بهترین گیتاریست های ادوار

Jimi Hendrix-۱ چه به دنبال احساس و چه به دنبال مهارت های فنی باشید، جیمی هندریکس اکنون به عنوان استاد بی چون

توسط RECORDEJADID در 27 فروردین 1401

Jimi Hendrix-۱

چه به دنبال احساس و چه به دنبال مهارت های فنی باشید، جیمی هندریکس اکنون به عنوان استاد بی چون و چرای گیتار در نظر گرفته می شود. اگر زندگی یک بازی ویدیویی بود، او رئیس آخر بود.

او که یک نابغه خودآموخته، تجربی، سولیست باورنکردنی، ملودیست پر سر و صدا بود، عملا دنیای راک و بلوز را اختراع کرد و تا به امروز الهام بخش نام‌های بزرگ و همچنین هزاران گیتاریست نوظهور بود که «وودو چایلد» را انتخاب کردند.

او همچنین با نشان دادن اینکه می توانند بر یک ساز موسیقی تسلط پیدا کنند و آن را به چیزی شگفت انگیز تبدیل کنند، چپ دست ها را به بعد جدیدی آورد. همان طور که مانی پاکیائو بوکسور «پا دروغین» به چیزهای باورنکردنی در رینگ دست یافت، یک گیتاریست با استعداد چپ دست مانند جیمی هندریکس هندلینگ گیتار را به بالاترین سطح خود رساند.

برای کسانی که هنوز در تعجب هستند که وقتی شما چپ دست هستید چگونه گیتار بزنید، بروید و ببینید استاد چگونه این کار را می کند.

بررسی و معرفی بزرگ تریم نوازندگان تاریخ بخشی از کلاب 27 معروف است که شامل نوازندگانی مانند کرت کوبین، امی واینهاوس، جیم موریسون، جنیس جاپلین و برایان جونز است که در 27 سالگی درگذشتند.

۲-اریک کلاپتون

اریک کلاپتون که هوادارانش با کمال فروتنی به او لقب «خدا» داده اند، اکنون مشهورترین گیتاریست راک و بلوز است که هنوز پس از 50 سال فعال است.

او در مرزهای راک و بلوز تکامل می یابد.

او یک سولیست عالی و یک ملودیست مشهور است که تقریباً هر چیزی را می تواند بنوازد.

به تکنوازی های شگفت انگیز اریک کلاپتون گوش دهید

اریک کلاپتون، یکی از بزرگترین نوازندگان گیتار!

او که با نام «دست آهسته» نیز شناخته می‌شود، در بسیاری از فهرست‌ها یک هنرپیشه است.

عناوین مهمی مانند "کوکائین" یا "من به کلانتر شلیک کردم" او را به موفقیتی جهانی رساند و او را به پانتئون قهرمانان گیتار زمان ما رساند.

استعداد او در طی تکنوازی برجسته می شود (کسی به آلبوم او "Unplugged" که در MTV ضبط شده فکر می کند)، در همکاری های زیبا با هنرمندان دیگری مانند فیل کالینز یا میک جونز و در لحظات حضور در گروه ها (The Yardbirds و The Cream).

او همچنین بت بسیاری از دانش آموزانی است که در کلاس های گیتار شرکت می کنند.

۳- جیمی پیج

بنیانگذار و رهبر گروه معروف لد زپلین، او طبیعتاً سومین سکوی این 10 گیتاریست برتر جهان است.

او که به عنوان "جادوگر" شناخته می شود، شبیه هیچ کس دیگری نیست و گیبسون معروف خود را با کمان ویولن می نوازد، آهنگ های بلوز و راک متناوب را با لذت و طبیعی می نوازد.


۴- رابرت جانسون

این نابغه گیتار بلوز تنها با 29 آهنگ تأثیر زیادی بر روی بلوز و راک گذاشت.

افسانه ها حاکی از آن است که او در برابر چنین استعدادی روح خود را به خود شیطان فروخت: در حالی که بسیاری از بلوزها او را به خاطر بی کفایتی اش در گیتار مسخره می کردند، او با مردی ملاقات می کرد که گیتار او را می گرفت، آن را به روشی خاص کوک می کرد و چند نت می نواخت. تا مسیر را به او نشان دهد.

مرگ او به همان اندازه مرموز است. این به افسانه این مرد خارق‌العاده دامن زد، اما یک چیز مسلم است: حتی اگر فقط چند بیت از او داشته باشیم، رابرت جانسون جوان با نام مستعار "نابغه" ناگهان دنیای بلوز را متحول کرد و همه او را می شناسند.

۵- چاک بری

او یک پیشگام راک اند رول است.

در مجموع گیتاریست، خواننده، آهنگساز، او منبع واقعی الهام برای هنرمندان دیگری مانند الویس "شاه" پریسلی بود.

او با ترکیب درخشان دو سبک گیتار که آرزوی پیوستن به یکدیگر را داشتند، موسیقی را متحول کرد: بلوز و کانتری.

یاد بگیرید که چگونه مانند چاک بری گیتار بزنید

چاک بری در حال نواختن گیتار

راک به این ترتیب متولد شد و این مشهورترین قطعه او "جانی بی گود" نیست که ما را مجبور می کند آن را در غیر این صورت بگوییم.

او پیشگام موسیقی است که امروز آن را می شناسیم و قطعاً شایسته جایگاهش در بین 10 گیتاریست برتر است.

۶- کارلوس سانتانا

او با معرفی Word Music، الهام بخش بسیاری از هنرمندان در سراسر جهان شد.

او که با نام «پاپ» شناخته می‌شود، از راک تا موسیقی لاتین می‌نواخت - گیتاریست نابغه‌ای که فرمول جادویی را در دست داشتن راک، بلوز، سامبا و پرکاشن و دیگر سبک‌های گیتار داشت.

نحوه نواختن گیتار سانتانا بلافاصله قابل تشخیص است.

متخصص در هنر آواز خواندن تار، او هنرمندی است که در این هنر تسلط یافت و در عین حال مکانی عالی برای کشف باقی گذاشت. در واقع، او به دور از این کار کوچک، از هنرمندانی دعوت می‌کند که از «جریان اصلی» دور هستند و به آهنگ‌های این نوازنده مکزیکی رنگ می‌دهند.

موفقیت او همچنین به دلیل پیام هایی است که منتقل می کند: پیام های صلح، شفقت، درک، شادی.

به "Europa" یا "Smooth" گوش دهید و فوراً بازی غنایی معمولی، صداهای گرم و اشباع مشخص را تشخیص خواهید داد.

۷- کیت ریچاردز

رهبر گروه رولینگ استونز با میک جگر، یکی از با استعدادترین گیتاریست‌های دنیای موسیقی راک باقی می‌ماند.

همچنین به عنوان یک اغواگر شناخته می شود!

او که به عنوان "The Human Riff" شناخته می شود، نه به خاطر مهارتش، بلکه به دلیل سادگی شدیدش متمایز است. به گفته او بهتر است "2 نت که می کشد تا فضیلت بی ارزش" داشته باشید.

علاقه او به صدا و تکنیک بسیار شخصی او برای نواختن یک گیتار 5 سیم باز کوک شده (در G) او را در میان بزرگترین گیتاریست های ریتم تمام دوران قرار می دهد.

او آهنگ های موسیقی راک مانند "Jumpin Jack Flash"، "Stisfaction" یا "Paint it black" را نوشت و آهنگسازی کرد.

۸-ادی ون هالن

برای بسیاری از نوازندگان، ون هالن قبل و بعد وجود دارد.

چرا؟ یک قطعه 1'42 می تواند نحوه نواختن گیتار را تغییر دهد - این "Eruption" بود.

اگر می خواهید گیتار الکتریک را یاد بگیرید، مسلماً او مدلی است که باید دنبال کنید.

چگونه قابل باور است که فقط یک مرد بتواند این بازی را بازی کند؟ و با این حال فقط او وجود دارد، 10 انگشتش و لمس باورنکردنی او روی گردن.

با نام مستعار "سوپرمن" به سرعت متوجه می‌شویم که چرا هیچ یک از طرفداران گیتار وجود ندارد که در برابر چنین قطعه‌ای، چنین تسلط بر ساز و چنین فضیلتی، لال نباشد

همه این گیتاریست ها به سرعت مزایای مختلف گیتار را درک کردند.آخرین مطالب