آهنگ ورزشی معروف ایرانی

شاید فکر کنید تاثیر موسیقی در ورزش فقط برای تقویت روحیه و انرژی ورزشکار است. اما نکته فراتر از این است. هنگامی

توسط RECORDEJADID در 16 تیر 1401

شاید فکر کنید تاثیر موسیقی در ورزش فقط برای تقویت روحیه و انرژی ورزشکار است. اما نکته فراتر از این است. هنگامی که برای رفتن به باشگاه آماده می شوید، باید چند مورد ضروری را در کیف بدنسازی خود قرار دهید: یک بطری آب، یک حوله، کفش مناسب و هدفون! بله، هدفون و آهنگ های ورزشی همیشه همراه ورزشکاران است.

اگر کسی بطری آب خود را فراموش کند، احتمالاً تمرین خود را ادامه می دهد، اما اگر هدفون خود را فراموش کرد، بلافاصله برمی گردد، آن را می گیرد و سپس تمرین خود را شروع می کند. اما چرا موسیقی در ورزش اهمیت دارد؟ در این مقاله دانلود آهنگ ورزشی ایروبیک به بررسی علمی تاثیر موسیقی در ورزش می پردازیم.

برخی افراد ترجیح می دهند مثلاً در حین تمرین به کتاب صوتی گوش دهند! یا به محیط اطراف خود گوش دهند ، اما برخی از آنها علاقه مند به اهنگ خارجی برای دویدن و آهنگهای هیجان انگیز دارند تا آنها را در طول تمرینات با انگیزه نگه دارد.

در 10 سال گذشته ، تحقیقات زیادی در مورد نقش آهنگ در ورزش انجام شده است و مشخص شده است که چرا ورزش کردن بدون آهنگ برای بسیاری از افراد بسیار غیرممکن است. آهنگ ورزشی می تواند ذهن و بدن را در حین ورزش تغییر دهد. آهنگ ورزشی ما را از درد و خستگی منحرف می کند ، روحیه را بالا می برد ، استقامت را افزایش می دهد ، تلاش های شما را ناخودآگاه تر می کند و حتی می تواند عملکرد متابولیک را افزایش دهد.

هنگامی که به آهنگ گوش می دهیم ، می توانیم مسافت های بیشتری را بدویم یا رکاب بزنیم و سریعتر از حد معمول شنا کنیم و اغلب این کار را ناخودآگاه انجام می دهیم. می توان گفت که: آهنگ یک داروی قانونی و مجاز برای دوپینگ است!

انتخاب م effectiveثرترین آهنگ ورزشی برای تمرین به این سادگی نیست که مجموعه ای از آهنگ های پر سرعت و پرانرژی را کنار هم قرار دهید. هنگام انتخاب آهنگ مناسب ورزشی دانلود آهنگ برای باشگاه ایروبیک ، باید خاطرات ، احساسات و همه چیزهایی را که آهنگ های مختلف در آنها ایجاد می کند در نظر داشته باشید. برای برخی ، همذات پنداری با حالت احساسی و نگرش خواننده میزان انگیزه آنها را تعیین می کند و در برخی موارد ریتم ملودی پنهان ممکن است به اندازه فراز و نشیب های آهنگ اهمیتی نداشته باشد. در سالهای اخیر ، برخی از دانشمندان و شرکتها روشهای جدیدی را برای ایجاد انگیزه در ورزشکاران در گوشه و کنار آنها امتحان کرده اند ، مانند برنامه ها یا ابزارهایی که آهنگ را بر اساس ضربان قلب ورزشکار انتخاب می کنند.

آیا موسیقی به ورزش ما کمک می کند؟

بله قطعا کمک خواهد کرد. این فقط در مورد احساسات یا هیجان شما نیست. اما پشتوانه علمی وجود دارد. بر اساس مطالعه جدیدی که در مجله Psychology of Sport & Exercise منتشر شده است، موسیقی شاد می تواند به شما برای انجام تمرینات با شدت بالا انگیزه کمک کند. در این مطالعه، محققان دریافتند که وقتی شرکت‌کنندگان به موسیقی شاد و انگیزشی گوش می‌دهند، ضربان قلب و حداکثر قدرت آن‌ها بیشتر از زمانی است که به یک پادکست گوش می‌کنند یا هیچ. به علاوه، لذت ورزش همراه با موسیقی دوچندان است. به گفته روانشناسان ورزشی، ورزش و آهنگ ورزشی معروف یک جفت عالی برای ایجاد انگیزه ورزشی و افزایش قدرت هستند. موسیقی حواس افراد را از درد و خستگی دور می کند، خلق و خو را بهبود می بخشد، استقامت را افزایش می دهد و حتی می تواند کارایی متابولیک را افزایش دهد. در سال 2012، کاستاس کاراژورگیس از دانشگاه برونل لندن، یکی از کارشناسان برجسته جهان در زمینه روانشناسی موسیقی ورزشی، نوشت:

به طور کلی ، آهنگ های با کیفیت بالا با سرعت بالا انگیزه بخش هستند ، بنابراین اکثر مردم به انواع آهنگ هایی مانند راک ، پاپ و هیپ هاپ و  علاقه مند هستند.

تاثیر موسیقی در ورزش فواید گوش دادن به موسیقی در حین ورزش

یک مطالعه در سال 2014 نشان داد که از هر سه نفر، دو نفر در صورت نداشتن هدفون، تمرین خود را کوتاه می‌کنند یا کلاً متوقف می‌کنند. موسیقی چه فوایدی دارد که بدون آن ورزش کردن برای برخی سخت یا حتی غیرممکن است؟

1. کاهش خستگی

موسیقی حواس شما را از خستگی دور می کند. عرق کردن، افزایش ضربان قلب و آن احساس درد عضلانی (در حین ورزش سنگین) اغلب احساساتی هستند که با خستگی همراه هستند و می توانند باعث توقف ورزش یا ادامه دادن با شدت کمتر شوند.

موسیقی ورزشی شاد می تواند تأثیر مثبتی بر همه این احساسات داشته باشد و شما را از خستگی دور کند. از آنجایی که موسیقی روحیه شما را خوب می کند، می تواند انگیزه کافی در شما ایجاد کند تا حتی زمانی که درد دارید به ورزش ادامه دهید.

این مقاله نتیجه یک مطالعه شش ساله در برنامه دکتری نویسنده در آهنگ ورزشی نینجا است که طی آن به این نتیجه رسیدند که موسیقی مناسب (صحیح) می تواند تأثیر زیادی بر ورزش و عملکرد ورزشی داشته باشد. نویسنده خوشحال خواهد شد که یافته های خود را با مربیان و ورزشکاران به اشتراک بگذارد.

2. افزایش آرامش

مطالعه‌ای در مجله روانشناسی ورزشی نشان داد که موسیقی انگیزشی نه تنها خستگی را از بین می‌برد و انرژی را افزایش می‌دهد، بلکه جالب است که باعث می‌شود در عین حال احساس آرامش و آرامش داشته باشید.

موسیقی می تواند استقامت در حین ورزش را تا 15 درصد افزایش دهد. افزایش ترشح هورمون دوپامین (هورمون سرخوشی)، کنترل فشار و درد و افزایش لذت از تمرین، آرامش را در ورزشکار افزایش می دهد و باعث می شود با خیالی آسوده به تمرینات خود ادامه دهید. علاوه بر این، با وجود دانلود آهنگ ورزشی شاد با کلام خارجی، تمرکز بر روی تمرین آسانتر می شود که در نهایت منجر به افزایش آرامش ورزشکار می شود.

3. افزایش هماهنگی حرکتی

در سال 1911، یک محقق آمریکایی به نام لئونارد آیرس دریافت که دوچرخه‌سوارانی که به موسیقی گوش می‌دهند سریع‌تر و هماهنگ‌تر رکاب می‌زنند. از آن زمان، روانشناسان حدود صد مطالعه در مورد تأثیر موسیقی بر هماهنگی حرکتی و عملکرد افراد در فعالیت های مختلف بدنی انجام داده اند. با مروری بر این مطالعات، متوجه می شویم که موسیقی تأثیر بسزایی در ایجاد و بهبود هماهنگی حرکتی ورزشکاران دارد.

آهنگ ورزشی ایرانی می تواند به شما در حفظ سرعت و ریتم کمک کند. به گفته ساینتیفیک امریکن، موسیقی "پاسخی ریتمیک" ایجاد می کند. این پاسخ ریتمیک به این معنی است که افراد تمایل دارند حرکات خود را با موسیقی هماهنگ کنند.

4. سرعت ورزش را افزایش دهید

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های موسیقی ورزشی و آهنگ مخصوص باشگاه بدنسازی سرعت یا سرعتی است که گوش‌کننده به آن واکنش نشان می‌دهد. وقتی یک آهنگ شاد را می شنوید، به طور غریزی با موسیقی حرکت می کنید، تا جایی که پاهای خود را تکان می دهید، به انگشتان پا ضربه می زنید یا می رقصید. اینکه چه نوع موسیقی این غریزه را تحریک می کند از فرهنگی به فرهنگ دیگر و از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

چه موسیقی ورزشی گوش کنیم؟

برخی از روانشناسان بر این باورند که ترجیح ذاتی افراد به موسیقی آهنگ عاشقانه با صدای زن و مرد در حین ورزش ضربانی با فرکانس دو هرتز است که معادل 120 ضربه در دقیقه (bpm) یا دو ضربه در ثانیه است. وقتی از بسیاری از افراد خواسته می شود به انگشتان پا ضربه بزنند یا راه بروند، ناخودآگاه به ریتم 120 ضربه در دقیقه می رسند.

تجزیه و تحلیل بیش از 74000 آهنگ محبوب باشگاهی بین سال های 1960 تا 1990 نشان داد که 120 ضربه در دقیقه محبوب ترین ضرب بود.
موسیقی مناسب برای دویدن در مسیر

اکثر مردم هنگام دویدن روی تردمیل آهنگ ورزشی خارجی 160 ضربه در دقیقه را ترجیح می دهند. وب‌سایت‌ها و برنامه‌های گوشی‌های هوشمند مانند Songza و jog.fm به افراد کمک می‌کنند تا سرعت موسیقی تمرینی خود را با سرعت دویدن خود هماهنگ کنند.

آخرین تحقیقات نشان می دهد که اثر سقف (حداکثر) در حدود 145 ضربه در دقیقه رخ می دهد. به نظر نمی رسد که ضرب آهنگ بیش از این انگیزه را افزایش دهد. گاهی اوقات سرعت و جریان شعر جایگزین ضرباهنگ اصلی می شود. برخی از افراد برای ورزش به آهنگ های رپ گوش می دهند که معمولاً اشعاری غلیظ و سریع با ملودی نسبتا ملایم دارند.

آهنگ ورزشی بی کلام می تواند به دلیل شباهت های بین ریتم و حرکت بدن انسان مفید باشد. بنابراین ، سازگاری موسیقی با ورزش همیشه افزایش کارآیی شرکت کنندگان در تمرینات ورزشی را نشان داده است.

آیا همیشه باید با موسیقی ورزش کنیم؟

پاسخ این سوال معمولا به سلیقه شما برمی گردد. می توانید هر جلسه ای که می خواهید با موسیقی تمرین کنید و برای جلساتی که نمی خواهید موسیقی را خاموش کنید. اما همیشه موضوع سلیقه نیست. اما گاهی باید موسیقی را متوقف کرد.

در مواردی که دانلود آهنگ مخصوص باشگاه بدنسازی قدیمی باعث احساس درد می شود، در پس هیجان و شور تمرینات پنهان می شود. همیشه از تفاوت بین خستگی و درد آگاه باشید. هرگز درد عضلات خود را نادیده نگیرید و به محض اینکه آن را احساس کردید موسیقی را قطع کنید.

نکته دیگر این است که گاهی اوقات محتوای موسیقی آنقدر پیچیده است که به طور کلی حواس شما را از انجام صحیح تمرین یا تمرکز روی تکنیک های تمرین منحرف می کند. گاهی اوقات یک ورزشکار برای دستیابی به یک مهارت ورزشی خاص نیاز به سکوت و تمرکز کامل دارد. چیزی که موسیقی شلوغ و ریتمیک آن را از او می گیرد. بنابراین در این مورد بهتر است موسیقی را متوقف کنید.

تحقیقات جدید بر روی دانلود آهنگ با کلام برای باشگاه بدنسازی نه تنها نشان داده است که چه نوع آهنگ برای ورزش مناسب است ، بلکه چگونه آهنگ مردم را به انجام ورزش تشویق می کند. حواس پرتی یکی از این بهانه هاست. بدن انسان دائماً خود را کنترل می کند. بعد از ورزش برای مدتی خستگی جسمی شروع می شود ، اگرچه زمان از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

به نقل از ریمیکس رپ احساسی رابطه موسیقی و ورزش همیشه مورد توجه بوده است. موسیقی یکی از بخش‌های ضروری ورزش برای اکثر ورزشکاران است و بدون موسیقی تمرین نمی‌کنند. به طور کلی تاثیر موسیقی در ورزش بسیار زیاد است و باعث ارتقای روحیه و عملکرد ورزشکار خواهد شد. سعی کنید برای تمرینات خود به موسیقی دانلود آلبوم ستاره های سربی مناسب و شاد گوش دهید.

آهنگ ورزشی تحریک ذهنی را افزایش می دهد

محققان Karageorgis Vetri (1997) در تحقیقی درباره تاثیر روانی آهنگ ورزشی معروف و ورزش نوشتند:"تغییر برانگیختگی ذهنی با موسیقی عملکرد ورزشی را بهبود می بخشد، گویی موسیقی جنبه روانی برای ورزش بهتر دارد." تحقیقات اضافی نشان می دهد که ارتباط مستقیمی بین نورون های شنوایی و نورون های حرکتی وجود دارد. به عبارت دیگر، مغز و بدن شما بر اساس آنچه می شنوید واکنش نشان می دهند.

آهنگ ورزشی هماهنگی حرکتی را افزایش می دهد

دانلود آهنگ ایرانی برای باشگاه بدنسازی و ورزش با موسیقی ورزشی می تواند به هماهنگی حرکت و فعالیت بدنی کمک کند، از جمله همگام سازی با موسیقی پخش شده در یک کلاس تناسب اندام گروهی. هنگامی که بدن در هماهنگی و حرکت با ضربان نگه داشته می شود، افراد اغلب عزت نفس خود را افزایش می دهند که ارتباط مثبتی با ورزش ایجاد می کند.

در سال 1998، باچارا و همکاران، که تأثیر آهنگ ورزشی معروف خارجی با کلام را بر دوچرخه سواری تا حد خستگی اندازه گیری کردند، به این نتیجه رسیدند که برخی از محصولات جانبی مولکولی ناشی از سطوح بالای فعالیت بدنی، مانند اسیدوز یا افزایش سطح هورمون، نیز با خستگی همراه است. یا با پخش آهنگ در حین تمرین کمتر تولید می شود، بنابراین منجر به اوج عملکرد و بهبود می شود.

سرعت و شدت تمرینات را دنبال کنید

سرعت و تمپو یا اصولاً ریتم آهنگ دو مورد از مهم ترین عواملی هستند که بر شدت تمرینات تأثیر می گذارند. در حالت ایده آل، گرم کردن خود را با سرعت کمتری (120-126 ضربه در دقیقه) شروع کنید و به تدریج سرعت آهنگ را بسته به نوع تمرینی که انجام می دهید افزایش دهید. برای وزنه برداری و کاردیوی عمومی، سرعتی بین 128 تا 135 ضربه در دقیقه انتخاب کنید. برای آرامش، دانلود آهنگ ورزشی شاد با کلام ایرانی با فرکانس زیر 100 ضربه در دقیقه را انتخاب کنید.

بین خستگی و درد تفاوت وجود دارد. اگرچه یک آهنگ ورزشی می تواند توجه را از محدودیت ها دور کند، اما گوش دادن به زبان بدن بسیار مهم است. خستگی سریع، له کننده، شدید یا به اصطلاح «دیوار به دیوار» ایده آل نیست و باید به طور مداوم تمرینات خود را زیر نظر داشته باشید. اگر درد ادامه داشت، با پزشک یا متخصص ورزش خود تماس بگیرید.

موسیقی ورزشی مناسب را انتخاب کنید:

تحقیقات اخیر نشان داده است که چهار عامل مهم و تاثیرگذار در ویژگی های انگیزشی موسیقی وجود دارد. اول، به این دلیل که انسان ها تمایل ذاتی به پاسخگویی به محرک های متعادل دارند. در واقع پاسخ ریتمیک به موسیقی مخفی ترین عامل است.

دانلود آهنگ های ورزشی قدیمی صدا و سیما جنبه های هارمونیک و ملودیک موسیقی عملکرد شنونده را شکل می دهد و بر روحیه او تأثیر می گذارد.

ماهیت فرهنگی موسیقی از طریق آموزش اجتماعی-فرهنگی و موسیقیایی که شخص قبلاً در معرض آن قرار گرفته است، بر پاسخ شنونده تأثیر می گذارد.

عامل ارتباط با ارتباطات موسیقی بیش از حد ناشی از دانلود آهنگ مخصوص باشگاه بدنسازی؛ این بدان معنی است که صدا می تواند صداهای دیگری ایجاد کند که فعالیت بدنی ایجاد می کند. پاسخ‌های ریتمیک و عوامل موسیقی ذاتی ماهیت موسیقی هستند، در حالی که تأثیرات فرهنگی و عوامل ارتباطی موسیقی عوامل بیرونی هستند. به طور کلی، وقتی انگیزه و انرژی بیشتری داشته باشید، به احتمال زیاد از ورزش لذت می برید و اشتیاق خود را به آن حفظ می کنید. این آهنگ بر حرکت بدن تأثیر می گذارد، از کمک به اجرا گرفته تا افزایش فشار ورزش. بنابراین چه آهنگ هایی در لیست پخش تمرینی شما وجود دارد؟

فناوری جدید برای استفاده گسترده تر از موسیقی در آموزش

برخی از طراحان بازی در حال آزمایش تکنیک های جدیدی هستند که ورزشکاران می توانند در حین تمرین وارد دنیای فانتزی شوند. مثلا فرار زامبی! بازی کوئست از شنونده یا ورزشکاری که اکنون در یک سفر ماجراجویی به سر می برد، می خواهد که برای جان خود بدود، شنونده تصور می کند که شما برای جمع آوری وسایل و فرار و دفاع از خود برای انجام ماموریت های مختلف می دوید.

دانشمندان اکنون می دانند که اگرچه نواحی مختلف مغز انسان به حواس مختلف (شنوایی، بینایی، لامسه) اختصاص دارد، مغز از اطلاعاتی که از یک حس دریافت می کند برای درک حس دیگر استفاده می کند. اهنگ ورزشی خفن ریمیکس خارجی ریتم و حرکت در مغز آموزش داده می شود. مطالعات نشان می دهد که حتی زمانی که فرد کاملاً بی حرکت می نشیند، گوش دادن به آهنگ ورزشی مورد علاقه او باعث افزایش فعالیت الکتریکی در نواحی مختلف مغز می شود که برای هماهنگی حرکات مورد نیاز است.

 

آخرین مطالب