازار توسط کارخانه

بعد از مرحله دوخت شلوار زنانه عمده کار آماده عرضه به بازار باشد. روند این مرحله به بافت بستگی دارد. اگر شلوارهای ساخته شده نیاز به شست و شو داشته باشند، مثلاً جین، کتان و نیلی، به شستشوی سنگ فرستاده می شوند و با مواد شسته می شوند. معمولاً برای شستشو از آب شستشو، پرمنگنات پتاسیم و سودا استفاده می شود. منگنز برای ایجاد سایه استفاده می شود و پتاسیم مواد دیگر را خنثی می کند. هنگام رنگرزی پارچه های نیلی و پارچه های جین برای تثبیت رنگ با استفاده از پتاس.

پس از اتمام مرحله نگهداری، مرحله بسته بندی آغاز می شود. اگر کار کتانی یا کتان باشد، یک دوز لازم است و کار باید انجام شود. به خصوص پل ها و روگذرها. سپس این محصول برندسازی می شود، در سلفون و جین پیچیده می شود و آماده عرضه به بازار می شود.

آخرین مطالب